Skocz do zawartości

Zestaw do oceny do ok 5k , praca w grafice 2d, czasem 3d


Recommended Posts

  Witam

Potrzebuję dość wydajnego sprzętu do pracy (kwestia do dogadania jak bardzo wydajnego) w grafice komputerowej. Generalnie w 95% będzie do Photoshopa (CC) i chodzi o to, aby pracując na projektach graficznych (głównie grafika do gier, UI / interfejsy, illustracje) o wielkości ok 5000 x 3700 px (przykładowo) móc płynnie pracować na wielu warstwach z maskami, efektami (efektów będzie sporo) i nie musieć czekać pół minuty na przesuwanie, skalowanie, transformację obiektów, tylko aby w miarę możliwości praca była płynna i przyjemna  :). Do tego PC / stacja będzie używana w 95%. Pozostałe 5%.. Może od czasu pojawić się potrzeba wymodelowania czegoś w Blenderze, oteksturowania (ale tu photoshop w sumie), zaanimowania, stworzenia jakiejś scenki, itp - ale to tak dość marginalnie.. Pozostałe potrzeby: granie, ale bez ciśnienia.. gram obecnie spor na PS4, więc nie mam parcia, ale miło by było zagrać w nowe tytuły na fajnym poziomie. Do tego od czasu do czasu zabawa w komponowanie muzyki FL studio itp, ale to również margines. Generalnie tworzenie grafiki rastrowej to jest priorytet numer 1. Pracować będę zdalnie, tak więc będzie to mój komputer do pracy, a także po godzinach do użytku własnego - czyli gry, własne projekty, programowanie itp.

 

Często używam wielu programów na raz więc wielowątkowość istotna tutaj. I pewnie prędzej czy później zajdzie potrzeba do kupienia drugiego monitora. Dotąd pracowałem w firmie i na  2 monitorach, więc myślę, że to kwestia najbliższych kilku mies.

  • Zastosowanie komputera : Grafika 2D, rastrowa Photoshop 90%,Gry 5%, Cała reszta pozostałe 5%
  • Używane oprogramowanie: Photoshop CC, Visual Studio 2017, FL Studio, Blender, Ilustrator, Unity, może czasami Unreal Engine 4, Jakiś soft do renderowania filmów, składania - od czasu do czasu, gry raz po raz
  • Maksymalna kwota : ok 5000-6500 zł (ew nieco wyżej jeśli będzie faktycznie sens)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : teraz, asap, jak najszybciej
  • Których części potrzebuję : skrzynka + monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : możliwe
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Tutaj muszę się jeszcze zastanowić, póki co chodzi mi o komputer, a co do monitora to fajnie by było 4K np iyama, ale niższa rozdziałka też ujdzie
  • Specjalne wymagania: SDD jako główny dysk, kwestia czy 128 czy 256 ? 16  lub 32 GB RAM ? (pytanie ile potrzeba, aby photoshop ładnie hulał z tym co wyżej opisałem) 
  grafika: MSI GeForce GTX 1660 Ti VENTUS XS 6GB OC 

procesor:

Intel Core i7-8700 Tray lub Intel Core i7-9700 (czy warto dopłacać do niego? Czy wystarczyłby mi 8700?)

 

płyta:

 

MSI B360 mortat lub bazooka DDR4 1151

 

ram:

crucial ballistix sport lt red 16 gb ddr4 2666 mhz

 

hdd:

Dysk Seagate BarraCuda ST2000DM008 2TB sATA III 256MB

 

ssd:

Samsung SSD 970 PRO MZ-V7P512BW 512GB

 

Chłodzenie procesora :

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

 

zasilacz:

Corsair CX450M CP-9020101-EU lub be quiet Pure Power 11 500W
 
Link to post
Share on other sites

Dzięki za feedback. Generalnie podoba mi się Twój konfing kajtek z osobnego tematu, gdzie mi ułożyłeś set, jednak muszę złożyć zestaw na allegro, najprawdopodobniej w komputroniku (mają swoj profil na allegro) i wybrać opcję raty 0%. Proline nie ma takiej opcji na allegro, są zwykłe raty a i podzespoły drożej wychodzą u nich na allegro niż w sklepie internetowym. Stąd taki tutaj konfig przygotowałem biorąc to co ma w ofercie komputronik na allegro. Bodajże 1660 gtx też chyba mają, ale nie wiem czy ventus - zwracałem uwagę, żeby miała jak najwyższe taktowanie, te pallity mają niższe z tego co widzę.

 

Dobra, zatem nie będę się rzucał na i7 9700 ;)

 

Generalnie pewnie mając taki zestaw odpalę niejedną grę, więc też przy okazji fajnie jakby hulały, więc jeśli mam te 2 czy 3 stówki dopłacić na coś lepszego no to czemu nie :).

 

Pytanie czy ta pamięć ram co podałem będzie pasować do reszty i współgrać, oraz płyta główna?

