Skocz do zawartości

Karta graficzna pod i7 8700


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez disign,

Recommended Posts

Cześć, w maju zeszłego roku kupiłem nowy zestaw, bez karty graficznej. Do tej pory używam starego GTX 560Ti. Teraz zastanawiam się nad zmianą tej karty na coś wydajniejszego. Myślę nad RTX 2060, tylko mam problem z wyborem odpowiedniego modelu. Który model polecacie do mojej konfiguracji?

 

Mój budżet to 1800 maksymalnie. 

Posiadam monitor iiyama Prolite XUB2792QSU-B1 27 calowy o rozdzielczości 25701440.

Widziałem pozytywne opinie o Gainward GeForce RTX 2060 Phoenix G S. 

 

Dodam jeszcze że tworze hobbystycznie grafikę i korzystam z pakietu Adobe (Photoshop, Illustrator, Indesign) głównie ale pograć też lubię od czasu do czasu, choć gry nie są 

 

 

 

Moja konfiguracja:

 

Procesor:  i7-8700
Chłodzenie procesora: SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
Płyta główna: MSI Z370 SLI PLUS
Pamięć RAM GOODRAM 16GB 3000MHz IRDM X CL16
Dysk SSD GOODRAM 240GB 2,5" IRDM PRO (GEN2)
DYSK HD Segate 500GB

Zasilacz: Seasonic 650W  model: FOCUS+ 650Gold (SSR-650FX)
 

Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: W ciągu miesiąca
Zastosowanie: Grafika: Photoshop, Ilustrator, Indesign, gry głównie strzelanki

Pozostałe komponenty:

Nagrywarka DVD Lite-On iHAS124-14 SATA czarny OEM
Obudowa do komputera SilentiumPC Regnum RG4F Frosty White

Monitor: Iiyama  Prolite XUB2792QSU-B1 27 calowy o rozdzielczości 2560x1440

 

za porady z góry dziękuję :)

 

Link to post
Share on other sites

Wiem po sobie że ta rozdzielczość  jest dość wymagająca od karty graficznej, i tu przyda się model z 8 GB VRAM.

Niestety RTX mimo że jest całkiem wydajną kartą, ale użycie rozdzielczości 2560x1440 dyskwalifikuje tą kartę ze względu na 6 GB GDDR 6, karta nadaje się do 1920x1080, oczywiście na upartego można ciąć ustawienia, ale trochę szkoda było to robić na tak wydajnej karcie, a wiadomo że z czasem wymagania  co do pojemności VRAM będą rosły.

Zostaje szukać używane GTX z 8 GB ( na dziś taką dobrą kartą do QHD pozwalającą na niezłe ustawienia w nowych grach, jest GTX 1070 Ti  wzwyż), albo odkładać fundusze na mocniejsze wersje RTX.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Posiadam monitor iiyama Prolite XUB2792QSU-B1 27 calowy o rozdzielczości 25701440

 

Średnia wydajność 1440p z twoim procesorem

GTX1080Ti / RTX2070

104.0 FPS     92.3 FPS

 

 

Mój budżet to 1800 maksymalnie

 

RTX2060 / GTX1080

76.2 FPS    87.0 FPS

-z tym,że będziesz w niektórych tytułach ciął detale aby fajnie to chodziło w twojej rozdzielczości.

 

Wyniki troszkę mogą ulec zmianie na + dla RTX-ów po ostatnich sterownikach a jak dopieszczą DLSS to tylko skorzystasz.

 

 

Link to post
Share on other sites

Mam podobną konfigurację do twojego kompa, tylko że Ja użytkuję w rozdzielczości 1080p. Na twoim miejscu dołożył bym parę złociszy i kupił RTX 2070. Zawsze to jakiś zapas będziesz miał w postaci ramu. Ja kupiłem 2070 Gigabyte Winforce z RGB. Jak za te pieniądze uważam że karta naprawdę godna uwagi, przede wszystkim dobrze wykonana i cicha,a na pewno się lepiej sprawdzi przy rozdzielczości 1440p.

Edytowane przez PabloNH
Link to post
Share on other sites

Dzieki za rady ale jednak raczej zdecyduje się na RTX-a 2060.

 

Średnia wydajność 1440p z twoim procesorem

GTX1080Ti / RTX2070

104.0 FPS     92.3 FPS

 

 

 

RTX2060 / GTX1080

76.2 FPS    87.0 FPS

-z tym,że będziesz w niektórych tytułach ciął detale aby fajnie to chodziło w twojej rozdzielczości.

