Skocz do zawartości

Recommended Posts

chciałem się pobawić w muzykę, hobbistycznie, posłuchać dobrej jakości.

Z czym to sie je?

mam jakieś stare radyjko Panasonica fw330 i gra fajnie, ale szukam nadal więcej wrazen. ile bym musiał wydać na jakiś mikser, zeby jakość chociaż

dorównała? Chcialem się pobawić w podbijanie basów, wokalu itp. Wiecie zrobić muzyke po swojemu, pod swoje ucho.

Są jakieś tanie alternatywy dobrego miksera?

i szukam jakiejś nie drogiej basówki.

 

Nie chciałbym wydać na mikser więcej niz 200zł.

Link to post
Share on other sites

To najtańsze głośniki do muzyki microlab c6 za około 300-350 za używki do tego jakąś karta jeśli zewnętrzna to koło 200.

 

O basie zapomnij co do jakości to będzie grać poprawnie do dobrej jakości trzeba by zera podopisywać

Link to post
Share on other sites

narazie z zerami się wstrzymam do wyprowadzki, wtedy się pozbiera na coś lepszego. Duże znaczenie ma amplituner?

Mam dwie opcje, jedna skrzynka jest z całkiem przyjemnym basem, druga to radio, bez jakichkolwiek głośników.

Problem jest taki, ze ta skrzynia chce głośniki na cincze, zaś moje aktualne głośniki mają same kable miedziaki. Da rade zlutować cincze do nich?

Co do karty dźwiękowej aktualnie używam wejściówki z mikrofonu Superlux e205u, który ma ponoć własną kartę dźwiękową wewnątrz.

Link to post
Share on other sites

Co to za cud do którego podłącza się głośniki na chinche? Na moje oko to błądzisz.

Pewnie sub od Creativa Czy innego szrotu gdzie satelity były wpięte na rca

(wnosząc ze pudło i z przyjemnym basem) więc pewnie chodzi o buczypudło z wznakiem

Link to post
Share on other sites
Nie chciałbym wydać na mikser więcej niz 200zł.

To może lepiej wydaj te 200 zł na słuchawki bo nawet za 200zł jest już jaki taki wybór dobrze grających modeli i nawet w strojeniu i konstrukcji można powybrzydzać. A o kolumnach + wzmacniacz w tych pieniądzach to możesz zapomnieć. Jak chcesz korektorem się pobawić to (zakładając że źródłem dźwięku jest PC) możesz to zrobić za darmo:

https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/

Ale tak jak koledzy mówili korekcja nie nadrobisz jakości sprzętu. To od strony sprzętu do odsłuchu. Dochodzi do tego jeszcze dobrej jakości źródło czyli wewnętrzna albo zewnętrzna karta dźwiękowa bo nawet najlepszy sprzęt nie zagra wybitnie jeśli dostanie dziadowski sygnał (czyli np integrę z płyty głównej).

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...