Skocz do zawartości

Komputer do projektowania do 7000zł


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Projektowanie wnętrz, ArchiCad + pCon.planner, z czasem SketchUp +Vray

  • Maksymalna kwota :  6000-7000zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : W ciągu miesiąca

Których części potrzebuję : Wszystkich oprócz HDD na dane

Czy będę podkręcać sprzęt? : Raczej nie

Rozdzielczość mojego monitora i model : FullHD, Samsung 24'' SD330

Specjalne wymagania : W miarę chłodny i w miarę cichy. Może jakaś obudowa z oknem?:)

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Mam kilka dysków HDD na dane, więc to możemy odpuścić

Własna propozycja zestawu :

Inne :

Obecnie laptop z i5-6300hq, 16gb ram, GTX 950m. Całkiem spoko się na tym pracuje, ale czas przejść na coś mocniejszego. Najwięcej czasu zdecydowanie zajmuje rendering, a ten jedzie póki co na CPU. Z czasem może będzie przejście na programy jadące na GPU(więc tutaj z kartą graficzną raczej bym nie szalał, ewentualnie będzie wymiana. Budżet podany jest maxymalny, jeżeli będzie można coś taniej to super. 

Zastanawiam się nad i9-9900K, SSD, 16gb Ram(z czasem jeżeli bedzie potrzebna to po prostu dołoże) + GPU(Wcześniej myślałem to GTX1050Ti, ale nie wiem czy to opłacalne?). Całość takiego zestawu to ~6200zł + pewnie jakieś lepsze chłodzenie.

Bardziej zastanawia mnie opłacalność tego i9-9900k, czy jest sens płacić blisko 2,5k za to cudo? Fajnie cenowo wyglądają ryzeny, np 2700x, ale znowu znaczenie odbiegają taktowaniem (a to chyba odpowiada za sprawność renderowania, poprawcie mnie jeżeli się mylę:)). 

A może coś z i7-9700K lub i7-8086K, które jest kilka stówek tańsze? Sam już nie wiem, tym bardziej, że budżet praktycznie pozwala na każdą konfiguracje.

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o sam rendering vray, to Ryzen jest opłacalny. Gorzej tutaj jednak wygląda praca na jednym rdzeniu, modelowanie itp. 

i9 9900K czy opłacalny? Dla jednego tak, dla drugiego nie na tle nawet i7 8700 w cenie 1500 zł czy nawet mniej. i7 9700K jednak bym odrzucał, to 8/8, CPU bez HT. 

 

Jeżeli są środki, to jak najbardziej szedłbym w 9900K. Tutaj masz po prostu spokój. Tam piszesz o 6200 zł tutaj za 6400 zł 

 

https://proline.pl/koszyk/e21f3045

 

9900K na dobrej płycie z dobrą sekcją i dobrze chłodzoną, można bawić się w OC choć zegary 9900K prosto z pudła są i tak wysokie. Zasilacz 850W z myślą, co może kiedyś byś szedł w multi GPU pod rendering po GPU. Przewiewna obudowa z siatką mesh na frocnie ale to też bardziej z myślą o muli GPU. Na start bez problemu mieścisz się z 32 GB DDR4 i dodatkowo SSD NVME 256 GB na system i soft. 

Link to post
Share on other sites

OC jeżeli nie trzeba to nie będę robił. Kupa siana za ten zestaw, wiem, że jest masa poradników które opisują krok po kroku jak to zrobić, ale wolałbym nic nie zepsuć :)

 

Poprawiłem trochę zestaw, dorzuciłem ten sam dysk tylko 512GB zamiast 256.

Z racje tego, że zapomniałem o Windowsie to zastanawia mnie jeszcze koszt obudowy(już nawet nie musi być z oknem). Zamiast Fractal Design Meshify S2 wybrałem z polecanych zestawów Fractal Design Meshify C. Widzę, że różnica jest w ilości wentylatorów(2 vs 3) oraz wymiarach. Czy da radę to wszystko tam spakować czy jest fizycznie niemożliwe? Jeżeli się da to jest warto dokładać 300zł na obudowę - być może po prostu nie bardzo zdaję sobie sprawę jak obudowa może być ważna:)

 

Link do zestawu tutaj: https://proline.pl/koszyk/177b81d4

 

No i jeszcze pytanie to temperatury. Chłodzenie na CPU jest, może jeszcze jakieś na RAM/SSD? Czy to raczej niewarte inwestycji i same wentylatory w obudowie dadzą rade?

 

Edit:

Komputer będzie brany na firmę(cena w opisie podane brutto, dla łatwiejszego liczenia:). Jak wygląda sprawa z gwarancją? Komputera też sam nie będę składał, wolałbym, żeby to sklep mi złożył. Gwarancja na CPU to 36 miesięcy, czy przy fakturce dla firmy to dalej jest 36 miesięcy czy ten okres się zmienia? I w razie napraw do kogo uderzam? Do sklepu czy bezpośrednio do producenta?

Edytowane przez Haribox7
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy da radę to wszystko tam spakować czy jest fizycznie niemożliwe?

 

Tak. Też dobry wybór.

 

 

 

OC jeżeli nie trzeba to nie będę robił. Kupa siana za ten zestaw, wiem, że jest masa poradników które opisują krok po kroku jak to zrobić, ale wolałbym nic nie zepsuć

 

No przy 9900K masz bardzo wysoki zegar z pudełka. 

 

 

 

Komputer będzie brany na firmę

 

To tutaj z automatu na wszystko jest 12 miesięcy gwarancji. 

 

 

 

Do sklepu czy bezpośrednio do producenta?

 

Sklep. 

 

Tam dla przypomnienia. Zasilacz 850W jeżeli szedłbyś w multi GPU pod rendering po GPU 

Link to post
Share on other sites

 

 

Tam dla przypomnienia. Zasilacz 850W jeżeli szedłbyś w multi GPU pod rendering po GPU 
 

 

Do renderowania po GPU to długa droga, a po multi GPU jeszcze dalsza.

Jak coś by miało wjeżdżać po kilku/-nastu miesiącach to pewnie jakieś RTX 2060/2070 lub GTX 1070Ti.1080. Ale teraz można gdybać, nie wiadomo jak będą się kształtować ceny.

 

Jakaś alternatywa dla tego zasilacza? Będzie dostępny dopiero w maju;/ Już nawet niekoniecznie dla multi GPU, a pod single GPU.

 

 

I podbije pytanie jeszcze o jakieś dodatkowe chłodzenie - myśleć o tym teraz czy cooler procka wystarczy?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...