 

Wyniki troszkę mogą ulec zmianie na + dla RTX-ów po ostatnich sterownikach a jak dopieszczą DLSS to tylko skorzystasz.

 

 

 

były69 test do którego podesłałeś linka, uświadczył mnie w przekonaniu że wydajność jaką oferuje RTX20 w 1440p jest jak dla mnie zadowalająca. Hardkorowym graczem nie jestem, więc ilość FPsów nie ma dla mnie znaczenia, jak również delikatne zmniejszenie ustawień grafiki. Większym stopniu siedzę w Photoshopie.  

Link to post
Share on other sites

nVidia wydając RTX 260 trochę skrzywdziła tą kartę dając tylko 6 GB, oczywiście do 1920x1080 jest w sam raz, ale wymagania  rozdzielczości 2560x1440 są o wiele większe ( 2 073 600 vs. 3 686 400 pikseli).

Kartę się kupuje na jakiś czas, w ciągu 2 lat pojawią się nowe konsole i wymagania wobec VRAM się podniosą, i wtedy mimo nie małej wydajności trzeba będzie ciąć ustawienia w wyższej rozdzielczości od popularnej FHD (1920x1080).

Link to post
Share on other sites
Mam podobną konfigurację do twojego kompa, tylko że Ja użytkuję w rozdzielczości 1080p. Na twoim miejscu dołożył bym parę złociszy i kupił RTX 2070. Zawsze to jakiś zapas będziesz miał w postaci ramu. Ja kupiłem 2070 Gigabyte Winforce z RGB. Jak za te pieniądze uważam że karta naprawdę godna uwagi, przede wszystkim dobrze wykonana i cicha,a na pewno się lepiej sprawdzi przy rozdzielczości 1440p.

,

 

nVidia wydając RTX 260 trochę skrzywdziła tą kartę dając tylko 6 GB, oczywiście do 1920x1080 jest w sam raz, ale wymagania  rozdzielczości 2560x1440 są o wiele większe ( 2 073 600 vs. 3 686 400 pikseli).

Kartę się kupuje na jakiś czas, w ciągu 2 lat pojawią się nowe konsole i wymagania wobec VRAM się podniosą, i wtedy mimo nie małej wydajności trzeba będzie ciąć ustawienia w wyższej rozdzielczości od popularnej FHD (1920x1080).

 

W pełni się z wami zgadzam i również uważam, że jeśli RTX to od 2070...  a w tym momencie to wydatek >2000zł.

 

Nvidia wyposażyła 2060 w 6gb vram świadomie i celowo, nie mogą wszak pozwolić sobie na to aby najtańsza karta z serii wystarczyła na długi czas bez konieczności wymiany GPU - byłby to strzał w stopę, dziś z tą kartą da się pograć prawie we wszystko (za wyjątkiem RT na ultra - bo przy tym kuleje już dziś), ale za rok-dwa...   

 

Oczywiście zaraz przejdzie tutaj fala frustracji posiadaczy w/w karty... autor tematu też widzę zafixował się na punkcie tego modelu właściwie nie wiem po co zakładał ten temat bo ewidentnie widać, że od początku był na nią zdecydowany, może oczekiwał tylko powiedzenia słuszności jedno wyboru ale jak widać zdania są podzielone.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

,

 

 

W pełni się z wami zgadzam i również uważam, że jeśli RTX to od 2070...  a w tym momencie to wydatek >2000zł.

 

Nvidia wyposażyła 2060 w 6gb vram świadomie i celowo, nie mogą wszak pozwolić sobie na to aby najtańsza karta z serii wystarczyła na długi czas bez konieczności wymiany GPU - byłby to strzał w stopę, dziś z tą kartą da się pograć prawie we wszystko (za wyjątkiem RT na ultra - bo przy tym kuleje już dziś), ale za rok-dwa...   

 

Oczywiście zaraz przejdzie tutaj fala frustracji posiadaczy w/w karty... autor tematu też widzę zafixował się na punkcie tego modelu właściwie nie wiem po co zakładał ten temat bo ewidentnie widać, że od początku był na nią zdecydowany, może oczekiwał tylko powiedzenia słuszności jedno wyboru ale jak widać zdania są podzielone.

 

Jedną z największych fal frustracji jesteś ty,który to szuka okazji aby swoje 5gr dorzucić jak ktoś poruszy temat VRAM (mit 6GB w 2060) został dawno obalony a ktoś,kto pisze inaczej to,tylko z braku dostatecznej wiedzy - myślałeś,że jesteś cwany a tu zonk.

