Skocz do zawartości

Recommended Posts

W opisie aukcji byla plyta ze sterownikami ? - jesli tak to sprzedajacy niech Ci ja podesle.

Zawsze mozna tez sciagnac oprogramowanie ze strony Asusa.

Po co Ci plytka z biosem ? Normalnie zakladasz procesor oraz inne komponenty na plycie glownej i instalujesz system.

Link to post
Share on other sites

W opisie aukcji byla plyta ze sterownikami ? - jesli tak to sprzedajacy niech Ci ja podesle.

Zawsze mozna tez sciagnac oprogramowanie ze strony Asusa.

Po co Ci plytka z biosem ? Normalnie zakladasz procesor oraz inne komponenty na plycie glownej i instalujesz system.

Nie, nie było w opisie aukcji. System juz mam na dysku i po podłączeniu nie chciał system wystartować. Czy muszę od nowa system zainstalować? Proszę o mini poradnik bo jestem w tym zielony :D

Link to post
Share on other sites

Niektorzy twierdza ze po zmianie plyty glownej nie trzeba instalowac na nowo systemu - osobiscie twierdze ze w takim przypadku najlepiej zainstalowac Windowsa po prostu od nowa (mniej problemow).

Jak uruchamiasz komputer to co sie wyswietla na monitorze ? Wszystko dobrze podlaczone, wentylatory na procesorze i karcie graficznej sie kreca ?

Podaj tez pelna specyfikacje komputera.

Link to post
Share on other sites

Niektorzy twierdza ze po zmianie plyty glownej nie trzeba instalowac na nowo systemu - osobiscie twierdze ze w takim przypadku najlepiej zainstalowac Windowsa po prostu od nowa (mniej problemow).

Jak uruchamiasz komputer to co sie wyswietla na monitorze ? Wszystko dobrze podlaczone, wentylatory na procesorze i karcie graficznej sie kreca ?

Podaj tez pelna specyfikacje komputera.

Wentylator się nie kręci, zatrzymuje się na tym momencie gdy jest czarny ekran i wypisana specyfikacja ram itd.

 

spec.:

Płyta Główna asus p5k31-vm/3ch

intel duo quad 9400

gefrorce 9400gt

ram 2x2gb hyperx (ok.1000mhz nie wiem dokładnie)

Zasilacz (marki nie znam) 350w

Link to post
Share on other sites

Wejdź do biosu i sprawdź jaką masz wersję, jeśli kupiłeś używaną płytę jest duża szansa że ma już zaktualizowany bios. Według specyfikacji q9400 jest wspierany od wersji 0902, bios możesz zaktualizować nawet z PenDriva. Jak system nie wstaje to pomoże tylko ponowna instalacja - prawdopodobnie zainstalowany był wcześniej na innym chipsetcie

Link to post
Share on other sites

Najpierw Autor tematu poda jaki to dokładnie model  zasilacza, bo podejrzewam że ten jest "z czarnej listy" i mógł ubić płytę ( trzeba odjąć ściankę boczną obudowy i przeczytać z etykiety.

Oczywiscie mogą być też inne powody jak uszkodzenia od wyładowań elektrostatycznych, czy nawet powyginane piny w gnieździe LGA 775 procesora na płycie głównej.

 

Poza tym płyta główna ma tylko 4 pin wtyczkę zasilania procesora jest za słaba do dość prądożernych C2Q ( mało faz zasilania i o zgrozo jest "goła" bez radiatorów).

Miałem C2Q 9550 i na dobrej płycie 8 faz z nawet bez O.C. ten procesor potrafił nieźle rozbudowane chłodzenie sekcji zasilania rozgrzać.

Tj producent niby dał jakieś wsparcie, ale fizycznie płyta nie nadaje się do pierwszych z serii 6XXX jak i ostatnich Core2Quad z serii 9XXX, bo jest za słaba i można podczas obciążenia np grą porostu płytę główną uszkodzić.

 

Więc jeśli była zakupiona w sklepie internetowym i nie minęło 14 dni od dnia dostawy, to oddał bym ją bo się po prostu do tego procesora nie nadaje.

Link to post
Share on other sites

Ma możliwość sprawdzenia na innym sprawnym procesorze Core2Duo lub tego C2Q na odpowiedniej innej płycie głównej?

( Min. 4 fazy z radiatorem na sekcji zasilania, faza jest umieszczona wokół gniazda procesora głownie od strony tylnich wyjść USB PS2 audio LAN itp, jak nad gniazdem).

Fazy liczy się po ilości cewek,lub dość sporych "kwadracików"  np 1cm x1cm ( obudowane cewki).

 

Z dobrych możliwości/cena była popularnie stosowana płyta do C2Q i O.C. Asus P5Q-E lub odpowiednik GA-EP45-UD3R, albo inne podobne.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz jest do wymiany, na szybko dobrze było zobaczyć na innym markowym zasilaczu 250-300W ( możliwe że ten stary utrupił podzespoły, więc dobrze było sprawdzić na innym komputerze czy sprawne są RAM-y procesor i karta( sprawdzenie karty to nie problem, ale procesor i pamięć RAM mają swoje lata, ciężko będzie znaleźć pasujący komputer na LGA 775 chipset Intel 33 i nowsze).

Link to post
Share on other sites

Zasilacz do wymiany on nawet nie spełnia standardu ATX tej płyty. Wtyczka zamiast 24pin, ma 20.

 

Także

Podzespoły sprawne.

ale nie na długo. Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Ten Twój "zasilacz" jest mocno podejrzany właśnie o marną sprawność ( możliwość oddawania mocy potrzebnej do uruchomienia komputera).

Na filmiku wyraźnie słyszałem  "cykniecia" i ponowne uruchomienie komputera, rozbierz komputer i złóż go poza obudową, upewniając się że wszystko dobrze jest podłączone.

By go odpalić zewrzyj odpowiednie piny na płycie głównej jakimś małym wkrętakiem ( które to piny znajdziesz w instrukcji obsługi do płyty głównej).

Link to post
Share on other sites

No nie bardzo, bo jak pisałem wyżej ta płyta mimo wsparcia od producenta jest za słaba do jakiegokolwiek Core 2 Quad ( sekcja zasilania ma tylko 3 fazy i to gołe bez radiatora).

Jeśli zaraz po odpaleniu ta sekcja nie trzaśnie iskrami i kopciem, nie wróżę zbyt długiego żywota dla tej płyty z procesorem C2Q 9400.

Link to post
Share on other sites

To tylko taki przykład płyty głównej która nadaje się do procesorów C2Q a nawet ich podkręcania.

Nie wiem do czego używa Autor tematu komputer, co prawda z 8 GB RAM i z nowszą tańszą kartą graficzną, zestaw by się nadawał do przeglądania internetu i oglądania filmów, i uruchomienia bardzo starych gier 2011-12r.  i starszych.

Moim zdaniem inwestycja  w LGA775 jest mało przyszłościowa, chyba że na wymianę platformy są bardzo ograniczone fundusze, a sprawny komputer jest potrzebny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...