Skocz do zawartości

Wymiana części w starym komputerze (~1000 złotych)


Recommended Posts

Dzień dobry,

chciałbym odświeżyć sobie mój stary zestaw komputerowy, który kupiłem 5 lat temu. Wygląda on następująco:

 

Intel Core i5-4460

Asrock b85m pro3

Crucial Ballistix 2x4 gb ddr3

Corsair 450W

Zalman Z3

Jakiś dysk twardy 1 TB

Na renowację mogę przeznaczyć około 1000 złotych. W bardzo wymagające gry nie gram. Jedyną taką jest Wiedźmin, w którego i tak rzadko pykam. Kiedyś posiadałem gtx 970 itx, ale sprzedałem go, bo się marnował u mnie. Teraz planuję ulepszyć ten komputer gdzieś na początku maja, jednak już teraz szukam różnych możliwości. Nie mam pojęcia czy te komponenty stoją na okej poziomie jeżeli chodzi o dzisiejsze standardy, bo nie interesowałem się w ogóle komponentami przez te kilka lat. Wydaje mi się, że mam dwie opcje. Albo dokupić do obecnego zestawu jakąś dobrą kartę graficzną (tutaj bym się musiał zdać na waszą opinię, które GPU jest teraz opłacalne) albo całkowicie wymienić mobo, cpu i ram. Może coś z ryzenem 5 2400g, bo ten posiada Vegę 11? Jeżeli pierwsza opcja byłaby według was bardziej opłacalna to celowałbym w GPU w cenie ~800 złotych i dokupiłbym do tego jakiś dysk ssd. 

Link to post
Share on other sites

Opcja nr 1. Każda przyzwoita dedykowana grafika będzie znacznie bardziej wydajna niż najlepsza nawet integra a SSD poprawi ogólny komfort korzystania z kompa. Za ok. 800 zł kupisz nowego RXa 580 8gb, za resztę (ewentualnie z małą dopłatą) kupisz jakiś SSD 240 GB (zajrzyj do przypiętego tematu o polecanych dyskach SSD). Ewentualnie, jeżeli chciałbyś więcej przeznaczyć na dysk, to możesz zejść niżej z grafiką i kupić RX'a 570, karta nieco słabsza ale na średnic ustawieniach da radę i zapewnia bardzo dobry stosunek wydajności do ceny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...