Piszesz o posiadaczach w/w karty ok to napisz mi w takim razie,czemu wypowiadasz się na temat karty której nie posiadasz ? byłbyś zapewne szczęśliwszy gdyby autor zapytał o GTX1070 no niestety,miałeś pecha :D

 

Szukasz pracy jako wróżbita? Myślisz,że mając więcej vram,GPU będzie wieczne :rotfl:  albo określ,na ile wystarczy  :D

 

Skreślasz kartę której,technologie są cały czas dopracowywane DLSS czy RT który według ciebie kuleje mogę uruchomić w BF5 na wysokich i pograć bez problemu,kiedy ty na swojej możesz,co najwyżej oglądać trailery na temat RTX-a (bez złośliwości)

 

Widzę od samego początku,że tobie trudno pogodzić się z pewnymi faktami i szukasz okazji aby dopiec innym.Sprzedaj co tam masz i kup sobie 2060 albo 2070 i nie będzie ci grdyką szarpało,zazdrość i powielanie farmazonów na forum,twoje silne strony.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nikt nie wie jak to będzie, ale wystarczy sobie przypomnieć jak było to z GTX 680/770, wtedy też 2 GB wystarczało, i teraz porównać można jak wypadły w/w modele w porównaniu odpowiedników wydajnościowych, karty z GCN 1 HD 7970 3GB/R9 280 3GB.

Podpowiem jeśli właściciel GTX 770 zaopatrzył się w wersję 6 Gb to nie było źle przez wiele lat, ale ci co mieli wersje standardową po ~  3 latach od premiery VRAM brakować zaczęło, gdy ci co mieli w/w Radeony mogli bez obaw nadal ich używać w nowszych grach.

Podobny los spotkał GTX 780/780Ti z 4 GB i Fury/X od AMD.

Link to post
Share on other sites
Heheh o tych flustratach właśnie pisałem... uderz w stół a nożyce się odezwą. Ale z tego typu ignorantami nie ma co rozmawiać. Szkoda czasu Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Jedynym frustratem to ty tu jesteś. Gdzie tematy o kartach graficznych to wpadasz i wpisujesz te głupoty. Podejrzewam że byłeś w gronie ludzi co po premierze gtx1060 3 GB że miała za miało vram , a jak się okazało karta przez kolejne dwa lata dawała sobie świetnie radę. Tak samo widzę jesteś w nie licznym obozie przeciwników 6GB vram w rtx2060, i nic Cię nie przekona że jest to ilość vram wystarczająca nawet na granie w 1440p. Co potwierdzają w większości testerzy i testy na YouTube,a jak karta zacznie nie domagać to raczej nie z powodów 6Gb Vram tylko dla tego że się zestarzeje i pojawia się nowe wydajniejsze karty pod które będą robione gry. Tak zawsze było, jest i będzie. Ale wszyscy testerzy się mylą ,za to Ty masz rację z głupotami które wpisujesz. Jesteś człowiek Porażka z ograniczonym myśleniem i wiedzą.
Link to post
Share on other sites

 

 

Jedynym frustratem to ty tu jesteś. Gdzie tematy o kartach graficznych to wpadasz i wpisujesz te głupoty. Podejrzewam że byłeś w gronie ludzi co po premierze gtx1060 3 GB że miała za miało vram , a jak się okazało karta przez kolejne dwa lata dawała sobie świetnie radę. Tak samo widzę jesteś w nie licznym obozie przeciwników 6GB vram w rtx2060, i nic Cię nie przekona że jest to ilość vram wystarczająca nawet na granie w 1440p. Co potwierdzają w większości testerzy i testy na YouTube,a jak karta zacznie nie domagać to raczej nie z powodów 6Gb Vram tylko dla tego że się zestarzeje i pojawia się nowe wydajniejsze karty pod które będą robione gry. Tak zawsze było, jest i będzie. Ale wszyscy testerzy się mylą ,za to Ty masz rację z głupotami które wpisujesz. Jesteś człowiek Porażka z ograniczonym myśleniem i wiedzą.
 

 

Byłem przygotowany na ten hejt z waszej strony i lata mi on jak zeszłoroczny śnieg...  większość ludzi kupujących GPU (przynajmniej nowe) nie robi tego co chwila, a jak już wydawać kasę to tak żeby mieć na chwilę spokój a nie dla napisu RTX na pudełku... a co do testów to widzę każdy wyciąga z nich to co chce, ja widzę w nich jedno jeśli chodzi o RT to 2060 zdycha już w tej chwili i jak myślicie że będzie lepiej - to żyjcie dalej w krainie marzeń.

