Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna 800-1100 zł RX 580 vs GTX 1660 vs coś innego?


Recommended Posts

Witam bardzo serdecznie :)

 

 

Mój obecny sprzęt : 

 

Gigabyte Geforce GTX 1050 2GB (sprzedałem już go bo miałem możliwość uzyskania naprawdę dobrej ceny - 370 zł za 3 letni sprzęt :D

Intel Core i3-4170 (za 2/3 miesiące wymienię :) )

Zasilacz 550 W

2x4 gb ram (kupie 2x8 gb)

 

 

Przychodzę po radę w sprawie zakupu nowej karty graficznej. Chcę kupić GPU który będzie pasować i do obecnego procesora ale także taką która będzie dobra na przyszłość do nowego CPU który kupię za jakieś 2/3 miesiące.

Budżet na kartę graficzną: 800-1100 zł. Zależy mi na zakupie korzystnym co do jakość/cena. Tylko nowa karta ze sprawdzonego sklepu. Żadnych używanych części ani od niepewnych sprzedawców z np allegro. Zależy mi na sprzęcie głównie do grania. Jaki GPU w tym przedziale cenowym polecacie zakupić? 

 

 

Obecnie zastanawiam się między RX 580 a GTX 1660 (ale oczywiście jestem otwarty na inne propozycje :D ) a dokładniej między tymi wersjami tych kart : 

 

XFX RADEON RX 580 GTS XXX OC+ 8GB - 800 zł

MSI RADEON RX 580 ARMOR OC 8GB - 930 zł 

GIGABYTE RADEON RX 580 GAMING 8GB - 950 zł

GIGABYTE GEFORCE GTX 1660 6GB OC - 1030 zł 

GIGABYTE GEFORCE GTX 1660 GAMING 6GB OC - 1120 zł 

 

 

RX 580: bardzo dobra jakość do ceny, kusi niższą ceną oraz 2 grami (na 100% będę grał w Devil May Cry 5, czy to teraz czy po zakupie nowego procesora ale na pewno będę :P , więc mogę zaoszczędzić 200 zł na kupowaniu gry oraz 2 mogę sprzedać :D

GTX 1660: jest mocniejszą kartą, jest nowsza, mieści się w moim budżecie i zawsze miałem sprzęt od Nvidi :P

Coś innego ??

 

 

Więc co polecacie kupić? :D

Link to post
Share on other sites

Tak się składa, że miałem RX580, teraz mam 1660 i

 

 

XFX RADEON RX 580 GTS XXX OC+ 8GB - 800 zł

Ekonomiczny, ale jednocześnie szalony pomysł. W Kingdom Come nagrzała mi się do 84 stopni. Z otwartą obudową 76-80. Zastanów się, czy temperatury i wentylator pracujący na 2300RMP pod obciążeniem to wartości akceptowalne przez ciebie.

 

Z kolei GTX1660: ok 10 stopni mniej. Szybszy w samym Asasynie Odyssey  o 15%, po podkręceniu Nvidii różnica zwiększa się do 26%. Względem Rx580 armor dopłacasz 100% i masz chłodniej i szybciej nawet bez kręcenia.

Link to post
Share on other sites

Ile masz kasy na caly sprzet?

Chcesz wymieniac wszystko moze zbudowac nowsza platforme?

Jaka masz plyte i konkrtny model zasilacza?

Na co wymienisz i3?

Jak tak wszystko powymieniasz to prawie nowy pc zbudujesz na starej podstawce.

Co do samej karty to ja bralbym pod gry najwydajniejsza karte jaka miesci sie w moim budzecie wiec wzialbym 1660 czy oc czy gaming oc to poczytaj czy sie roznia bo podkrecic rdzen czy pamieci mozesz sam i 100 w kieszeni chyba ze sa tam inne roznice poszukaj testow sobie

Link to post
Share on other sites

Ile masz kasy na caly sprzet?

Chcesz wymieniac wszystko moze zbudowac nowsza platforme?

Jaka masz plyte i konkrtny model zasilacza?

Na co wymienisz i3?

Jak tak wszystko powymieniasz to prawie nowy pc zbudujesz na starej podstawce.

Co do samej karty to ja bralbym pod gry najwydajniejsza karte jaka miesci sie w moim budzecie wiec wzialbym 1660 czy oc czy gaming oc to poczytaj czy sie roznia bo podkrecic rdzen czy pamieci mozesz sam i 100 w kieszeni chyba ze sa tam inne roznice poszukaj testow sobie

 

Na kartę graficzną mam 1100 zł maksymalnie 1200 zł a na resztę to będę musiał odłożyć dlatego procesor kupie za 2 miesiące itd 

Zasilacz Chieftec 550W (CTG-550C). Niestety nie widzę możliwości edytowania 1 postu więc nie dam tej informacji do postu założycielskiego tematu. 

