Skocz do zawartości

czyżby gtx580 padł? co brać pod 2500k?


Recommended Posts

Witam,

 

Wczoraj chyba padł mi leciwy gtx 580, się przegrzał podejrzewam, bo wywalilo mnie z gry, czarny ekran, po restarcie o dziwo sygnal czesciowo jest bo poprawnie wyswietla ładowanie biosa, nawet znaczek windowsa na chwilke sie pojawia a potem bach, bialy pasek

http://i65.tinypic.com/2uqndpj.jpg

sprawdze grafe w miedzyczasie o co chodzi...

 

ale zeby nie tracic czasu bo mozliwe ze nic z naprawy nie bedzie -  z ciekawosci zapytam, co sie oplaca brac z kart graficznych pod procka 2500k (nie krecony), mobo MSI P67-GD65, 8gb ram, reszta w stopce? co do modelu zdecydowanie z dobrymi wentylami na dobych łożyskach, co by mi tam nic nie terkotało za pół roku, budżet w granicach rozsądku, podejrzewam ze w okolicach tysiąca złotych mozna cos znalezc.

Link to post
Share on other sites

Procesor nie jest jeszcze taki zły, co prawda do nowszych gier przydała by się i7, po wykręceniu dał by rady w rozdzielczości 1920x1080 z taką dość wydajną kartą jak GTX 1070.

GTX 580 jest z średnio udanej rodziny Fermi ( dziwne że tyle wytrzymała ta karta, bo potrafiła strzelić sekcja zasilania przy próbach O.C.).

Zostaje tylko sprawdzenie na innym komputerze z markowym zasilaczem, jeśli będzie to samo to karta jest "do kosza".

Co do karty RX 580 8 GB powinien pasować, w razie gdyby brakowało mocy obecny procesor wykręcisz / wymienisz na i7.

dobra powinna być MSI RX 580 ARMOR 8G OC.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Znajomy elektronik naprawił mi gtx, przelutował BGA i karta narazie znów chodzi. To już drugi reballing na tej karcie, na poprzednim wytrzymała ponad rok, i za każdym razem winny był padnięty wentyl fabryczny i przegrzanie karty. Teraz wentyle fabryczne wymienione na lepsze, wiec nie padną tak szybko, ale i tak trzeba myśleć o wymiance :)

 

Co do propozycji k0chana, to z wymianą proca bardzo ciekawy pomysł, popatrze jak tam stoją używki, ale możliwe ze z racji tego, że nie jestem zwolennikiem podkręcania, a w gry grywam spontanicznie, 2600 bedzie wystarczajacy, i podejrzewam mniej wyeksploatowany niż wersje z K (bo niby jak sprawdze czy ktoś katował proca czy nie).

 

Co do grafiki i używek to już bardziej sceptycznie jestem do tego nastawiony, chyba wolalbym dopłacić do nówki sztuki, z gwarancją itd.

Link to post
Share on other sites

dozbierałbym do rtx 2060

Masz rację, ale z zakupem chyba się narazie wstrzymam, bo w sumie nie mam teraz na celowniku żadnych tytułów, żeby ciśnienie robić z zakupem :)

W międzyczasie zmienię proca :)

Dzięki wszystkim za pomoc:)

Link to post
Share on other sites

Ja również poleciłbym za kolega @Kochan przesiadkę na 4R/8C. Np takiego Xeona E3-1240 znajdziesz już w okolicy 300 PLN...

 

https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/65730/intel-xeon-processor-e3-1240-v2-8m-cache-3-40-ghz.html

 

Ten Xeon będzie BARDZO słabym wyborem, zbyt niskie taktowania. Nie ma sensu się w to pchać. Serio lepiej 2600K i zrobić OC sensowne + memki kręcić ile wlezie.

Link to post
Share on other sites

tak, tylko kupując wersję K jest większa szansa na trafienie styranej sztuki, bo jakby nie patrzeć są to juz 8 letnie konstrukcje^^

chociaż w sumie nie ma reguły, ja mam K i nie kreciłem bo nie czułem potrzeby :)

Edytowane przez Tafari
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...