Skocz do zawartości

Karta graficzna do 700zł pod i5 3470


Recommended Posts

Mogę lekko odkopać? Zakup odłożyłem w czasie bo trafiła się okazja na Cruciala MX500 500gb za 200zł. Tak więc pozbyłem się całkowicie HDD z komputera (choć nie wiem czy ten crucial jest w 100% sprawny, jakieś dziwne rzeczy dzieją się czasami które wcześniej się nie działy, a jedyna zmiana to ten dysk...) 
I teraz rozglądam się za kartą i zainteresowały mnie pewne aukcje tj. https://allegro.pl/oferta/karta-xfx-radeon-rx-580-gts-pci-e-8gb-gddr5-256bit-8066412339 W cenie kart po koparkowych, ale te są po zwrotach i z gwarancją 24msc. Tylko dlaczego akurat tylko XFX na allegro stoją? Warto czymś takim się zainteresować? 
Miałem na oku jeszcze shapire nitro+, gość twierdzi, że to z biura graficznego karty ale podesłać faktury z zakupu to już nie chce, a sprawdziłbym sobie na jakie to biuro graficzne były brane te karty :P 
Inny sprzedawca przyznał się do kopania przez rok kartą, miała niby pracować w 50*C ale jakoś nie bardzo widzi mi się kupowanie kart po koparkowych. 

Przy okazji, może ktoś miał do czynienia z tymi wentylatorami: https://allegro.pl/oferta/zestaw-wentylatorow-corsair-af120l-120mm-3pin-bulk-7869870253 ? Moje które mam już jakiś dłuższy czas zaczynają powoli hałasować (na 5V jest spoko, na 12V zaczynają terkotać) i bym wymienił, a tu taka cena, że szok :) 

 

Link to post
Share on other sites

XFX ma najgorsze chłodzenie spośród wszystkich Radeonow (temperatury, głośność) stąd jest ich sporo na rynku (ludzie nie biorą, wolą dopłacić np do Nitro) i mają niskie ceny.

 

Dla porównania masz w tel chwili w Proline Rx 570 4GB (karta wolniejsza o ~15%) ale sklepowa

 

https://proline.pl/sapphire-radeon-rx-570-pulse-4gb-256bit-freesync-p1353712

Link to post
Share on other sites

Aż tak źle z tą kartą? Jakby nie patrzeć rx580 po zwrocie praktycznie w cenie rx570. 
A co myślicie o kartach po koparkowych? Próbuję też szukać okazji na kartę ale w sumie ciężko przez allegro przebić się aby znaleźć cokolwiek co nie kopało. Wszystko mniej-więcej po roku kopania.

 

Link to post
Share on other sites

Problemem jet to czy właściciel o taką kartę dbał, czy nie wydobywał krypto waluty kosztem karty graficznej.

Miałem kartę graficzną za pierwszej fali Bitkoina HD 7950/R9 280X, na swojej nigdy nie robiłem podobnych obliczeń ( mam nadzieję że temu co sprzedałem R9 280X kartę nadal służy).

Nawet obecna moja Vega kupiona przed drugą "falą krypto walut" takich obliczeń nie doznała.

Generalnie szukał bym modeli które mają ~12 ms. gwarancję.

Oczywiście życzę by każdemu by taka po koparkowa karta graficzna jak najdłużej służyła.

Link to post
Share on other sites

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-580-gaming-4gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-3xdisplayport-box-gv-rx580gaming-4gd-976902/

No to teraz nie wiem. Mam do wybrania albo tą nówkę RX 580 4gb, albo roczną używkę nitro+ 8gb gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo, że karta nic nie kopała (wszystko na to wskazuje, aczkolwiek pewnym nigdy być nie można ;p) 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jest GW na tego 8GB to możesz wziąć - przy czym moim zdaniem nie zobaczysz żadnej różnicy między wersją 4 a 8GB (dodam, że miałem 3 różne rx 580 8gb a w tej chwili siedzę na 4GB Nitro+).

Link to post
Share on other sites

 

 

No to teraz nie wiem. Mam do wybrania albo tą nówkę RX 580 4gb, albo roczną używkę nitro+ 8gb gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo, że karta nic nie kopała (wszystko na to wskazuje, aczkolwiek pewnym nigdy być nie można ;p) 
 

 

Przyznam, że to dość spory dylemat, bo miałem kilka RX'ów w rękach ( w tym pokoparkowy model RX 580 8Gb Nitro+) i osobiście uważam że Sapphire tutaj jest niekwestionowanym liderem jakości i jak i kultury pracy, a dla mnie to dość ważny aspekt.
 
