Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej ;)
Kupiłem wczoraj komputer - wszystko zamontowane, nowy windows 10 zainstalowany, ale nie mogę się połączyć z siecią przez ethernet. Kabel podłączony, diody się świecą. Testowałem kabel na innym laptopie - wszystko działa. Szukałem jakiś sterowników - zainstalowałem te z płyty dostarczonej razem z płytą główną, lecz to nic nie dało. Dodam, że ipconfig wyświetla jedynie "Windows IP Configuration" i nic więcej nie ma.

 

1.Konfiguracja komputera: Motherboard - Gigabyte Z390 GAMING X, procesor Intel Core I5 9400F.

2.System operacyjny: Windows 10 64 bit

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: Nowy komputer

4.Używany program antywirusowy: brak

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: To co wyżej, test czy na innym laptopie działa, reinstall windowsa, jakieś dzikie komendy z indyjskich filmów na ytb których nie jestem już w stanie wymienić, instalacja sterowników płyty głównej

6.Informacje dodatkowe: Posiadam jeszcze takie coś jak Asus Ac1200 Wireless-Adapter, podłączone do PCI Express, lecz ta karta potrzebuje podłączenia jakiś pinów nazwanych USB, a ja tego nie widzę u mnie na płycie i nie wiem jak to podłączyć :/

Link to post
Share on other sites

Domyślny installator najwyraźniej źle mi to instalował. Teraz gdy ręcznie zainstalowałem część "chipset" - karta sieciowa Asus zaczęła działać. Sterowników Lan dalej nie mogę zainstalować -
 

 

cannot install drivers. no intel® adapters are present in this computer

Może teraz gdy mam w końcu internet - jakiś automatyczny "updater" intela/windowsa zaaktualizuje mi to. W każdym razie dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...