Skocz do zawartości

Dobór procesora (AM4) / karty graficznej - na chwilę


Recommended Posts

Cześć,

 

Piszę z nadzieją na waszą pomoc/radę :) Prawie złożyłem komputer i brakuje mi już tylko (albo aż) procesora i grafiki. Zamierzałem dać 2700x + używaną 1080ti ALE patrząc przez pryzmat Ryzen gen3 oraz Navi, które to premiery coraz bliżej - zrezygnowałem z tego pomysłu. 

 

Chciałbym abyście doradzili jaki procesor (z chłodzeniem) i grafikę kupić - na chwilę aby złożyć i odpalić kompa, do czasu premier, tak żeby jak najmniej stracić (po premierach mam zamiar zmienić na ryzena 3xxx + kartę NV / AMD (w zależności jak wypadną navi). Planowałem ryzena 2600 + gtx 750ti - macie jakieś lepsze pomysły? Mam płytę Crosshair VII hero bez wyjścia HDMI/DVI więc ryzeny z APU odpadają ;/

 

Zdaję sobie sprawę, że premiery mogą okazać się klapą, ale ceny starszych generacji, czy to procesorów, czy kart zapewne spadną.

Link to post
Share on other sites

Nowego tego Ryzena chciałeś kupować?

 

Popatrz:

 

https://nikolnet.pl/intel/77211-procesor-amd-ryzen-7-1700-yd1700bbaebox-3000-mhz-min-3700-mhz-max-am4-box.html?utm_source=ceneo&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=procesor-amd-ryzen-7-1700-yd1700bbaebox-3000-mhz-min-3700-mhz-max-am4-box&i5%207400

 

Jeszcze dziś był w Sferisie za 609zł ale chyba licznik im bił za szybko więc postanowili przyciąć na ponad 700...

W kazdym razie ja go kupiłem za 640zł.

 

Moim zdaniem fajne rozwiązanie bo po lekkim OC ten procek jest świetny. a jak się okaże że 3gen nie za bardzo wnosi coś nowego czy też skoku wydajnościowego to nie będziesz wcale zmieniał.

 

Co do grafiki to opcji jest trochę, ale nie napisałeś jaki budżet, nowa używana... w co chcesz pograć i w jakiej rodzielczości

 

up@ ja nie moge.... na tym sklepie też poszybował ponad 100 do góry o co kaman?

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

 

Co do grafiki to opcji jest trochę, ale nie napisałeś jaki budżet, nowa używana... w co chcesz pograć i w jakiej rodzielczości

 

Jak najtaniej, używana. Grać raczej nie będę (poczekam do navi) - tylko do wyświetlania obrazu. Gdyby tylko płyta miała wyjścia wideo...chyba, że znacie jakieś rozwiązanie? Wtedy wziąłbym 2400G i miał spokój.

 

Co do procka, też myślałem nad 1700...ale podejrzewam, że jego cena bardziej spadnie aniżeli 2600, więc to opcja mniej opłacalna z mojego punktu widzenia. Jak wyjdzie gen 3 to na pewno zmienię - albo na gen 3 albo 2700x. 

Edytowane przez drathir
Link to post
Share on other sites

:roll: ... nie za bardzo wiem co Ty chcesz uzyskać, Kupujesz takiego R7 1700 za 600+fortisa 3 jedziesz na 4.0Ghz, masz wydajność tego 2700x i przez kilka ładnych lat zapominasz o procku, no chyba że 3gen Ryzenów to będzie jakaś rewolucja... co chyba raczej się nie wydarzy.. różnice wydajnościowe będą zbliżone do tych pomiędzy 1 a 2 gen.

 

 

 

...ale podejrzewam, że jego cena bardziej spadnie aniżeli 2600

Za bardzo nie wiem po czym wnosisz, wielowątkowość jest rozwijana, nawet na fabrycznych ustawieniach ten procesor jest lepszy od R5, na którym tez zresztą stracisz bo jak wyjdzie 3gen to jego ceny też polecą w dół. 

 

To wstaw tam r3 1200 w używce jakiegoś jak chcesz stracić jak najmniej.

https://allegro.pl/oferta/amd-ryzen-3-1200-4c-3-4ghz-10mb-cache-am4-65w-7913018357

 

Co do... 

 

Jak najtaniej, używana. Grać raczej nie będę (poczekam do navi) - tylko do wyświetlania obrazu. 

 

 

To całe allegro i olx stoi otworem a ogranicza Cię jedynie fantazja no i może jeszcze koszty przesyłki..Gtx 550ti ostatnio za grosze sprzedałem... z pulpitem w windowsie dawał sobie radę świetnie.  :rotfl:


Na tym linku co Ci wysłałem też poszedł  właśnie ponad 100 do góry ten R7 .. nie wiem o co kaman stał 607zł. Podlinkowało parę osób.. pewnie wejść jest od groma i system podbija. na bank.. innej opcji nie widzę

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...