 

Z tego co widzę między oc a gaming oc jest różnica taka że gaming oc ma 3 wentylatory a oc 2 wentylatory i taktowanie rdzenia w trybie boost MHz większe o 30 (z 1830 na 1860) Jest to dużo? 

Tak się składa, że miałem RX580, teraz mam 1660 i

 

 

Ekonomiczny, ale jednocześnie szalony pomysł. W Kingdom Come nagrzała mi się do 84 stopni. Z otwartą obudową 76-80. Zastanów się, czy temperatury i wentylator pracujący na 2300RMP pod obciążeniem to wartości akceptowalne przez ciebie.

 

Z kolei GTX1660: ok 10 stopni mniej. Szybszy w samym Asasynie Odyssey  o 15%, po podkręceniu Nvidii różnica zwiększa się do 26%. Względem Rx580 armor dopłacasz 100% i masz chłodniej i szybciej nawet bez kręcenia.

 

 

No więc raczej mnie to zniechęca do RX 580 a zachęca jeszcze bardziej do GTX 1660. Tylko którą "wersje" GTX 1660 wybrać i którą Ty masz? 

Edytowane przez wilczeq0013
Link to post
Share on other sites

 

Na kartę graficzną mam 1100 zł maksymalnie 1200 zł a na resztę to będę musiał odłożyć dlatego procesor kupie za 2 miesiące itd 

Zasilacz Chieftec 550W (CTG-550C). Niestety nie widzę możliwości edytowania 1 postu więc nie dam tej informacji do postu założycielskiego tematu. 

 

Z tego co widzę między oc a gaming oc jest różnica taka że gaming oc ma 3 wentylatory a oc 2 wentylatory i taktowanie rdzenia w trybie boost MHz większe o 30 (z 1830 na 1860) Jest to dużo? 

 

 

No więc raczej mnie to zniechęca do RX 580 a zachęca jeszcze bardziej do GTX 1660. Tylko którą "wersje" GTX 1660 wybrać i którą Ty masz? 

 

 

Ja bym wybrał coś z dobrym chłodzeniem... 1660 po OC potrafi dostać kopa przeskakując 1660ti, ale pod warunkiem, że wszystko odbędzie się z głową na karcie z chłodzeniem przystosowanym do OC a nie np. na takim szrocie pokroju tego 1660ti:

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1660-ti-mini-itx-oc-6g-6gb-gddr6-gv-n166tixoc-6gd-4144272/

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Jak nie zależy na ciszy, to możesz brać tego Gigabyte za 1029 zł xd

Jeśli jednak szanujesz siebie i resztę lokatorów, to polecam gaming x

 

 

Tylko musisz mieć do niej dobre CPU jeśli grasz w fhd

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Ja bym wybrał coś z dobrym chłodzeniem... 1660 po OC potrafi dostać kopa przeskakując 1660ti, ale pod warunkiem, że wszystko odbędzie się z głową na karcie z chłodzeniem przystosowanym do OC a nie np. na takim szrocie pokroju tego 1660ti:

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1660-ti-mini-itx-oc-6g-6gb-gddr6-gv-n166tixoc-6gd-4144272/

 

 

Dobra wersja (myślę o gaming x) 1660 to złoto.

Skoro chcesz zmieniać ram i CPU, to może pomysł nad czymś nowym. Cenowo dużo więcej cię to nie wyniesie....

 

 

Jak nie zależy na ciszy, to możesz brać tego Gigabyte za 1029 zł xd

Jeśli jednak szanujesz siebie i resztę lokatorów, to polecam gaming x

 

 

Tylko musisz mieć do niej dobre CPU jeśli grasz w fhd

 

 

 

 

Gaming X czyli https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-1660-gaming-x-6g-6gb-gddr5-gtx-1660-gaming-x-6g-4144585/ tą kartę bardziej polecacie? Nigdy nie bawiłem się w podkręcanie sprzętu ale mógłbym w jakimś serwisie poprosić o zrobienie tego. Ogólnie myślałem że w przypadku zakupu GTX 1660 warto byłoby podkręcić ją bo z tego co usłyszałem z recenzji "kręcą" się świetnie.

