Skocz do zawartości

RTX 2060 Aorus Xtreme - dobry wybór ?


Recommended Posts

Witam serdecznie. Posiadam komputer tak jak w sygnaturce, planuję zamienić kartę graficzną na RTX 2060 Aorus Xtreme. Czy jest to dobry wybór czy lepiej wziąć inną wersję tej karty graficznej ?

 

Pozdrawiam

To bardzo dobry wybór. Nie wiem czy najlepszy bo w podobnej cenie masz ASUSa ROG Strix ale na pewno duuuużo lepszy od polecanych wyżej Palitów czy Gainwardów, które z kulturą pracy niewiele mają wspólnego. Jeśli więc zależ Ci nie tylko na wydajności ale też na tym, żeby twój PC nie zamienił się w buczący odkurzacz z piszczącymi cewkami, to omijaj tanie karty.

Moim zdaniem zdecydowanie warto dołożyć (nawet i drugie tyle) ale też wiem, że są osoby którym nie zależy na ciszy. Nie wiem, może juz mają huczące komputer i grafika nic nie zmieni albo mają problemy ze słuchem.

Edytowane przez kola01
Link to post
Share on other sites

Prywatnie mam jeszcze MSI Gaming Twin Frozr, choć starszy model (GTX 960 4GB) ale testowałem dziesiątki aktualnych kart o różnej kulturze pracy w tym Pality, Zotaki, Gainwardy (taka praca) i wiem jak działają a właściwie jak hałasują pod obciążeniem. Nie testowałem jedynie AORUSA i Strixa ale znam ich wartość (szzególnie Strixa) z wielu opinii na forach, z wielu testów i filmów na YT. Wiem czym się charakteryzuje dobre chłodzenie, nie tylko wydajne ale przede wszystkim ciche. Mam mocno wyciszonego kompa i bardzo zwracam uwagę na dobrej klasy komponenty. Nigdy bym nie kupił tanizny typu Palit, Gainward czy Zotac. To karty dla początkującyh amatorów, którzy jeszcze nie są świadomi ile tracą kupując takie wyjce.

 

Mógłbyś mi więc wyjaśnić w czym nie mam racji? Ale tak używając konkretnych merytorycznych argumentów bo z Twojej odpowiedzi wyżej nic nie wynika

Link to post
Share on other sites
To bardzo dobry wybór. Nie wiem czy najlepszy bo w podobnej cenie masz ASUSa ROG Strix ale na pewno duuuużo lepszy od polecanych wyżej Palitów czy Gainwardów, które z kulturą pracy niewiele mają wspólnego. Jeśli więc zależ Ci nie tylko na wydajności ale też na tym, żeby twój PC nie zamienił się w buczący odkurzacz z piszczącymi cewkami, to omijaj tanie karty.

Moim zdaniem zdecydowanie warto dołożyć (nawet i drugie tyle) ale też wiem, że są osoby którym nie zależy na ciszy. Nie wiem, może juz mają huczące komputer i grafika nic nie zmieni albo mają problemy ze słuchem.

Kolejny guru się pojawił. Akurat te pality i gainwardy to udane i ciche konstrukcje w przypadku Rtx 2060. Może na innych modelach nie zdają egzaminu to na 2060 jak najbardziej
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No popatrz. Najtańsze i najlepsze. Ciekawostka.

To dlaczego w praktycznie we wszystkich testach i opiniach użytkowników (także moich)  to są prawie najgorsze grafiki jeśli chodzi o kulturę pracy? Może z pominięciem tych jedno-wentylatorowych. Przecież to jest dolna półka cenowa i jakościowa. 

Edytowane przez kola01
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o te chłodzenie np w GTX 1060 to się zgadza jest kiepskie. w rtx2060 być może poprawili coś bo się sprawuje dużo lepiej. Poza tym chyba nie chcesz powiedzieć że takie chłodzenie palita jak Jet streem było kiepskie ;)

 

JetStream faktycznie nie jest najgorsze ale to w najlepszym wypadku tylko średnia półka. W temacie jest oczywiście mowa o gorszym chłodzeniu Palita tj. GamingPro.

Lepsze rozwiązania niestety kosztują więcej ale moim zdaniem dla ciszy warto dołożyć np do Aorusa, Strixa czy MSI Gaming. Niestety ostatnio zbyt często słyszy się o piszczących cewkach w MSI, więc fanom ciszy teoretycznie pozostaje Aorus lub Strix. Problem z piszczącymi cewkami to oczywiście loteria ale przy obu kartach rzadziej pojawiają się takie opinie.

Przy okazji wspomnę, że najbardziej piszczącą kartę jaką ostatnio testowałem to był właśnie Palit JetStream w wersji GTX 1070. 

