Skocz do zawartości

Karta graficzna do 700zł pod i5 3470


Recommended Posts

Cześć, szukam najlepszego rozwiązania do taniego ulepszenia mojego komputera.
Części były brane pod zapas, więc wydaje mi się, że wystarczy zmienić kartę graficzną i będzie można trochę pograć w nowsze gry (aktualnie najbardziej ogranicza mała ilość ramu w GPU).

CPU i5 3470 @3,7GHz w trybie turbo
Ram 2x4GB Kingstone HyperX Black 1600 cl9
PSU Thermaltake Smart SE 530W
GPU AMD HD7850 1GB 
Obudowa SPC M40

Chce sprzedać swoją grafikę i wsadzić coś innego - mocniejszego ale tak aby było to raz, że tanio (700zł to max, fajnie by było coś tańszego) a dwa grafika adekwatna do możliwości procesora, aby jedno nie ograniczało drugiego. Dopuszczam możliwość kupna używki. Nie potrzebuje nie wiadomo jakiej wydajności, 120 FPSów i ultra ustawień. Full HD i średnie ustawienia ( z cieniami czy refleksami na niższych, podobnie z wygładzaniem). Szukać jakiegoś Gtx 1050ti czy może Gtx 970 - bo i taki w tym budżecie mi śmignął na allegro nowy. A może w zupełności wystarczy mi coś w stylu Gtx 960 używanego? I jak z używkami, warto się bawić, czy może to być strzał w stopę? Które karty unikać używanych (koparki) a które warte uwagi bo były za słabe na koparki cyz coś? 
 

Link to post
Share on other sites

Rx570 to Maks dla twojego procka, oczywiście generalizując. Wiadomo że w grach, gdzie potrzeba mocy GPU bardziej niż CPU oraz do grania w wyższych rozdzielczościach, lepsza będzie mocniejsza karta (a'la rx580 czy nawet 1660) jednak na twoim miejscu nie brałbym niczego więcej niż rx570 - jest świetnie wyceniona.

 

Ah, mając 8gb ram, polecam model z 8gb vram.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Maxem co można tam włożyć z sensem w tej kwocie jest rx580 8gb w używce (Szukaj Szafirowych wersji NITRO/PULSE), lub ew. gtx 1060 6gb, z mocnym naciskiem jednak na tą pierwszą opcje. Większość używek z tych modeli to pokoparki - ale jeśli masz możliwość przetestowania/zwrotu a karta ma jeszcze jakąś gwarancje to nie obawiał bym się aż tak tego.

Link to post
Share on other sites

Czy AMD to dobry pomysł? Nie jestem teraz na bieżąco, ale pamiętam, że coś było, aby do słabszych procesorów nie brać AMD tylko GTX bo lepiej sobie radzą? Jeżeli chodzi o ram to mam dwa wolne sloty więc nie ma problemu (płyta to MSI z77a-g43, zapomniałem dopisać)

1050ti jak dobrze widzę, w porównaniu do rx 570 jest znacznie słabsza a cena ta sama więc chyba odpada. 

Jaka mniej-więcej jest rozsądna cena za RX 570 4GB tak z mniej-więcej roczną gwarancją? 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy potrafisz korzystać z neta, ale nowe msi rx 570 jest za 599 zł a niedawno to nawet był za 579 zł ...sklep nazywa się owocowo...Gwarancja 3 lata...Możliwość przedłużenia na 4 lata...i 5 lat...

Edytowane przez pawluto
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy potrafisz korzystać z neta, ale nowe msi rx 570 jest za 599 zł a niedawno to nawet był za 579 zł ...sklep nazywa się owocowo...Gwarancja 3 lata...Możliwość przedłużenia na 4 lata...i 5 lat...

Tak widziałem, że za 600zł można kupić nowy, ale jakby udało się wyrwać używkę z przynajmniej roczną gwarancją a znacznie taniej to bym zastanowił się nad używką :) 

Link to post
Share on other sites

Chybiony jest twój post. Tej karcie więcej nie trzeba, bo jej osiągi są adekwatne do ilości pamięci. Używałem RX480 4GB w dwóch konfiguracja 8 i 16GB RAM nie ma różnicy w wydajności. W zasadzie się zastanawiam po co mi tyle RAM'u.