 

A jeżeli chodzi o https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1660-gaming-oc-6g-6gb-gddr5-gv-n1660gaming-oc-6gd-4144582/ lub https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1660-gaming-oc-6g-6gb-gddr5-gv-n1660gaming-oc-6gd-4144582/ to dlaczego są gorsze? 

 

Mówiąc szczerze jakoś bardzo hałas mi nie przeszkadza bo mieszkam sam :D Chodzi mi bardziej o to czy duże są różnice w wydajności w grach :) W przypadku bez podkręcania i z podkręceniem

Link to post
Share on other sites

 

 

Nigdy nie bawiłem się w podkręcanie sprzętu ale mógłbym w jakimś serwisie poprosić o zrobienie tego

Wykluczone, szkoda zachodu na chadzanie do serwisu dla sprawy która zajmie Ci 2 minuty. Tutaj porządny poradnik jak to się robi.

[video=youtube]

 

 

Gaming X czyli https://www.morele.n...g-x-6g-4144585/ tą kartę bardziej polecacie

Gaming X jest zbyt drogi, znacznie lepiej prezentuje się Gigabyte z 2/3 wentylatorami Zdecyduj sam.

 

 

W przypadku bez podkręcania

okrągłe 0%

 

 

z podkręceniem

Być może w sieci znajdziesz do ilu MHz podkręca się ten Gaming X. Wtedy porównaj z wartościami z mojego podpisu

Link to post
Share on other sites

W zasadzie wszystek opisałem tutaj - http://forum.benchmark.pl/topic/267628-temat-o-kartach-nvidia-rtx-turing-tu1xx/?p=2592532 (post #1358)

 

Nie mam miernika decybeli żeby określić dokładnie generowany hałas, ale wyobraź sobie, że jest trochę głośniejsza od Fortisa na max obrotach. Strzelam, że gigabyte 3 wentylatorowy podkręci się tak samo jak mój. 

Link to post
Share on other sites

A, czyli suszy. Max obroty słyszę tylko po resecie biosu. Okej, dla niewymagających i szukających oszczędności może być... Po latach na karcie w wersji premium nie potrafię wrócić do biednych :P (7770 się nie liczy xd jest bo wolę to niż integre)

 

68 stopni na rdzeniu to mało. Jestem ciekaw jak zbudowany jest cały system chłodzenia, może będzie można obniżyć prędkość wentylatorów jeśli reszta karty też jest tak dobrze chłodzona.

Musze jakiś tear down zobaczyć

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Wykluczone, szkoda zachodu na chadzanie do serwisu dla sprawy która zajmie Ci 2 minuty. Tutaj porządny poradnik jak to się robi.

[video=youtube]

 

 

Gaming X jest zbyt drogi, znacznie lepiej prezentuje się Gigabyte z 2/3 wentylatorami Zdecyduj sam.

 

 

okrągłe 0%

 

 

Być może w sieci znajdziesz do ilu MHz podkręca się ten Gaming X. Wtedy porównaj z wartościami z mojego podpisu

 

Okej dzięki teraz sam ogarnę podkręcenie :D 

 

 

Jeżeli chodzi o Gigabyte 1660 i Gigabyte 1660 Gaming to one podkręcają się tak samo? 

 

 

Szukałem w google i nie mogłem znaleźć do ilu podkręca się Gaming X więc nie porównam go do podkręcenia Gigabyte 1660/Gigabyte 1660 Gaming z Twojego podpisu :(  :/

Link to post
Share on other sites
Okej dziękuje wszystkim za pomoc :) Zdecydowałem się na zakup GIGABYTE GEFORCE GTX 1660 GAMING 6GB OC z komputronika bo przesyłka jest darmowa mam rabat 10 zł i gwarancja jest 3 letnia :) 

Mam jeszcze pytanie czy jeżeli jest to wersja OC czyli fabrycznie podkręcona to czy można ją jeszcze bardziej podkręcić/czy jest to opłacalne? Czy już podkręcona jest ona optymalnie?

Link to post
Share on other sites

 

 

można ją jeszcze bardziej podkręci

Można

 

 

czy jest to opłacalne?

Jeszcze jak

 

 

Czy już podkręcona jest ona optymalnie

Jak już ją dostaniesz to pobierz MSI Afterburner i ustaw takie same zegary jak moje - czyli Core clock +123, Memory Clock +926.

To nie jest maks dla tej karty, ale sugeruję nie kręcić więcej, bo minimalny FPS skacze jak 6-latek na trampolinie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...