Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jakie polecacie słuchawki nauszne (zamknięte, polotwarte) do 150zl? (Integra) Myślałem nad ISK HD 2011, hd 681 Evo lub hd669 zależy mi na tym by były wygodne.Głównie mają służyć do słuchania muzyki rock/rap i do csa.Chyba że polecacie jakieś inne modele

Link to post
Share on other sites

No rozumiem tylko słyszałem że już dźwięk w hd669 jest lepszy i ich nie podawałem,zależy mi na tej wygodzie jednak dźwięk>wygoda a jesteś coś innego w stanie polecić tak żeby przyjemnie się słuchało rocka no i było wiadomo skąd słychać korki?

Link to post
Share on other sites

sprawdź sobie skrzynkę podesłałem ci linki do aliexpress weź te okrągłe pady w rozmiarze bodajże 105 mm do HD669 jeśli dobrze pamiętam (w razie czego kilka milimetrów się zawsze da naciągnąć ja 90mm założyłem na HD681 na które teoretycznie powinny wchodzi pady 100mm).

Link to post
Share on other sites

wyższy bas i średnice i ciepła barwa. Ale wiesz generalnie najlepiej samemu posłuchać i sprawdzić na jakich słuchawkach twoja ulubiona muzyka zabrzmi najlepiej dla ciebie. Każdy inaczej odbiera dźwięk. Dobór słuchawek to bardziej sztuka niż nauka.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

HD681 Evo to radzę omijać szerokim łukiem. Może i zwykłe HD681 są sporo tańsze i gorzej wykonane to jednak graja lepiej. Konstrukcja komory rezonansowej to zrzynka 1:1 z AKG K240 a Evo to autorski projekt Superluxa i wyszło im mocno średnio.  HD681 ma słabej jakości soprany, znaczy słychać że to jest ta prawie najniższa półka u Superluxa i przykładowo HD-330 są o niebo lepsze. Za to dół jest w HD681 naprawdę rozrywkowy i przyjemny w odbiorze.

Link to post
Share on other sites

Jak możesz dołożyć to o niebo bardziej opłaca się kupić te:

https://www.ceneo.pl/49960854

recenzja:

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-somic-v2/


albo się szarpnąć jeszcze trochę bardziej i wybrać klasykę gatunku czyli K240 Studio:

https://www.ceneo.pl/35692064

recenzja(wersji MK II różniącej się tylko wyposażeniem dodatkowym i kolorystyką):

https://www.audiofanatyk.pl/akg-k240-mkii/

Link to post
Share on other sites

Tylko konstrukcja jest otwarta no i boję się ze do gry w csa sie srednio to nada :/


Jednak wolałbym zmieścić się w granicach do 150zł


Chciałem już zamówić te 669 ale boje się że będą strasznie niewygodne no i czy nie znajdę czegos lepszego dla mnie

Link to post
Share on other sites

Dobra gdybym jednak miał te 200zł no to dochodzi pare modelów 

SOMiC V2,Encore Rockmaster OE,JVC HA-RX700 to które byłyby najlepsze do moich wymagań?Czyli przypomnie słucham praktycznie tylko rapu rocka i elektronicznej muzyki
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc wybrałbym Somic V2. Na standardowych welurowych padach dostajesz bardzo równe strojenie takie jakie bardzo często można znaleźć w słuchawkach z wyższej półki. Na słuchawkach z takim strojeniem dobrze/poprawnie wypadnie każda muzyka. Jak nie miałeś jeszcze do czynienia z takim graniem to na początku będzie ci się wydawało np że jest za mało basu ale maksymalnie po kilku dniach ci to minie (mózg się przestawi). W zestawie masz dwa rodzaje nauszników więc z pudełka masz dwa strojenia jedno zbalansowane na welurowych padach i bardziej basowe na skórkowych. Pady są owalne i standardowej wielkości wiec bez problemu znajdziesz materiały eksploatacyjne bo cudów nie ma i pady w każdych słuchawkach się zużywają. No a pod względem jakości wykonania Somic bije konkurencję na głowę. Jak zamówisz wysyłkowo to w razie jakby ci się nie spodobały możesz zgodnie z prawem odesłać i dostać zwrot pieniędzy.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites
Do każualowej gierki w csa właśnie pół oraz całkowicie otwarte są dużo lepsze.

Nie prawda. Sposób pozycjonowania się zmienia ale na pewno dobre słuchawki zamknięte dobrze potrafią pozycjonować. Niewiele gorzej od otwartych. Znaczenie przy zamkniętych ma układ dźwiękowy i jego sposób oddania przestrzenności. Można dużo nadrobić. W zamkniętych jest taki problem, że gdzieś ta przestrzeń się kończy. W otwartych natomiast czuć większą swobodę pozycjonowania ale przy odpowiednim sprzęcie jakość pozycjonowania może być na podobnym poziomie,w sensie dokładności. Trochę urosło mitów na ten temat ,bo tez ludzie mylą nagminnie pozycjonowanie ze scena czy przestrzenią, a to są 3 różne rzeczy, jednak mocno sprężone ze sobą i odmienne. 

Link to post
Share on other sites

Pewnie, że potrafią. Sam 'całe życie' gram w zamkniętych i sobie to chwalę, ale zawsze je czymś napędzałem; Prodigy Cube BE, AIM SC808 czy teraz Essence STX II. Miałem jednak kiedyś okazje pograć na niezłej - ale wciąż - integrze z Cloudami i Game One - pytań więcej nie miałem.

 

Myślę, że będziemy zgodni, jeśli poprawię swoją wypowiedź na następującą: pod integrę (którą posiada autor tematu), w pół/całkowicie otwartych usłyszy w gierce więcej :) Jeśli temat byłby bardziej rozbudowany, to nawet bym się nie wypowiadał.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...