Skocz do zawartości

i7 3770 zmiana z gtx 960 4gb - rx580/gtx1660/ti/rtx2060 ?


Recommended Posts

Dobry,

 

szukam nowej karty zamiast mojego gtx 960 4gb.

 

Reszta tego, co mam:

płyta główna gigabyte ga-b75m-d2v

procesor i7 3770

ram goodram 2x4gb 1333mhz (planuje zmianę na 2x8gb 1600mhz)

zasilacz corsair vs450

 

chciałbym taką kartę, do której nie trzeba będzie zmieniać zasilacza. Nie chcę generować kolejnych kosztów. Gram tylko w FHD, zazwyczaj 60hz, w cs;go 144-240hz.

 

Zastanawiam się nad kartami z tematu

 

rx580 wypada fajnie cenowo, 799-839zł + 2 nowe gierki aaa za darmo

rtx 2060 - 1579zł od inno3d

gtx 1660 - 1029zł

gtx 1660ti - na promce można wyłapać za 1239zł

 

dodam, że na 100% będę robić oc karty.

 

która miałaby najwięcej sensu? 

Link to post
Share on other sites

Tu maksymalnie co możesz włożyć bez bootlenecka, to GTX 1060 6 GB.

Jedynie jak mocno podkręcisz 3770k to nawet GTX 1070 dałoby radę, choć momentami GPU będzie się nudzić.

Chyba, że patrzysz przyszłościowo, tj. zmiana platformy w najbliższym czasie to możesz wziąć GTX 1660 Ti.

 

RX 580 byłby jak ulał.

Link to post
Share on other sites

Na youtube oglądałem mateirały gdzie do tej i7 wkładali gtx 2060 i nie było problemów z wydajnością nawet na ultra w nowym metro exodus. Czy aby na pewno mija się takie połączenie z celem? W tym teście i7 8700k niewiele lepiej wypadał niż 3770

Edytowane przez hwk555
Link to post
Share on other sites

Na youtube oglądałem mateirały gdzie do tej i7 wkładali gtx 2060 i nie było problemów z wydajnością nawet na ultra w nowym metro exodus. Czy aby na pewno mija się takie połączenie z celem? W tym teście i7 8700k niewiele lepiej wypadał niż 3770

Możesz śmiało zamówić sobie 2060 do swojego procesora.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Możesz śmiało zamówić sobie 2060 do swojego procesora.

 

Zgadzam się, zamówić możesz, ta karta nie będzie się nudziła, bo wcale jakaś super wydajna nie jest.

Jedynie opłacalność całego takiego zabiegu stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, zamówić możesz, ta karta nie będzie się nudziła, bo wcale jakaś super wydajna nie jest.

Jedynie opłacalność całego takiego zabiegu stoi pod wielkim znakiem zapytania.

 

Mógłbyś rozwinąć kwestię opłacalności? Bardzo mnie zaciekawiłeś takim podejściem. Uważam stosunek cena/jakość za dość istotny, tym bardziej, ze w chwili obecnej mam już xboxa one do tytułów multiplatformowych, a calej platformy pc nie zamierzam zmieniać przed nową generacją konsol. No i za 799zł jest rx 580 8gb z dwoma grami AAA. Jednak kusi mnie wydajność rtxa 2060 - w każdym tytule ponad 60fps w fhd na ultra.

Edytowane przez hwk555
Link to post
Share on other sites

Mógłbyś rozwinąć kwestię opłacalności? Bardzo mnie zaciekawiłeś takim podejściem. Uważam stosunek cena/jakość za dość istotny, tym bardziej, ze w chwili obecnej mam już xboxa one do tytułów multiplatformowych, a calej platformy pc nie zamierzam zmieniać przed nową generacją konsol. No i za 799zł jest rx 580 8gb z dwoma grami AAA. Jednak kusi mnie wydajność rtxa 2060 - w każdym tytule ponad 60fps w fhd na ultra.

 

Nie chcę tutaj wałkować tematów, popatrz sobie na różnice wydajności między RX 580/590 1070/1080 (mark pass, user benchmark)czy nawet 1660 po OC, dodaj do tego kulawą wydajność z RT na Full detalach, która to jest rzekomo kluczowym "ficzerem" w tej karcie, o ilości vram już nawet nie wspomnę.