Co do samego kopania to b.dużo zależy od samych warunków w jakich te karty pracowały, jeśli ktoś budując koparkę dał ciała i przyoszczędził na miejscu lub odpowiedniej wentylacji to taka karta lekko mówiąc łatwo nie miała i nie ma mowy tutaj o 50stopniach,  czasem również wychodzą krzaki takie jak modowany bios (którego oczywiście nikomu nie chce się przywrócić przed sprzedażą) i temu podobne historie.
 
Dodatkowo często kopacze którym taki RX zaczynał fixować obniżali takty w biosie i wio na allegro... karta chodzi jeszcze chwilę a potem i tak siada..
 
Brałbym RX 580 Nitro+/ Nitro + SE, ale nie od firmy Krzak.
Jak chcesz znam osobiście jednego gościa z Warszawy, który handluje pokoparkowymi kartami, daje jakąś tam gwarancję rozruchową więc można protestować kartę i jak coś jest nie tak to odesłać,  ale jak to mówią nie dam sobie za niego obciąć .... ręki.
Link to post
Share on other sites

Tamta karta była raczej z rąk prywatnych. Niemniej jednak - zanim się namyśliłem, to ktoś kupił ją ;p 
Dalej będę obserwował Allegro i olx, może coś ciekawego się pojawi. 


 

 

Przyznam, że to dość spory dylemat, bo miałem kilka RX'ów w rękach ( w tym pokoparkowy model RX 580 8Gb Nitro+) i osobiście uważam że Sapphire tutaj jest niekwestionowanym liderem jakości i jak i kultury pracy, a dla mnie to dość ważny aspekt.
 
Co do samego kopania to b.dużo zależy od samych warunków w jakich te karty pracowały, jeśli ktoś budując koparkę dał ciała i przyoszczędził na miejscu lub odpowiedniej wentylacji to taka karta lekko mówiąc łatwo nie miała i nie ma mowy tutaj o 50stopniach,  czasem również wychodzą krzaki takie jak modowany bios (którego oczywiście nikomu nie chce się przywrócić przed sprzedażą) i temu podobne historie.
 
Dodatkowo często kopacze którym taki RX zaczynał fixować obniżali takty w biosie i wio na allegro... karta chodzi jeszcze chwilę a potem i tak siada..
 
Brałbym RX 580 Nitro+/ Nitro + SE, ale nie od firmy Krzak.
Jak chcesz znam osobiście jednego gościa z Warszawy, który handluje pokoparkowymi kartami, daje jakąś tam gwarancję rozruchową więc można protestować kartę i jak coś jest nie tak to odesłać,  ale jak to mówią nie dam sobie za niego obciąć .... ręki.

 

Możesz na priv zapodać jakiś kontakt do gościa? 

Myślę o tej karcie: https://allegro.pl/oferta/amd-radeon-rx-580-8gb-sapphire-nitro-oc-box-gw-8083110883 na pewno pokoparkowa ale roczna (jak dobrze kojarzę to listopad-grudzien był ten spadek wartości BTC więc wtedy przestały pracować? Czy źle myślę?) i rok gwarancji został, całkiem spoko cena i nitro +. 
Nie mogę nic znaleźć w sensownej cenie i w miarę dobrego źródła (pomijając tamtego gigabyte nowego). Rozglądałem się też za RX 570 ale ceny używek są niewiele niższe jak 580... 
A coraz bardziej ciśnie mnie na kupno drugiej karty, bo moja ma coraz większe problemy (coś jest z gniazdem dvi, gra się zacina - 5FPS poruszę kablem przy dvi i nagle łapie ładną płynność i za chwilę znowu 5fpsów...) 

Link to post
Share on other sites

Załamanie ceny Eth/Btc to był przełom grudnia / stycznia, i od tego czasu systematycznie leci w dół (na chwałę Allaha :D).

 

Ja bym pomyślał budżetowo, tu jest Rx 570 z roczna gw za 2/3 ceny. Ile rx 580 8GB jest szybszy, 25%? A kosztuje "tylko 200 PLN" lub "aż 50%" drożej...

 

https://allegro.pl/oferta/sapphire-pulse-rx-570-itx-4gb-256bit-1244-6000-gw-7913426834

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

 

 

Możesz na priv zapodać jakiś kontakt do gościa?  Myślę o tej karcie: https://allegro.pl/o...x-gw-8083110883 na pewno pokoparkowa ale roczna (jak dobrze kojarzę to listopad-grudzien był ten spadek wartości BTC więc wtedy przestały pracować? Czy źle myślę?) i rok gwarancji został, całkiem spoko cena i nitro +. 

