Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna pod i5 2400


Recommended Posts

Witam posiadam komputer hp compaq 8300 i zamierzam dokupić kartę graficzną do grania ale nie wiem jaka będzie dobra.
Specyfikacje
I5 2400
8gb ram
500gb dysk
zasilacz 320w (nie mam możliwości wymiany zasilacza ponieważ musiałbym wymienić płytę główną)
Z góry dziękuję za odpowiedź
 

Edytowane przez 404ekhem
Link to post
Share on other sites

Na starym zasilaczu ładowanie czegokolwiek do tego komputera to ryzyko uszkodzenia sprzętu, sprzęt ma swoje lata, a sprawność zasilacza maleje z czasem ( zdolność do oddawania mocy potrzebnej do prawidłowej pracy komputera, podejrzewam że te 320 Wat jest tylko na nalepce, w rzeczywistości jest dużo mniej).

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze czy do tej obudowy nie trzeba karty low profile?,

Wrzuć jakieś fotki.

 

Co wy ludzie piszecie???
@autor
podaj z nalepki ile A jest na liniach 12v
Jaki monitor i rozdzielczość i pod jakie gry?
Używany 1050ti 4gb o poborze mocy max 75W spokojnie można zapakować do tego PC

 

Zrób tak jak kolega Ci podpowiada, bo i tak pchanie czegoś więcej niż 1050ti nie ma sensu.

Tylko najpierw sprawdź jaką mocą w ogóle dysponujesz.

 

Oczywiście nie oczekuj cudów wydajnościowych. 

Link to post
Share on other sites

@up/up

Tak na szybko patrząc po Google to zasilacze hp 320w maja po 2 linie 12v o mocach 13A i 16A co spokojnie wystarczy do i52400 i 1050ti oczywiście zapytałem autora co ma napisane na nalepce i jak ktoś wyżej napisał niech autor poda co to za obudowa itp. żeby mieć pewność że dany model karty wejdzie do budy, ale wg mnie elektrycznie nie powinno być problemu. Ponadto połączenie i5 2400 i gtx 1050ti też ma jakiś tam sens bo nie powinno być zbytnio bottlenku. Używki poniżej 500pln więc ma to jako taki sens wg mnie a jak nie to składać normalnego PC z używek i można wycisnąć coś bardziej wydajnego. Zależy o co komu chodzi itd.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak ale tu mowa o nowych zasilaczach, nie wmawiaj mi że po latach mają taką samą sprawność jak wtedy gdy były to nówki, (chyba że tam są bebechy od Seasonica z serii Titanium no to nie mam zastrzeżeń co do sprawności).

Jeszcze jest pytanie czy zasilacz ma wolną wtyczkę MOLEX ( do adaptera MOLEX - dodatkowe zasilanie karty 6+2 pin) lub  wtyczkę zasilającą kartę graficzną 6 lub 6+2 pin

 

Jeśli na upartego chce Autor tematu coś wsadzić, dla pewności na obecnym sprzęcie porobił bym pomiary napięć miernikiem, przed włożeniem karty i z nową kartą zakupioną w sklepie internetowym ( możliwość zwrotu w ciągu 14 dni).

http://overclock.pl/articles/showall/id/252,jak-mierzyc-napiecia-w-zasilaczach-atx-czyli-przewodnik-po-tych-12-v

Link to post
Share on other sites

Ja bym nie obciążał tak mocno zasilacza w nim. Powód: to raczej autorskie zasilacze hp albo chefteca (nie pamiętam czy był tam znak tego drugiego) są zaprojektowane tak żeby wytrzymały swoje. Jeżeli dodawać GPU to pewnie tylko low profile, czyli 1030gt... A to nie jest Maks co ten CPU pociągnie, dlatego nie ma to sensu w tej obudowie i z tym zasilaczem.

 

@up

Blagam... Mam nadzieję że chciałeś napisać oscyloskopem zamiast miernikiem.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Z palcem w.... ogarnie i5 2400 i gtx 1050 ti. Wtyczka? Po co wystarczy karta bez dodatkowego zasilania, a o takie nie trudno. Taki zestaw nie wiem czy 200w zje w stresie. Także nawet jak nowy nie jest ten zasilacz to ogarnie bez problemu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeżeli to "zwykła" obudowa a nie "cienias", to np. MSI gtx 1050ti jedno-wentylowy... nie potrzebuje dodatkowych wtyczek a do tego pobiera  w stresie bardzo niewiele i akurat przy tej karcie nie potrzeba lepszego chłodzenia.

 

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-gtx1050ti-4gb-msi-oc-7847779331

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

miałem kadłubka z 320w zasilaczem od HP, dlatego pytam.

 

Tak w sumie sprawdziłem i w specyfikacji naleśników sff i ultra sf to są tylko zasilacze 240w , a wierze mają 320w . Może ktoś Ci przełożył (ale wątpię aby to było możliwe ) lub masz/miałeś inny model niż 8300 

https://support.hp.com/us-en/document/c03345460

Link to post
Share on other sites

Na youtubie jest masę buildów z komputerami pokroju tego HP. Ogranicza tylko fakt, że nie wchodzi w rachubę żadna grafika powyżej 75W z PCI-E (GTX 1050 TI/w przyszłości 1650 Ti[?]). i7 2600+GTX 1050 Ti spokojnie hula na 240W. Wszystko rozbija się oto czy ma być standardowa czy low profile.

 

Zawsze jest jeszcze opcja przejściówki: https://allegro.pl/oferta/hp6200-6300-8100-hp8200-8300-przejsciowka-zasilacz-7585746528 i wsadzenia normalnego zasilacza o ile ten komputer nie jest SFF, a Tower co sugerować może zasilacz 320W, w SFF było max 240W.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...