Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zestaw do gier w przedziale 2500-3000

składak 2500 3000 do gier

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 keensi

keensi
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 18:43

Hej, przeszukałem trochę forum ale nie znalazłem tematu gdzie byłyby odpowiedzi na wszystkie moje pytania więc tworzę swój. 

Jestem totalnym laikiem i w głowie mi się kręci od różnorodności odpowiedzi w zestawach do tego samego celu, grania.

Cena: Chciałbym zbudować jak najlepszy możliwy sprzęt w przedziale 2500-3000 z wszystkim co trzeba włożyć do skrzynki, jestem gotów podkręcać jeśli sam to ogarnę bo póki co to nie mam bladego pojęcia o co w tym chodzi  :roll:

Zastosowanie: Uniwersalny choć głównie do grania, nie lubię singlów więc nie potrzeba mi sprzętu do wiedźmina na uber, raczej czegoś do gier typu:

Rainbow six siege

League of legends

CS:GO

Cities Skylines

PUBG

Overwatch

A z singli to ciekawią mnie tylko gry pokroju Dark Souls

choć jeśli w tym budżecie da się wykminić coś co udźwignie te nowsze tytuły w fajnych detalach to jak najbardziej  :)

Monitor będzie 1920x1080

Nigdy nie miałem własnego kompa więc nawet się nie zabierałem do samozwańczego wybierania części, potrzebuję chyba poprowadzenia mnie za rękę albo wskazania co będzie najlepsze.  :P

Komputer oczywiście będzie składany przeze mnie z pomocą kumpla więc części będę brał oddzielnie w jak najlepszych cenach, możliwe nawet że poszukam używanych w jak najlepszym stanie.

Plany na zakup to początek maja

• 0

#2 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 31441 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 19:08

Do maja jeszcze może się trochę zmienić. Tutaj jednak też warto sięgnąć po ten wyższy budżet 3000 zł. 

https://proline.pl/koszyk/692cb148 z Ryzen 5 2600 bez nastawiania się na większe OC. Możesz dać 8 GB DDR4 i doinwestować płytę a pamięci dołożyć za jakiś czas. Do tego GTX 1660, BX500 480 GB którego też możesz podciągnąć pod MX500 500GB

• 0

#3 Muffin5510

Muffin5510
  • Amator

• 70 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 19:09

Taki koszyk:

https://proline.pl/koszyk/049d4066

Do maja jeszcze masz trochę czas, żeby szukać fajnych cen.

2038zł (ten ssd i procesor możesz wyrwać na spokojnie po 50zł taniej, jak nie więcej na ryzenie)

Ram z myślą o dokupieniu drugiej kości (osobiście uważam, że nie warto już iść w 2x4 bo przy większych potrzebach możesz sobie pluć w brodę)

Do tego rx570 który można było wyrwać za 580zł i myślę, że w takiej cenie jeszcze uda się urwać na spokojnie.

Ale oczywiście warto szukać rx580 aktualnie np dostępny w promocji na morele za 840zł w wersji armor. (lub szukaj używek, uważając na wersję 'xfx' (aczkolwiek nie wiem czemu))

Myśląc przyszłościowo, głównie o tytułach AAA chciałbyś mieć te 6gb vramu więc warto by tutaj powalczyć o trochę większy budżet i wyrwać gtx 1660 (~1000zł) LUB jeśli używane to interesować się np gtx 1070 - okolice 1000zł możliwe.

Posprawdzaj sobie benchmarki z powyżej wymienionymi kartami i zdecyduj czy chcesz szukać 1660/1070.

Użytkownik Muffin5510 edytował ten post 24 marzec 2019 - 19:19

• 0

#4 keensi

keensi
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 21:11

Do maja jeszcze może się trochę zmienić. Tutaj jednak też warto sięgnąć po ten wyższy budżet 3000 zł. 

https://proline.pl/koszyk/692cb148 z Ryzen 5 2600 bez nastawiania się na większe OC. Możesz dać 8 GB DDR4 i doinwestować płytę a pamięci dołożyć za jakiś czas. Do tego GTX 1660, BX500 480 GB którego też możesz podciągnąć pod MX500 500GB

Taki koszyk:

https://proline.pl/koszyk/049d4066

Do maja jeszcze masz trochę czas, żeby szukać fajnych cen.

2038zł (ten ssd i procesor możesz wyrwać na spokojnie po 50zł taniej, jak nie więcej na ryzenie)

Ram z myślą o dokupieniu drugiej kości (osobiście uważam, że nie warto już iść w 2x4 bo przy większych potrzebach możesz sobie pluć w brodę)

Do tego rx570 który można było wyrwać za 580zł i myślę, że w takiej cenie jeszcze uda się urwać na spokojnie.

Ale oczywiście warto szukać rx580 aktualnie np dostępny w promocji na morele za 840zł w wersji armor. (lub szukaj używek, uważając na wersję 'xfx' (aczkolwiek nie wiem czemu))

Myśląc przyszłościowo, głównie o tytułach AAA chciałbyś mieć te 6gb vramu więc warto by tutaj powalczyć o trochę większy budżet i wyrwać gtx 1660 (~1000zł) LUB jeśli używane to interesować się np gtx 1070 - okolice 1000zł możliwe.

Posprawdzaj sobie benchmarki z powyżej wymienionymi kartami i zdecyduj czy chcesz szukać 1660/1070.

O jezu, powiem szczerze mało z tego rozumiem :D Najchętniej to wziąłbym to co polecacie bez wprowadzania żadnych zmian bo nie znam się po prostu na tym. W ogóle dlaczego mimo różnych linków sprowadza mnie do tego samego zestawu? Co do budżetu to jest ograniczony do tych 3000 z groszami, wolałbym nie dopłacać już kilku stów więcej bo zaczęło się to od 2000 :P 

• 0

#5 Muffin5510

Muffin5510
  • Amator

• 70 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 21:34

Czego nie rozumiesz to ktoś z pewnością postara się wyjaśnić. Rozpisałem się z możliwościami skoro bierzesz pod uwagę używki i masz budżet taki, że wolałbys wydać mniej.

Kajtek podesłał ładny zestaw, 1660 to świetna opcja powyżej rx580 - niedużym kosztem zyskujesz ~30% lepszą wydajność (przy OC dociągasz do poziomu 1660ti) wpisz sobie w google rx580 vs gtx 1660 i pokieruje Cię na userbenchmark, rób analogicznie gdy coś próbujesz coś porównać. 

Zerknij tutaj:  https://www.videocar.../gpu_value.html

Weź dwie karty nad którymi się wachasz I popatrz na benchmarki - Overwatch, Dark Souls 3, PUBG i zdecyduj czy chcesz troszke dopłacić. Według mnie jak najbardziej bo będziesz miał względny spokój ;) 

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: składak, 2500, 3000, do gier

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych