Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy takie temrepatury na 9900k są akceptowalne?

Bez AVX linpack:

 

K3HBcyp.jpg?2

 

Z AVX linpack

 

7ck3DkU.jpg

 

Zobaczyłem też, że grając w Assasin's Creed: Origins temperatury też potrafią dojść do 90 stopni.

 

CPU: 9900k

Cooler: Dark Rock 4 Pro

MOBO: Z390 Aourus Master

Link to post
Share on other sites

Odpal CPU Z, albo inny program w trakcie testu, bo 1,6V wydaje się mało realne. No chyba, że go tak wykręciłeś.

Pomijając to, temperatury jak na realia 9900K nie są złe. Podczas gry dobija więcej, bo dochodzi ciepło wydzielane z GPU. Pomyśl nad lepszą wentylacją obudowy.

Edytowane przez Reyqer
Link to post
Share on other sites

W tabelce jest pozycja vid i to się wydaję być prawidłowe napięcie dla Vcore. Moim zdaniem jest bardzo ok jak na takiego potworka i takie napięcie. Czy próbowałeś uzyskać wyższe takty na tym napięciu?

Link to post
Share on other sites

Wszystko wygląda dobrze a poprzez undervolting możesz jeszcze obniżyć temperatury bo na bank będzie stabilny przy niższym napięciu ale ja raczej bym celował w poszukaniu wyższego zegara na takim poziomie napięcia jak jest...:)

Link to post
Share on other sites

Gdzie dobrze? Przecież na 1,35V na przeciętnej sztuce procesora 9900k można pokusić się o ustawienie 5,0GHZ na wszystkich rdzeniach, a u kolegi procesor tyle ma na stocku!! Nic dziwnego że grzeje się w grach do 90 C!

 

Ustaw w biosie na sztywno nie wiem 1,25 V Powinno wystarczyć. Albo zostaw jak jest i spróbuj ustawić mnożnik na 49 lub 50.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Zmieniłem w bios CPU Vcore z auto na 1.300 (na 1.250 i 1.275 wywalało BSOD).

Powinienem jeszcze zmienić coś w biosie poza CPU VCore, czy może zostać wszystko tak jak było domyślnie ustawione na auto?

Obudowa to fractal define r6, a wentylatory ustawione standardowo 2 z przodu i 1 z tyłu.

AVX Linpack

 

7o7p3Qm.jpg?1

 

BIOS

 

BoDcWOs.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Gdzie dobrze? Przecież na 1,35V na przeciętnej sztuce procesora 9900k można pokusić się o ustawienie 5,0GHZ na wszystkich rdzeniach, a u kolegi procesor tyle ma na stocku!! Nic dziwnego że grzeje się w grach do 90 C!

 

Ustaw w biosie na sztywno nie wiem 1,25 V Powinno wystarczyć. Albo zostaw jak jest i spróbuj ustawić mnożnik na 49 lub 50.

No i co w tym dziwnego? Wszystkie komputery tak pracują na auto i zawsze na domyślnych ustawieniach płyty podbijają trochę napięcie a zmiany zasugerowałem co nie oznacza, że są konieczne do prawidłowego działania. A tu było 90 stopni w wygrzewaczu z avx co jest dobrym wynikiem dla takiego potwora jakby nie patrzeć (w rzeczywistości nie obciążasz tak procesora).

 

 

 

Zmieniłem w bios CPU Vcore z auto na 1.300 (na 1.250 i 1.275 wywalało BSOD). Powinienem jeszcze zmienić coś w biosie poza CPU VCore, czy może zostać wszystko tak jak było domyślnie ustawione na auto?

 

Zawsze jest lepiej z obniżonym napięciem ale znalezienie najniższego stabilnego wcale nie jest takie proste jak może się wydawać bo nawet po tygodniu może Ci się wysypać podczas jakiejś operacji i będziesz musiał dodać trochę V. UV to same plusy tzn. niższe temperatury sekcji zasilania i samego CPU oraz cichsza praca.

 

Umknęło mi natomiast info o wyżej temp w assasin... Większa temperatura w grach to w Twoim wypadku już tylko wentylacja obudowy jak trafnie zauważył Reyqer. Może zbyt mało agresywny profil tych wentylatorów? U mnie wystarczyło podbić ich prędkość i znacznie poprawiły się temperatury przy zamkniętej obudowie.

