Skocz do zawartości

RX 570 nie działa po instalacji sterowników.


Recommended Posts

Witam,
zakupiłem nowego rx 570 który pod instalacji sterowników zawiesza komputer, obraz mruga i resetuje maszynę.
Podmieniałem, ram, zasilacz nic nie dało. Postawiony nowy system. RX w drugim komputerze działa bez problemów. 
Karta bez sterowników działa bez problemów tzn nie ma obiawów wymienionych wyżej. 
Nie działa na konfiguracji: 

i3 4160
ga-h81m-hd3
2x4 1600 goodram
sps-530W
działa na

i5 2500k 

P76 pro3
2x4 1600 kingston

Co dziwne gtx 560ti na zestawie z i3 śmiga aż miło.
GPU-Z

https://ibb.co/GVWPSbG
HWMonitor
https://ibb.co/2n0W09X

Ktoś jakieś pomysły ma? Płyta padła i daje za mały prąd po pcie? 

 

Link to post
Share on other sites

Pokaż screen z HWiNFO, bo HWMonitor pokazuje odczyty prądowe, przy których żaden PC by się nie uruchomił. Czy bios masz zaktualizowany jak również system czy ma wszystkie aktualizacje?

aktualizacje windows są i płyty głównej f7 najnowszy. HWiNFO to może jutro zrobię bo mam na dziś dość żaglowania kartami a obecnie siedzi gtx. 

Co dokładnie mam pokazać z tego programu? 

Edytowane przez pzilk
Link to post
Share on other sites

Postawiłem system od nowa pod rx z nowymi sterami i nie śmigał. Do wsadzenia GTX nie usuwałem nawet sterowników Radeona tylko dograłem GeForce i śmigał. Ale do ponownej zmiany pobrałem ddu oraz z AMD do usuwania sterowników żeby wgrać inne wersje.

Edytowane przez pzilk
Link to post
Share on other sites

Zostaje sprawdzenie napięć zasilacza miernikiem (z programowymi pomiarami może być różnie).

http://overclock.pl/articles/showall/id/252,jak-mierzyc-napiecia-w-zasilaczach-atx-czyli-przewodnik-po-tych-12-v

Gdyby były pomiary w normie do sprawdzenia sprzętu bym użył jakieś discro Live DVD Linux-a. ( W BIOS trzeba ustawić na napęd DVD lub USB w zależności na co został pobrany obraz ISO, wypakowany za pomocą programu Rufus na przenośną pamięć USB/wypalony na DVD).

Oczywiscie dobrze było sprawdzić samą kartę graficzną na innym komputerze z odpowiednim markowym zasilaczem.

Link to post
Share on other sites

Jak @up - sprawdź kartę na innym sprzęcie. Wymienisz w końcu wszystko a okaże się, że to karta niesprawna...

 

 

 

Oczywiscie dobrze było sprawdzić samą kartę graficzną na innym komputerze z odpowiednim markowym zasilaczem.

W pierwszym poście opisałem to.

został mi tydzień testów bo jak coś oddam karte. 

Edytowane przez pzilk
Link to post
Share on other sites

Moje nie dopatrzenie, z innych pomysłów jeśli na innym pewnym zasilaczu są nadal problemy, to sprawdzenie czy nie ma nowszej wersji BIOS do płyty głównej, czasem są wydawane wersje z adnotacją typu jak poprawa kompatybilności z kartami graficznymi.

Zainstalować możesz ręcznie pobierając odpowiednią wersję z strony producenta dla swojej rewersji płyty wystarczy potem wypakować na przenośną pamięć USB, po wejściu w BIOS odpowiednią opcją zaktualizować BIOS.

Gigabyte ma też programik do automatycznej aktualizacji BIOS płyt głównych @BIOS z poziomu systemu Windows, ale pewniejsze będzie ręczne wgranie BIOS.

Do sprawdzenia posiadanej wersji BIOS można użyć programu CPU-Z. Rewersje  płyty najlepiej jest odczytać z oznaczeń naniesionych na PBC płyty głównej.