Link to post
Share on other sites

Problemu nie ma zarówno z ramem - mogę spokojnie dokupić 4gb jeszcze, a nawet i 8gb. 
Z temperaturami też nie w przypadku RX 570, bo mniej więcej podobne tdp (a nawet ciut mniejsze) jak moja obecna karta która osiąga max 72*C przy stress teście, więc nie jest źle (mam mały huragan w obudowie ;p) 

Tylko teraz pytanie, szukać 570 czy może lepiej iść w rx580 (gtx 1060 chyba ciut droższy :/ ). Czy w przypadku rx580 procesor nie będzie wąskim gardłem nie pozwalający rozwinąć skrzydeł? Zasilacz uciągnie w ogóle tą kartę? :P 

Link to post
Share on other sites

Tylko teraz pytanie, szukać 570 czy może lepiej iść w rx580 (gtx 1060 chyba ciut droższy :/ ). Czy w przypadku rx580 procesor nie będzie wąskim gardłem nie pozwalający rozwinąć skrzydeł? Zasilacz uciągnie w ogóle tą kartę? :P

 

Nie będzie się nudzić. Jedynym problemem mogą być nowe gry AAA. Warto szukać jak utrafisz tanio i7 2600, i7 3770. Zasilacz uciągnie w okolicach 360W powinno się zamknąć zapotrzebowanie.

 

polecam się zapoznać. Tyle w temacie.

No i nie ma różnicy.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Lol

15 - 20 % to brak różnicy? Coś mi się wydaje że jesteś kimś kto twierdzi, że ludzkie oko nie widzi więcej jak 24 Hz i nie potrzebujesz więcej

Jedna gra wiosny nie czyni. BFV na DX12 nie w każdym przypadku daje poprawę. Tutaj przestawiając na DX11 różnica jaką się chełpisz będzie żadna. Pomijam w ogóle gry, które są skrajnie niedopracowane i powodują "memory leak". Daruj sobie te żałosne insynuacje w kierunku mojej osoby.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Podsumowując, będę szukał albo nowego RX 570 aczkolwiek 4gb, tyle tylko, że dodatkowo dokupię sobie ramu do komputera bo ddr3 są stosunkowo tanie, albo używanego RX 580 (tutaj jak dobrze widzę 4gb i 8gb praktycznie nie różnią się ceną więc..)

Link to post
Share on other sites

Podsumowując, będę szukał albo nowego RX 570 aczkolwiek 4gb, tyle tylko, że dodatkowo dokupię sobie ramu do komputera bo ddr3 są stosunkowo tanie, albo używanego RX 580 (tutaj jak dobrze widzę 4gb i 8gb praktycznie nie różnią się ceną więc..)

 

No i tak będzie najlepiej. 16GB RAM poprawi ci komfort pracy jeśli nie skupiasz się w 100% na grze czyli przeglądarka w tle z wieloma zakładkami, jakiś programik itp. Jak cenowo wypadają obie wersje podobnie to warto brać z 8GB VRAM, ale specjalnie bym do tego nie dopłacał.

Link to post
Share on other sites
O ile w DX11 nie dało by się grać o tyle w DX12 pograsz w miarę komfortowo. 

 

I tak i nie, jak miałem wcześniej i5 4690k to zdarzały bardzo duże i nieprzyjemne spadki fps nawet w dx 12. 

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Ja mam i5 6400 + RX 580 8GB  i praktycznie stałe 75kl/s w ustawieniach 1080p 75hz, DX12 tekstury, siatka Ultra a reszta na niskie. 

W DX11 tam gdzie procesor trzyma 40-45kl/s w DX12 mam 75. W obydwu trybach wszystkie rdzenie są w 95-100% obciążone przez całą rozgrywkę. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...