Edytowane przez kola01
Link to post
Share on other sites

Byłem w podobnej sytuacji co Ty. Zastanawiałem się nad RTX 2060 celowałem raczej w te lepsze wersje typu:MSI Gaming Z,Asusa Strix i Gigabyte Aurus. Ale patrząc na cenę która zbliża się do 2 tys zl biorąc pod uwagę że jednak to 6Gb ramu może z czasem być mało, więc dołożyłem do RTX 2070 Gigabyte Winforce 8gb i myślę że warto dołożyć. Kultura pracy bardzo dobra jak za tą cenę. Cewki nie piszczą i do tego takie gry jak Metro Exodus aż miło się gra z włączonym RT na ultra szczegółach :)

Link to post
Share on other sites

Odpisałem Ci przecież wyżej.

 

Cenowo za najdroższe modele 2060 zbliżamy sie do rtx2070 o czym napisał tobie Pablo,no ale ty odpiszesz mi znowu,że będą to najtańsze wersje z najgorszą kulturą pracy bo uczepiłeś się jak rzep psiego ogona tej kultury.

 

Miałeś karty w ręku-Palita gaming OC,Aorusa i Strixa ? to jak z porównaniem mrówki do słonia,zajmujący  3 sloty i ważącej blisko 1.5kg karty.A z racji że są to konstrukcje 3 wentylatorowe to coś nowego?,że mogą być temp niższe i wolniej się kręcić śmigła? Również dobrze można porównać dwa wentylatory do kart z jednym.Na pewno nie są to różnice powalające wręcz kosmetyczne bym napisał i nie usprawiedliwiający wyższej ceny za  Aorusa i Strix.

Wyleczyłem się od Monstrum,zobacz jak wygląda RTX Gaming/OC od Palita-bo zgrabne i małe jest piękne.

Karty te znakomicie sobie radzą pod względem kultury pracy i nie porównuj RTX do Pascala gdzie w SJS 1060 potrafiła być wyższa temp od GamingPro/OC RTX-a,przy okazji wiesz teraz czemu Palit nie zastosował JS/SJS w RTX-e (2060) rzecz jasna.

 

Pomijam również wygląd,ledy itp duperele które są mało ważne w karcie,podbijają tylko cenę przy kupnie a tracą znaczenie przy odsprzedaży.Moim zdaniem to jest dodatek +10 do lansu bo wydajnościowo karty które przedstawiłem nie są gorsze od Aorusa i Strixa,są częściej wybierane przez kupujących w sumie to,GamingPro OC,Phoenix GS,Founders Edition najlepiej dotąd się sprzedały/ją.

 

Temat cewek,dotyczy każdego producenta kart,nie ma wyjątków-jedne głośniej skwierczą/piszczą inne ciszej i to jest normalny stan rzeczy.

 

 

Jeśli więc zależ Ci nie tylko na wydajności ale też na tym, żeby twój PC nie zamienił się w buczący odkurzacz z piszczącymi cewkami, to omijaj tanie karty.

 

 

Nigdy bym nie kupił tanizny typu Palit, Gainward czy Zotac. To karty dla początkującyh amatorów, którzy jeszcze nie są świadomi ile tracą kupując takie wyjce.

 

-fajnie oceniasz ludzi,od posiadanego sprzętu/przedmiotu.

Więc jestem amatorem bo posiadam jedną z omawianych kart :)  :/  niech będzie.

 

 

Moim zdaniem zdecydowanie warto dołożyć (nawet i drugie tyle)

Lepsze rozwiązania niestety kosztują więcej ale moim zdaniem dla ciszy warto dołożyć np do Aorusa, Strixa czy MSI Gaming.

 

Podziwiam cię kolego,dla takich właśnie jak ty,robią karty typu STRIX i AORUS w tej a nie niższej cenie ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Każdy może mieć swoje zdanie ale nie przekonasz mnie, że nie warto dołożyć do dobrego chłodzenie te 10 czy nawet 20%. Przerabiałem to już zbyt wiele razy, także ze swoimi klientami, znajomymi czy rodziną. Zawsze było marudzenie, że może tą tańszą, po co dopłacać itp.ale ci co wybrali te tańsze później przychodzili z powrotem z tekstem "czy da się ciszej zrobić bo nie da się wytrzymać". No trochę się da (np. undervolting) ale już lepiej od razu dołożyć te 100-200 zł i mieć ciszę i spokój. Ale wiem, że dla wielu jest to ważne ale znajdzie się też i talki, który liczy tylko klatki, kupuje najtańszą kartę, najtańszy zasilacz, najtańsze chłodzenie CPU i później nie może kompa włączyć wieczorem by nie pobudzić całej rodziny a może czasem i sąsiadów :) Wyrosłem z tanich komponentów. Klasa komputera to nie tylko klatki ale przede wszystkim kultura pracy, która się wiąże z zakupem wyższej jakości komponentów. Niestety, kto kupuje tanio - kupuje dwa razy. Zawsze się to sprawdza.

