Skocz do zawartości

Recommended Posts

Obudowa jest dobra.

Za 800 zł można złożyć :

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2019?page=0,1

Jest tylko 4 GB ale za jakiś czas nie będzie problemu dołożyć drugie tyle ( na dziś minimum to 8 GB), w razie czego można też będzie wsadzić mocniejszy procesor i kartę graficzną.

Dysk  SSD znacząco poprawi reakcję systemu ( potrzebny będzie min Windows 7).

Link to post
Share on other sites

W AMD nie chce inwestować, podobno się bardzo grzeją.

 

Dawno i nie prawda. Żyjesz stereotypami. Masz ograniczony budżet tym bardziej nie powinieneś wybrzydzać. Intel nie ma w tej chwili nic sensownego do zaoferowania.

Jeśli chodzi o używki intela to wszystkie poczynając od 3 generacji były na glucie i teraz wyobraź sobie,że glut zwietrzał przez co grzeją się na tyle, że bez delida (koszt 150zł) nie da się ich używać :)

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Jeśli odsprzedasz stare graty, można pokusić się o dołożenie 60 zł do lepszej płyty ( widziałem tani model od ASRocka za ~ 270 zł z o dziwo 6 fazową sekcją zasilania pokrytą radiatorem).

Przy większych funduszach to zakup Ryzen 3 co jest w linku i szybszych modłów pamięci RAM.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Gdy przekładałeś procesory przyjrzałeś się pinom w gnieździe  LGA 775 ( dobrze by było jakbyś wstawił na forum zdjęcie gniazda procesora).

Jak będziesz miał C2D w gnieździe płyty głównej zresetuj BIOS ( odłącz komputer z prądu odczekaj 15 s, wyciągnij baterię z płyty głównej odczekaj 1 minutę i wsadź z powrotem).

Na tym C2D sprawdzi czy można wejść w BIOS ( wywołuje się po włączeniu komputerem  zazwyczaj wciskając po uruchomieniu komputera  klawisz Del).

Jak nic nie ruszy zostanie kombinowanie z RAM ( zamienianie pamięci miejscami w slotach płyty głównej), zlodzenie w wersji minimalistycznej.

Możliwe też że stary zasilacz "ukatrupił" płytę główną.

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem nowy zasilacz do zestawu i jest to samo, odrazu się resetuje w kółko(proc quad 9400) a na duo e8500 pojawia się logo INTEL i stoi w miejscu komputer.

Niestety moje i7 860 się sprzedało, ale jeśli byś był zainteresowany kupieniem coolera, płyty głównej i ramu. To zapraszam do mnie na aukcje: https://allegro.pl/uzytkownik/Shady_PL?order=m&bmatch=baseline-var-cl-n-uni-1-4-0312. Jakbyś wziął całość to myślę, że byśmy się dogadali co do ceny i dokupiłbyś tylko procesor.

Link to post
Share on other sites

Tego nikt Tobie nie zagwarantuje, bo stary zasilacz mógł uszkodzić płytę główną.

EDIT :

Odpisywałem w innym temacie, co jest do ( i tu hasło do wyjścia z podziemi z filmu Sexmisja).

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Troszkę nie wyraźne zdjęcie dolnej części gniada, ale w górnej są resztki pasty, to przydało by się z zachowaniem ostrożności wybuchać za pomocą sprężonego powietrza ( bo nie wiadomo czy pasta przewodzi prąd, co mogło by być przyczyną problemów).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...