Skocz do zawartości

Propozycja zestawu na ryzen 5 2600


Recommended Posts

To mój pierwszy post. Przeglądałem to forum żeby jako tako skompletować wszystko ale proszę o opinię czy to będzie wszystko grało co ewentualnie zmienić. W koszyku mam dwie płyty i z tego co się orientuje różnią się radiatorami na sekcji zasilania. Czy ta różnica warta jest dopłaty biorąc pod uwagę, że kiedyś gdy zajdzie potrzeba  można by tam wsadzić ośmiordzeniowca. Czy ta płyta w ogóle się do tego nie nadaje? Może jakaś inna - możliwa lekka dopłata. Przede wszystkim prosiłbym o weryfikacje ramu.

https://proline.pl/koszyk/2248502b

 

Zasilacz supremo M2 550 W.

toshiba p 300 1TB

Karta rtx 2060 już jest.

 

Potrzebowałbym ssd na M.2 do przyspieszenia HDD w kwocie w okolicy 300 PLN.

Link to post
Share on other sites

Jeśli sprzęt będzie głównie do gier nie opłaca się dorzucać prawie 100zł do Tomahawka. Ośmiordzeniowiec w 7nm nie weźmie aż tyle energii by przegrzać ten radiator i to przy srogim oc. Pamięć weź szybszą, wersja z takt 3333 prawie w tej samej cenie. Najtańsze B-die z tego sklepu to 3600cl17 za 729 ale przy tym gpu nie ma sensu dopłacać 250zł.

 

Ram sprawdź z qvl na stronie msi.

Link to post
Share on other sites

Cześć, o ile nie pomogę Ci z wyborem płyty to może poratuje Cię taka akcja msi: https://m.euro.com.pl/cms/it-msi-amd-euro-promocja-032019.bhtml?link=agregator_it Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Dzięki bardzo za info. Właśnie w nocy zamówiłem tam płytę tomakawk z ryzenem 5 2600 dostałem rabat 8 dych. Dopiero potem odczytałem tą wiadomość. 

Ram wybrałem taki: 

ADATA Pamięć RAM ADATA 16GB 3200MHz XPG Gammix D10 (AX4U320038G16-DB10)

 

Dysk:

Plextor PX-256M9PEG 256GB Edytowane przez silvzab
Link to post
Share on other sites

Dzięki bardzo to już druga rada za tymi pamięciami i pewnie je właśnie wybiorę. Zastanawiałem się jeszcze nad patriot  viper 4 3200 cl 16 też w granicy 500PLN. Wiem, że na samsungach to niby lepiej. Czy teraz to już jeden pies?

Nigdy tego nie robiłem bo płyta nie pozwalała ale na pewno będę się bawił z pamięciami. Które były by lepsze do kręcenia? (chodzi o jak najniższe timingi)

Link to post
Share on other sites

Wszystkie pamięci do 700 zł, to poniekąd loteria z OC i tutaj nie ma złotego środka. Jak coś porządnego pod OC, to B-die ale to znacznie powyżej 700 zł. Są i takie w których można trafić na B-Die ale to i tak koszt ~ 700 zł. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...