Skocz do zawartości

Telefon do 800 zł nowy bądź używany?


Recommended Posts

Witam wszystkich. Trafiłem tu bo mam po prostu dylemat, poszukuje telefonu do 800 zł (konkretnie 900 zł ale to zapas na szkło hartowane, etui i przesyłki). Telefon u mnie to zastąpienie laptopa. Aktualnie siedzę na Sony Xperia X i gdyby nie to że jest po prostu za mały to bym go nie zmieniał.

Wykorzystuje telefon do:

- Gry (głównie Mobile Legends, CSR2, NFS No Limits)

- filmy, seriale, netfliks idt itp...

- czytanie książek, internet

- pisanie Word

 

Na oku albo Xiaomi MI A2 albo Sony Xperia Xa2 Ultra bądź Plus

 

Nie mam przekonania jakoś do marki Huawei, Honor, Xiaomi dlatego bardziej obstawiam Sony. Samsunga nie chce. Z powerbank i tak chodzę tak że na baterie jakoś też nie patrzę. Widziałem ostatnio nawet używki takie jak sony xperia xz1 albo honor 9 co wiem że pod względem gier, a dużo gram, by było graficznie lepsze ale czy warto no nie wiem xd proszę o pomoc i może jakieś inne sugestie? Może iPhone xd

Edytowane przez SoQuAiL
Link to post
Share on other sites

Olej używki. Kupować używkę w Internecie to loteria. Przekonałem się o tym sam na własnej skórze. Janusze piszą na aukcji stan idealny - dzwonisz, pytasz czy faktycznie i słyszysz, że żadnych rys, obtarć i w ogóle telefon przeleżał rok w szufladzie zawinięty w kocu.

 

Przychodzi przesyłka, a tu rysa, tam obtarcie, tam drugie i trzecie aż lakier starty i pytasz się o sens semantyczny słowa "idealny" "jak nowy" "fabryka" "igła"...

 

Ja już nigdy nie kupię używki. Za dużo razy się wtopiłem i musiałem odsyłać sprzęt. 

 

Kolejna kwestia która odstrasza mnie już kompletnie od używek, to stan ich baterii. Ludzie bombią swoje telefony szybkimi ładowarkami, które w ekspresowym tempie zabijają pojemność baterii i jej ogniwo... Szukaj nówki... 

Link to post
Share on other sites

Redmi note 7 słyszałem że fajny ale w mi a2 jest czysty android co to mnie przekonuje. Już mnie denerwuje fakt dodatkowych zbędnych aplikacji tak jak tu w sony mam. Co do używek to racja dlatego zawsze osobiście jadę oglądać telefon i widzę co biorę :D a co do baterii to tak jak pisałem, nie zależy mi bo przy mojej intensywności korzystania z telefonu i tak długo bateria nie trzyma :D wcześniej żona miała tą xperia x i bateria wytrzymała spokojnie cały dzień a przy mnie 8h nie może wytrzymać xd

Link to post
Share on other sites

Honor wywodzi się z Huawei, więc można uznać to za jedną markę. 

 

Będąc na Twoim miejscu zwróciłbym uwagę na Sony Xperia XA2 Plus - 4 GB RAM + 32 GB ROM i możliwość montażu karty pamięci: 
https://www.x-kom.pl/p/459044-smartfon-telefon-sony-xperia-xa2-plus-h4413-dual-sim-czarny.html 

- zaletą będzie ekran 6" bez notcha 

- wybrana przez Ciebie - lojalność względem marki Sony 

 

Alternatywa - niechciane, ale najpopularniejsze Xiaomi Redmi Note 7: 

https://www.x-kom.pl/p/482320-smartfon-telefon-xiaomi-redmi-note-7-4-64gb-space-black.html

- podobnie jak Sony posiada usb C i obsługuje Quick Charge 

- posiada minimalnie większy ekran, większą 15% baterię 

- nowszy procesor, nowszy model, zapewnienie aktualizacji na dłużej 

- również 4 GB RAM(w tej cenie więcej nie da się) + 64 GB pamięci wewnętrznej 

 

Wrzuć sobie na spokojnie jakieś recenzje w YouTube, jak masz możliwość idź do sklepu, weź każdy do ręki i wybierz lepszy. :) 

Link to post
Share on other sites

Ok, teraz budżet mi się powiększył i mam do wydania 1200 zł. I teraz mam takie pytanie bo mam 3 opcje telefonów, LG G7 Fit, Nokia 7 Plus, Xiaomi Mi A2. Bateria mnie za bardzo nie interesuje tak że tu nie patrzę, pamięć też nie patrzę za bardzo bo mam kartę pamięci 64gb więc 32gb wbudowanej pamięci wystarczy, tylko pytanie czy warto patrzyć na procesor snapdragon 821 czy to raczej w tym przypadku nie ma znaczenia w porównaniu do snapdragon 660?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...