Link to post
Share on other sites

 

Byłem przygotowany na ten hejt z waszej strony i lata mi on jak zeszłoroczny śnieg... większość ludzi kupujących GPU (przynajmniej nowe) nie robi tego co chwila, a jak już wydawać kasę to tak żeby mieć na chwilę spokój a nie dla napisu RTX na pudełku... a co do testów to widzę każdy wyciąga z nich to co chce, ja widzę w nich jedno jeśli chodzi o RT to 2060 zdycha już w tej chwili i jak myślicie że będzie lepiej - to żyjcie dalej w krainie marzeń.

Nikt chyba kto celuje w karty pokroju GTX 960/1060 a teraz 2060 nie kupuje tych kart na lata, weź już nie zakrzywiaj rzeczywistości. Wiesz nawet dzisiejszy killer Rtx2080ti za 5/6 lat to będzie karta co najwyżej do Fhd więc o czym ty piszesz odnośnie Rtx2060 ? Raczej wątpię że kto kolwiek kupujący Rtx2060 nastawia się na to że przesiedzi na niej 5/6 lat, no może jakiś mały odsetek. Więc radzę puknąć się w czoło to może rozumek wróci. A na dzień dzisiejszy i najbliższe dwa lata tą karta spokojnie powinna dać radę.

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

 

 

Nikt chyba kto celuje w karty pokroju GTX 960/1060 a teraz 2060 nie kupuje tych kart na lata,

 

No to informujcie rzetelnie ludzi w co się pchają, bo to tutaj zakładają tematy, żeby dowiedzieć się czegoś przed zakupem, co się opłaci a co nie ... czy autor napisał, że chce kartę na max dwa lata a potem kupi kolejną żeby pograć w nowsze gry?

 

Rzeczą oczywistą jest to że wszystko będzie szło w kierunku RT, a ten potrzebuje i wydajnych GPU i dużej ilości vram.

 

 

 

Raczej wątpię że ktokolwiek kupujący Rtx2060 nastawia się na to że przesiedzi na niej 5/6 lat

 

mógłbyś się mocno zdziwić.... 

 

 

 

 

Więc radzę puknąć się w czoło to może rozumek wróci.
 

tego typu rady zachowaj dla siebie i zacznij się do nich stosować.

 

 

 

A na dzień dzisiejszy i najbliższe dwa lata tą karta spokojnie powinna dać radę.

 

 

Jeśli chodzi o rozrywkę bez RT - tak "powinna dać radę", jeśli chodzi o RT i rozgrywkę na wysokich detalach szczerze w to wątpię.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

O kurde nie sądziłem że moje pytanie, może doprowadzić do takiej kłótni.

 

 

 

Oczywiście zaraz przejdzie tutaj fala frustracji posiadaczy w/w karty... autor tematu też widzę zafixował się na punkcie tego modelu właściwie nie wiem po co zakładał ten temat bo ewidentnie widać, że od początku był na nią zdecydowany, może oczekiwał tylko powiedzenia słuszności jedno wyboru ale jak widać zdania są podzielone.
  Wcale nie zafiksowałem, określiłem sobie budżet, oglądałem testy uznałem tą kartę za interesującą w moim budżecie. A że nie byłem do końca przekonany to założyłem wątek aby się poradzić. RTX270 jest wydajną karta nie przeczę może jakbym miał więcej kasy to bym się zdecydował. Ale na chwile obecną uważam że jak na moje potrzeby to 2060 styknie. To nie jest sfiksowanie, gdyby mój GTX570Ti miał więcej pamięci to nie było by tego tematu. 

 

 

 

No to informujcie rzetelnie ludzi w co się pchają, bo to tutaj zakładają tematy, żeby dowiedzieć się czegoś przed zakupem, co się opłaci a co nie ... czy autor napisał, że chce kartę na max dwa lata a potem kupi kolejną żeby pograć w nowsze gry?
Kolego a czy w temacie pisałem że gry są priorytetem? Nie, nie są dla mnie najważniejsze, to że jak będę grał od czasu do czasu i miał powiedzmy 59, 65, 70 fps to nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Tak samo jakbym musiał delikatnie zjechać z ustawieniami grafiki.  Poza tym przy moim użytkowaniu ta karta RTX2060 może spokojnie pochodzić te z pięć, sześć lat.

 

Interesuje mnie kupno nie za drogiej karty a wystarczająco wydajnej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...