Edytowane przez Avenged90x
Link to post
Share on other sites

Cruciale kompatybilne, prędkość maksymalna dobrana dobrze, CPU bez OC także będzie ok.

 

@edit

 

Podane w zestawie kajtka Adaty mogą być lepszym wyborem - pod kolor (panel ze szkła) i widocznie tańsze.

Edytowane przez Mamut1337
Link to post
Share on other sites

Cruciale kompatybilne, prędkość maksymalna dobrana dobrze, CPU bez OC także będzie ok.

 

@edit

 

Podane w zestawie kajtka Adaty mogą być lepszym wyborem - pod kolor (panel ze szkła) i widocznie tańsze.

Rozumiem, też mi się bardziej podobają, lecz komputronik na allegro nie ma ich w swojej ofercie, a z kolei profil proline na allegro nie ma w interesujących mnie podzespołach opcji raty 0%.. i tu mam właśnie problem, żeby skomponować możliwie taki sam zestaw..

Link to post
Share on other sites

Może na sam początek napisz do nich z tym problemem/pytaniem/propozycją.

Okej :).

 

A przy okazji znalazłem jeszcze coś takiego : https://allegro.pl/oferta/komputer-do-gier-core-i7-gtx-1660-ti-ddr6-16gb-w10-7897596433

Co prawda ten procek mi się tu nie podoba, więc możę bym się skontaktował, czy by sprzedawca był w stanie zamienić procesor na i7-8700 no i może dodać dysk SSD. Cenowo wychodzi dość tanio jak na fakt, żę zawiera tą GTX 1660 Ti w dodatku. Co sądzicie? Warto robić takie ceregiele z tym?

 

Albo tutaj https://allegro.pl/oferta/i7-8700-gtx-1660ti-32gb-ssd-480gb-win10-monitor-7906980496

Tylko że może odjąć monitorek.. hm albo może z nim (musiałbym poczytać). Czy ten 

Dysk SSD GOODRAM CL100 480GB jest w porządku?

 

Albo ten:

https://allegro.pl/oferta/gaming-i7-8700-gtx-1660ti-16gb-ssd-240gb-1tb-7886206716

 

Albo ten już z pełną wersją windowsa:

https://allegro.pl/oferta/gamer-gd6-i7-8700-ssd480-16gb-msi-gtx1660ti-win10-7867056249

Edytowane przez Avenged90x
Link to post
Share on other sites

Najgorsze co może być, to 20 otwartych zakładek i multum kombinacji :) Nie ma to większego sensu.

 

Nie chcesz chyba zjechać z Samsunga PRO do Goodrama?

 

Poczekaj na odpowiedź z Komputronika. Jeden z najlepszych możliwych konfigów już jest ustalony :)

Link to post
Share on other sites

Najgorsze co może być, to 20 otwartych zakładek i multum kombinacji :) Nie ma to większego sensu.

 

Nie chcesz chyba zjechać z Samsunga PRO do Goodrama?

 

Poczekaj na odpowiedź z Komputronika. Jeden z najlepszych możliwych konfigów już jest ustalony :)

Dobra, znalazłem sprzedawcę na allegro, który skomponuje mi dokładnie taki zestaw, jak zaproponowany przez kajtka i uda się na raty 0% w niemal identycznej cenie ;).

Link to post
Share on other sites

 

 

Dobra, znalazłem sprzedawcę na allegro, który skomponuje mi dokładnie taki zestaw, jak zaproponowany przez kajtka i uda się na raty 0% w niemal identycznej cenie .

 

Dla pewności jak będą jakieś zamienniki, to wrzuć do sprawdzenia.  

Link to post
Share on other sites

Hej.

 

Dzisiaj dostałem paczkę z całym złożonym zestawem (w tej cenie jeszcze złożenie i przetestowanie całości.. nice :) ) . Super się prezentuje ,bardzo elegancko, czysto, nowocześnie, rasowo. Obudowa bardzo fajna, przyjemne dla oka, co prawda dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że nie ma w niej gdzie włożyć narzędzie przestarzałych nośników: CD/DVD / bluray i jak będę coś potrzebować z płyt to będę musiał zakupić zewnętrzny napęd trzymając go osobno :P.. Ale fakt.. kto w dzisiejszych czasach używa napędów na codzień :D ? Oczywiście czasem pewnie będzie chęć kupienia jakiejś gry pudełkowej.. no to wtedy będzie problem. Cała reszta potrzeb jest dostępna w internecie - filmy, netflix itp. 

Bardzo fajna jest przyciemniana szybka, przez którą wszystko widać elegancko. Fajny bajer z magnetyczną siatką na górze :) łatwo to będzie można wyczyścić.

