Skocz do zawartości

Brother DCP-J105, drukuje część strony


Recommended Posts

Kupiłem drukarkę DCPJ105. Podłączyłem do wifi, wszystko samemu się wykryło (oba komputery z Win10,) działała idealnie przez około tydzień na domowym PC i domowym laptopie. Po tym czasie wydruki po wifi zaczęły być ucinane. Nieważne co, nieważne skąd, nawet strony testowe były drukowane mniej więcej do połowy w poziomie. Ściągnąłem full pakiet oprogramowania ze strony Brothera, ale w niczym to nie pomogło (a nawet jeśli, to na 1 testowy wydruk, który tylko uśpił moją czujność). Więcej niż pół strony nie pójdzie. Zirytowałem się i ustawiłem druk tylko po USB (który działał idealnie), ale bez sensu biec z laptopem do drukarki.

 

W międzyczasie w firmie wykrzaczyły mi się 2 drukarki i żeby trochę usprawnić pracę biura zabrałem Brothera do firmy. W firmie podłączyłem drukarkę do wifi. Na jednym komputerze ściągnąłem cały pakiet oprogramowania od Brothera i z miejsca pięknie drukował po wifi, na 3 pozostałych Windows sam odnalazł drukarkę i ją samemu dodał bez instalowania jakiegokolwiek sterownika. Stwierdziłem, że te wygłupy to pewnie drukarka się nie lubi z siecią, która jest chociażby minimalnie skomplikowana. Mam pancerne ściany w domu, więc mam router wifi, do tego acces point wifi oraz powerline'y pociągnięte do PC i acces pointa. Postanowiłem więc kupić do domu print server Tplink.

 

Przytargałem w końcu Brothera do domu, podłączyłem go po kablu przez print server i pupa. Na PC i laptopie domowym nadal drukuje tylko część strony. Odinstalowałem wszystkie sterowniki, podłączyłem z powrotem po USB, drukuje idealnie. Nie zmieniając nic w ustawieniach podłączyłem przez print server (w obu przypadkach urządzenie instalowane jest w systemie po prostu jak USB, więc żadne sterowniki sieciowe nie biorą w tym udziału) i nadal ucina pół strony. Przyniosłem z pracy firmowego laptopa, jedynie podłączyłem do wifi, Windows sam znalazł drukarkę po usb, zainstalował ją i przez print server sam idealnie drukuje.

 

Czyli nieważne są sterowniki, Brother nie drukuje tylko na 2 domowych komputerach.

Co ciekawe, jeśli puszczę więcej stron niż jedną, to będzie każdą kolejną stronę ucinało jeszcze bardziej, aż powiedzmy 5 strona będzie miała tylko fragment nagłówka wydrukowany.
 

Co może być tego przyczyną? Nie zamierzam stawiać od nowa systemu tylko po to, żeby sprawdzić czy nagle drukarka będzie działać...

Co może być przyczyną?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...