Link to post
Share on other sites

Mam na myśli aktualizację BIOS, którym jest podstawowym programem wbudowanym w każdą płytę główną ( jest też w karcie graficznej).

Program ten po włączeniu komputera w procedurze POST sprawdza co ma i czy podłaczony sprzęt działa tj nie ma błędów pamięci RAM procesora itp, oraz od ustawień pozwala ładować system operacyjny zainstalowany/umieszczony na przenośnej pamięci USB, twardym dysku, płycie DVD/CD ( jeśli jest napęd optyczny) itp.

Szczegóły jak dokonać aktualizacji BIOS do płyty głównej, znajdziesz w instrukcji obsługi dołączonej do płyty głównej.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

A nawet więcej, w ciągu 14 dni od dnia dostawy możesz zgłosić że chcesz zwrócić przedmiot ( wystarczy e-mail z nr transakcji/zakupu ), wtedy masz kolejne 14 dni na dostawę przedmiotu zakupionego w sklepie internetowym.

Link to post
Share on other sites

Trzeba poszukać w dokumentacji technicznej co to dokładnie jest, ale możliwe że urwane piny były problemem ( procesor ma w sobie kontrolery od pamięci RAM i złącz miedzy innymi do kart graficznych-PCI Express, nie wspominając o napięciach zasilających procesor.

https://www.intel.co.uk/content/dam/www/public/us/en/documents/datasheets/4th-gen-core-family-desktop-vol-1-datasheet.pdf

 

"Wydaje się to trochę nie czytelne bo my czytamy od lewej, a tu liczy się piny od prawej gdzie są łacińskie litery i rosnąco cyfry ( jak czytają żydzi i "araby" ).

A odczytujesz tak jakbyś "grał w statki"

Oznaczenie pinu jest w tabelkach po niżej gdzie masz rysunek podstawki LGA 1150 ( rozdział 8.8 Processor Package Land Coordinates w w/w instrukcji z linku)."

Link to post
Share on other sites

A czy masz wgrany MSI Afterburner? U mnie kiedyś ta aplikacja powodowała podobne objawy. Pomogło dopiero usunięcie folderu Profiles w trybie awaryjnym i ponowne przejście do normalnego. Skoro jednak wgrywałeś od nowa system to nie powinno się tak dziać.

Link to post
Share on other sites

Panowie co może być nie tak. BF1 na r9 270 na niskich działał dobrze a z rx570 nie da sie grać. W bf4 jest różnica rx 570 na duży plus. Dodatkowo ciekawostka w bf1 i bf4 ustawiając minimalne jest 5-15fps. Co jest grane? Zależy mi na bf1 a z rx stał się nie grywalny.

Link to post
Share on other sites

Nie mam tej gry ( a mam wszystkie z dodatkami od Battlefield 1942 z 2002r. do Battlefield 4 2013r, po pokazach poprawności sobie darowałem serię).

Przypomniała mi się sztuczka  jeszcze z starych HD 7XXX, mianowicie w Adrealine w ustawieniach globalnych trzeba zastąpić ustawienia aplikacji i ustawić poziom teselacji z 64 na 8 ( nie zauważyłem pogorszenia jakości obrazu w grach z DX 11, a starym kartom z serii 5XXX mocno odciążało słabiutkie teselatory).

 

Zobaczył bym po przełączeniu na DX 12 ( wymaga systemu Windows 10), Radeon-y lepiej radzą sobie w tym API.

Link to post
Share on other sites

nic to nie dało tzn obraz jedynie zrobił się kwadratowy i rozmazany jak coś było daleko. przełączanie dx 12 i 11 nie pomaga. zainstaluje bf3 sprawdzę i jutro bf 5.


bf3 pieknie chodzi. BF 5 jest lepiej niż 1 ale nadal źle. np kampania w norwegi nocą na ulta 60fps i płynność jest super ale mapy w jesienny dzień to porażka. Chyba wszystko wina procesora. Tylko dlaczego z r9 270 było lepiej niż teraz?

Edytowane przez pzilk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...