 

Swoją drogą, nie sądziłem, że ten samsung 970 pro jest taki mikroskopijny :). Jak tak trochę poczytałem, testy, recenzje no to faktycznie zwracam honor, że w ogóle pomyślałem, o innym dysku :)

Teraz mi tylko chodzi po głowie, to co pisałeś kajtek, żęby nie zapychać go śmieciami podręcznymi.. i myślę o tym scratch disk. Czy faktycznie tak bardzo źle będzie, jeśli na chwilę obecną pozostane przy takim konfigu? Mocno ten samsung dostanie "po tyłku" w jakimkolwiek znaczeniu jeśli posłuży do systemu i programów no i pewnie gdzieś tam na nim się będą te pliki tymczasowe zapisywać? Jaka jest zaleta z osobnego dysku pod scratch ? Czy mogę go dokupić np za miesiąc, albo za 2 ?

 

Został mi wentylatorek od CPU :) nie wiem za bardzo co mam z nim zrobić..

 

Teraz pozostanie jeszcze wybór monitorka do pracy.  Ale to już osobny temat i  tym przypadku po prostu poczytam jak najwięcej opinii/ testów / recenzji poszczególnych modeli do danego budżetu, żeby nie zaśmiecać forum kolejnym tematem. W przypadku zestawu PC wolałem taki temat założyć.. bo zbyt wiele tutaj różnych podzespołów, które wzajemnie muszą współgrać ze sobą i po prostu przeraziła mnie ilość rzeczy, które musiałbym poczytać nie będąc na bieżąco od kilku dobrych lat (chyba nawet ok 10 lat temu byłem ostatnio w miarę na bieżąco ze sprzętem co jest obecnie dobre).

 

Także raz jeszcze dziękuję za pomoc w skomponowaniu stacji do pracy i czasem rozrywki :).

 

Jeszcze pewnie jeden post / odpowiedź tu napiszę z moich odczuć jak podłączę wszystko i uruchomię i chwilę popracuję, pobawię się :).

 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy faktycznie tak bardzo źle będzie, jeśli na chwilę obecną pozostane przy takim konfigu?

 

SSD na scratch to konieczność.

 

 

 

Został mi wentylatorek od CPU :) nie wiem za bardzo co mam z nim zrobić..

 

Intelowskim to możesz sobie mały palec u ręki w lato schłodzić :D Powinien sobie poradzić z tym zastosowaniem.

Link to post
Share on other sites

SSD na scratch to konieczność.

 

 

 

 

Intelowskim to możesz sobie mały palec u ręki w lato schłodzić :D Powinien sobie poradzić z tym zastosowaniem.

Spoko, z tym wiatraczkiem intelowskim to tak for fun :P pewnie zbierze kurz w szafie, albo może sprzedam to :D.

 

A co do scratch, ok rozumiem.. czyli tak czy siak lepiej wydobyć jeszcze dodatkowe 2 stówki na osobny SSD pod scratch ?... Ale czy mogę gdzieś poczytać dlaczego to taka konieczność? I czemu ten samsung 970 pro nie mógłby być częściowo na scratch ? Czy chodzi tutaj o miejsce, czy o coś jeszcze innego?

 

Bo może chwilowo dam tego 970 pro na scratch, wydzielę jakiś obszar na to i z czasem dokupię osobny ssd na scratch, jak już się zacznie robić "ciasno".

Edytowane przez Avenged90x
Link to post
Share on other sites

W sumie słowo 'konieczność' było przesadzone, no ale bardzo się on przydaje.

 

Adobe zapisuje wszystkie pliki temp, rendery tymczasowych projektów itd. W google więcej referatów na ten temat znajdziesz.

 

Nie wymaga to jednak nie wiadomo czego. 128gb , może SU800, koszt ~120 zł.

Edytowane przez Mamut1337
Link to post
Share on other sites

Racja.. w sumie teraz dopier skojarzyłem o  co tak naprawdę chodzi. Faktycznie nieraz jak pracowałem na dość sporych plikach PSD to dochodziło do tak dużego zajęcia miejsca na dysku przez PS żę brakowało miejsca zwyczajnie i wtedy zazwyczaj nie dało się nic zrobić, ani nawet zmniejszać, przesuwać :D po prostu zostało wszelakie miejsce zabrane na maksa.

 

Więc faktycznie dokupię coś, 120 zł brzmi znośnie :) może do 150 jakieś 256 gb dorwę..

Link to post
Share on other sites

No to wezmę chyba coś takiego:

https://www.x-kom.pl/p/405654-dysk-ssd-adata-240gb-25-sata-ssd-ultimate-su650.html

 

bo jeszcze jest taka, co prawda połowa mniej pojemności, ale M.2 https://www.x-kom.pl/p/340494-dysk-ssd-adata-128gb-sata-ssd-ultimate-su800-m2-2280.html no ale prędkości zapisów w sumie nie imponujące..

 

No i takie coś:

https://www.x-kom.pl/p/206017-dysk-ssd-adata-256gb-sata-ssd-premier-pro-sp900-m2-2280.html

 

Lepiej tą ostatnią, czy tą pierwszą?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...