Link to post
Share on other sites

Witam dołączę się do pytania bo nie chce zakładać kolejnego posta, nie dawno składałem zestaw komputerowy oparty na i9 9900k + chłodzenie nzxt kraken x62, i mam tutaj pytanie odnośnie temperatur ( pasta thermal grizzly i obudowa to SPC Armis AR7 TG-RGB) , w spoczynku są w granicach 35-40 stopni jeżeli chodzi o temperatury w grze typu The Division / Anthem / BFV wahają się między 68-74 stopnie. Czy są to temperatury dobre ?. Dodam jeszczę , że temp skaczą do 80 stopni na dosłownie 1 sekundę i odrazu spadają podczas np włączania jakieś gry . Z góry dzięki za pomoc . Czytalem również na innych forach , ze ludzie na tym chlodzeniu mają temp. W granicach 60-65 max

Link to post
Share on other sites

Witam dołączę się do pytania bo nie chce zakładać kolejnego posta, nie dawno składałem zestaw komputerowy oparty na i9 9900k + chłodzenie nzxt kraken x62, i mam tutaj pytanie odnośnie temperatur ( pasta thermal grizzly i obudowa to SPC Armis AR7 TG-RGB) , w spoczynku są w granicach 35-40 stopni jeżeli chodzi o temperatury w grze typu The Division / Anthem / BFV wahają się między 68-74 stopnie. Czy są to temperatury dobre ?. Dodam jeszczę , że temp skaczą do 80 stopni na dosłownie 1 sekundę i odrazu spadają podczas np włączania jakieś gry . Z góry dzięki za pomoc . Czytalem również na innych forach , ze ludzie na tym chlodzeniu mają temp. W granicach 60-65 max

Ja na swoim w stresie mam 60-65°C
Link to post
Share on other sites

Jedyna rzecz ode mnie nigdy nie zostawiajcie wszystkiego na auto, zalecane napięcie dla cpu na powietrzu/wodzie(aio) i solidnej płycie to 1,4 do użytku na codzień 1,6V niedorzeczne to jest!! Zmień bo twój bardzo dobry procesor może szybko ducha wyzionąć, takie napięcia to overclokerzy na bicie rekordów ustawiają a nie do gier i pulpitu

Witam dołączę się do pytania bo nie chce zakładać kolejnego posta, nie dawno składałem zestaw komputerowy oparty na i9 9900k + chłodzenie nzxt kraken x62, i mam tutaj pytanie odnośnie temperatur ( pasta thermal grizzly i obudowa to SPC Armis AR7 TG-RGB) , w spoczynku są w granicach 35-40 stopni jeżeli chodzi o temperatury w grze typu The Division / Anthem / BFV wahają się między 68-74 stopnie. Czy są to temperatury dobre ?. Dodam jeszczę , że temp skaczą do 80 stopni na dosłownie 1 sekundę i odrazu spadają podczas np włączania jakieś gry . Z góry dzięki za pomoc . Czytalem również na innych forach , ze ludzie na tym chlodzeniu mają temp. W granicach 60-65 max

Jak dla. Mnie to problemem jest obudowa te armisy wentylacją du*y nie urywają szczerze mówiąc

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Ja tez mam wysokie temperatury  na i9 9900k mimo odpowiednio dobranych napięć itp.... A więc stało się tak brat miał wodne chłodzenie i się pompa wody zapaliła (żywym ogniem pompa DC12-400) a że była to niedziela to było słabo z dostaniem jakiegoś chłodzenia więc zdjąłem moje i się okazuje że wygląda tak jak by nie przylegało na całej powierzchni IHS-a (myślałem że pewnie coś źle zamontowałem) Założyłem chłodzenie do jego komputera i u niego super max 70 stopni 3,9ghz na i7 4930k. No dobra u niego super pewnie coś skopałem kupiłem nowe wczoraj zamontowałem kupiłem dark rock 4 ale taka sama sytuacja procesor mój i9 9900k przy 4,8 1,2V 90 stopni Aida 64 po kilku minutach a radiator letni, teraz sam już nie wiem o co z tym chodzi niby można spolerować IHS-a ale wtedy gwarancję stracę. Ktoś tego próbował? Mi już ręce opadają z tymi temperaturami.

 

Fotka odbicia od chłodzenia. Wygląda tak jak by był najbardziej na środku odciśnięty.

2zEADKN.jpg

Edytowane przez isbazaj
Link to post
Share on other sites

Nie jesteś pewny czy dobrze przylega, użyj trochę więcej pasty. Myślę, że metoda na gluta wielkości grochu jest najlepsza.

Sam chip jest dokładnie na środku IHS, pionowo wg w/w fotki. Lut w 9gen ogólnie nie robi szału, AMD ma lepszy patent.

Co innego, że 9900k to po prostu gorący procesor, ma grubszą warstwę wierzchnią chipu(der8auer robił testy z 'lapowanym' chipem i zyskał chyba nawet 10C)

 

Cały radiator ogólnie nie nagrzewa się do temp procesora. Jak już to sprawdzaj temp możliwie jak najniżej, najbliżej źródła ciepła.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy coś wniosę do dyskusji, ale u mnie 9900k podkrecony na 5,0Ghz w grach dobija do max 68 stopni.

Chłodzony AIO Fractal 36C push pull.

Wczoraj zassałem jakieś OCCT pierestrojka i po kilkunastu minutach testu temperatura ustabilizowała się pomiędzy 78 - 83 stopnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...