 

info poszło na pv, 

 

Ten RX z allegro wydaje się ok, koparka fakt ale price adekwatny, za 800zł ten ludek ma pokoparczane  gtx1070 Palita


@up

 

I żeby nie było nikomu niczego nie polecam, nie mam w tym żadnego interesu, poza tym trzeba być wiadomym że sprzęt jest używany i pochodzi z koparek.

Link to post
Share on other sites

Załamanie ceny Eth/Btc to był przełom grudnia / stycznia, i od tego czasu systematycznie leci w dół (na chwałę Allaha :D).

 

Ja bym pomyślał budżetowo, tu jest Rx 570 z roczna gw za 2/3 ceny. Ile rx 580 8GB jest szybszy, 25%? A kosztuje "tylko 200 PLN" lub "aż 50%" drożej...

 

https://allegro.pl/oferta/sapphire-pulse-rx-570-itx-4gb-256bit-1244-6000-gw-7913426834

Teraz to już sam nie wiem. W sumie stosunek ceny do możliwości to ta karta ma ogromny bo 4 stówki tylko kosztuje. 

Z drugiej strony chciałem coś mocniejszego nei bez powodu - żeby za dwa lata znowu nie zmagać się z niedoborem mocy obliczeniowej, bo za dwa lata te rx będą warte dokładnie tyle samo co mój HD7850 czyli nic :P 

Ale mocno zastanawiam się nad taką budżetową wersją. Z początku z góry odrzucałem, teraz biorę to pod uwagę, temperatury (bez OC) wyglądają w miarę spoko, gorzej pewnie z głośnością a po OC to całkiem tragedia... Ale jakby dać tak nawiew bezpośrednio z zewnątrz obudowy na kartę to mogło udałoby się zbić trochę temperture może... 

Link to post
Share on other sites

Dawno nie pamiętam, kiedy ostatnio można było kupić dobre karty z średniego segmentu za takie pieniądze...

 

Jak jakiś czas sprzedawałem dobra, autorską gtx 960, to za prawie 2 letnią kartę dostałem 600 PLN i była to jedna z niższych cen.

Link to post
Share on other sites

Dawno nie pamiętam, kiedy ostatnio można było kupić dobre karty z średniego segmentu za takie pieniądze...

 

Jak jakiś czas sprzedawałem dobra, autorską gtx 960, to za prawie 2 letnią kartę dostałem 600 PLN i była to jedna z niższych cen.

 

Ja ostatnio sprzedałem swojego GTX 1060 3 GG od Zotaca za niecałe 400 złociszy, a pamiętam jeszcze rok temu jak ludzie w boom koparkowym hurtowo używki sprzedawali po 1300-1400 złotych :D

Link to post
Share on other sites

Przyszłą karta, pudełko było zamknięte i nie otwierane. A przynajmniej tak wyglądało, bo było zaklejone z obu stron. Karta zero kurzu więc może trafiłem nawet na nie otwierany zwrot :) 
Zastrzyk mocy obliczeniowej spory, piękna płynna gra, zaskoczyło mnie to, że karta działa w trybie pół-pasywnym więc i cicho jest w idle. Tylko te sterowniki... Choćbym chciał cokolwiek podkręcić to nawet nie wiem jak :D W przypadku 7850 jednym suwakiem to można było zrobić, tutaj tych suwaków tyle, że nic nie ruszam ;p
Z zakupu jestem zadowolony, wydałem tyle co nic, komputer sprawny i mocniejszy, wielkie dzięki wszystkim za pomoc w zakupie :)

P.S. No teraz można kupować Forze i sobie pykać na ultra, to mi się podoba: https://s6.ifotos.pl/img/Beztytulu_qsrxnxn.png :) 

Edytowane przez Mati98r1
Link to post
Share on other sites

 

 

Ja ostatnio sprzedałem swojego GTX 1060 3 GG od Zotaca za niecałe 400 złociszy, a pamiętam jeszcze rok temu jak ludzie w boom koparkowym hurtowo używki sprzedawali po 1300-1400 złotych

 

Tak to niestety jest, najsłabsze modele zawsze tracą w pierwszej kolejności, nie dalej jak kilka miesięcy temu kiedy za 1060 3gb wołali jeszcze >700zł, proponowałem kilku tutejszym posiadaczom opchnięcie tematu "puki czas", niestety oczywiście spotkało się to z falą spazmów i goryczy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...