Link to post
Share on other sites

Nie chcę ciebie przekonywać,twoje pieniądze i twój wybór.Zrób konfrontację omawianych kart w identycznych warunkach i będziesz wiedział o czym piszę.

 

 

Niestety, kto kupuje tanio - kupuje dwa razy. Zawsze się to sprawdza.

 

Sztuką nie jest kupić w miarę tanio lecz odp dopasować części do siebie i można dzięki temu zaoszczędzić kilka stów ale,jak się jest w posiadaniu podzespołów z najwyższej półki,nobilituje to i można czyjąś rzecz zakupioną taniej,zmieszać z błotem,dokładnie tak zrobiłeś.

 

 

Ale wiem, że dla wielu jest to ważne ale znajdzie się też i talki, który liczy tylko klatki, kupuje najtańszą kartę, najtańszy zasilacz, najtańsze chłodzenie CPU i później nie może kompa włączyć wieczorem by nie pobudzić całej rodziny a może czasem i sąsiadów

 

Są i tacy,co kupili najlepsze komponenty jarają się mega ciszą w skrzyni,dopóki nie zaczną stukać w mechanika i budzić wszystkich w koło,tak też można  :D

Link to post
Share on other sites

Strasznie wszystko generalizujecie, wszystko albo czarne albo białe, a gdzie cała skala pomiędzy?

 

Miałem Palita, Graiwarda, Zotaca, MSI, Gigabyte, Sapphire,... do tego mam fortisa 3 i raczej cichą konfigurację (pod warunkiem że nie wrzucę 2-go biegu sześciu wentyli 120mm ;)  .)

 

Były to karty lepsze i gorsze, ale nawet podobne do siebie w teorii modele (np. ZOTAC AMP! i ExoArmor) potrafią diametralnie się od siebie różnic kulturą pracy, dla jednego będzie to bardzo ważne dla drugiego mniej.

 

I jak zwykle to bywa punkt widzenia zależny od punktu siedzenia.

Najważniejsze jest to aby przed zakupem zastanowić się czego się oczekuje od sprzętu, fakt faktem w tych "topowych" modelach często się płaci za bajerancki plastik, ledy i inne fajerwerki które ktoś może (i całkiem słusznie) uznać za zbędny bajer. 

Z kolei w najtańsze modele niestety przeważnie pozostawiają sporo do życzenia w kwestii kultury pracy, no ale chyba nikt nie oczekuje że będzie i inaczej.

Link to post
Share on other sites

Macie tu Strixa za 2 koła i wyciągnijcie wniosek,odpowiedzcie sobie czy warto.

Idę o zakład,że w przypadku droższych modeli decydował będzie wygląd i bajery nie mające nic wspólnego z kulturą pracy o której piszecie,to jest takie wkręcanie samemu sobie iż ta kultura pracy jest lepsza  :-> 

 

 

Link to post
Share on other sites

Polecać Strixa czy aorusa za 2 koła który jest taką samą "suszarką"a nawet większą jak Palit i Gainward za 1500 hehe ale przecież pality i gainwardy są dla biedaków ;) a Asus strix to wiadomo najwyższa jakość i lepiej dopłacić te 500 LOL

 

Edytowane przez MariuszB35PL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Strix nie jest żadną suszarką. Skąd taki wniosek wysnułeś??? W filmie jest wyraźne info, że jest to najchłodniejsza karta. W Strixie masz fabrycznie dostępny wybór trybów pracy chłodzenia. Po wybraniu wydajnego masz super chłodną kartę z lekko słyszalnymi wentylatorami a po wybraniu trybu quiet, karta jest nieco cieplejsza (ale dalej chodna) a wentylatorów w ogóle nie słychać (ok 35 dB). Szkoda, że recenzent o tym nie wspomniał. Nawet jak "skręcisz" wentylatory takiego Palita czy Gainwarda do takich wartości jak w Strixie, to ich radiator będzie się gotować i w końcu zrzucać takty. Strix ma tak rozbudowane i skuteczne chłodzenie, że nawet gorący nie będzie.

 

P.S. Aorus Extreme od dawna kosztuje 1839 w Komputroniku i wielu innych sklepach a Asus Strix Advanced 1859 zł

Edytowane przez kola01
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...