 

Kompilując to wszystko w zestawieniu z twoim sprzętem inwestycja w tą kartę to jak dla mnie......

4730b6a7ec877761med.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Nie chcę tutaj wałkować tematów, popatrz sobie na różnice wydajności między RX 580/590 1070/1080 (mark pass, user benchmark)czy nawet 1660 po OC, dodaj do tego kulawą wydajność z RT na Full detalach, która to jest rzekomo kluczowym "ficzerem" w tej karcie, o ilości vram już nawet nie wspomnę.

 

Kompilując to wszystko w zestawieniu z twoim sprzętem inwestycja w tą kartę to jak dla mnie......

4730b6a7ec877761med.jpg

 

rtx 2060 moźna dostac za 1500zł + sprzedaż metro exodus, które dostaje się do karty. Nadal uważasz, że to nieopłacalna inwestycja? RT mnie pewnie nie będzie interesować za kilka miesięcy, może na teraz zabawa, bo zdaje sobie sprawę, ze może to skutecznie ubijać klatki w przyszłości. Ale patrząc na to, ze za 1350zł można otrzymać tego rtxa, poważnie się zastanawiam

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o koszt 1 fps to obecnie królem jest chyba RX 570 a na drugim miejscu 1660, który spokojnie ogarnia granie w 1080p. Jak masz monitor z freesync to polecałbym RX 580, w innym wypadku 1660

Mam monitor z freesync, ale z tego co wiem karty 10xx oraz 20xx od nvidii pozwalają na takich moniotrach odpalić gsync.

 

RX580 wychodzi po odliczeniu gier za 500-550zł

Jeżeli nie liczysz na RT, i jesteś świadom rzeczywistej wydajności tej karty oraz tego, że po wyjściu następnej serii traktowana będzie jak GTX 1060 w tej chwili - czyli straci mocno na wartości, to możesz ją brać.

Zależy mi na karcie, która pozwoli mi grać w nowe tytuły do końca obecnej generacji konsol, bo później pewnie i tak czeka mnie zmiana całej jednostki.

Link to post
Share on other sites

 

Zależy mi na karcie, która pozwoli mi grać w nowe tytuły do końca obecnej generacji konsol, bo później pewnie i tak czeka mnie zmiana całej jednostki.

 

Co do alternatyw, to z nowych  kart (bo rozumiem że tylko takie Cię interesują) to 1660+OC, przeskakuje 1660ti prawie dorównując 1070, wciąż jednak vram 6 vs 8. ale to dotyczy również RTX 2060.
 
 

 

RX580 wychodzi po odliczeniu gier za 500-550zł
 
 
To bardzo dobry wybór w relacji cena/wydajność. wychodzi, miałem niedawno RX 580 Szafirowego i dawał radę - w takiej konfiguracji to nie wiem czy właśnie 580 nie byłby dla Ciebie najlepszym wyborem, no chyba że cena nie jest dla Ciebie żadnym problemem to wtedy RTX2070 na którym to można uznacz "ficzer" pt. RT za działający. Z tego co jednak piszesz to wolisz nie wywalać kasy w błoto.
Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Co do alternatyw, to z nowych  kart (bo rozumiem że tylko takie Cię interesują) to 1660+OC, przeskakuje 1660ti prawie dorównując 1070, wciąż jednak vram 6 vs 8. ale to dotyczy również RTX 2060.
 
 

 

 
 
To bardzo dobry wybór w relacji cena/wydajność. wychodzi, miałem niedawno RX 580 Szafirowego i dawał radę - w takiej konfiguracji to nie wiem czy właśnie 580 nie byłby dla Ciebie najlepszym wyborem.

 

 

Bardzo Ci dziękuje za całe zaangażowanie w temat - pomoc nieoceniona dla mnie :)

Czy rx580 8gb po oc u mnie da radę z tym zasilaczem? (corsair vs450)

 

Jeżeli chodzi o grafikę to trochę się obawiam używanych - słusznie? O ile procesor i ram bez problemu kupie, o tyle karty i płyty.. cóż. Jeżeli używki to na co patrzeć?

 

RTX 580 8Gb lepiej brać za 799 xfx gts czy za 829 msi armor?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bierz RTX 2060, nieraz zdarzy się bottleneck ze strony procka ale w grach takich jak : BFV multi / W3 Novigrad / AC Orgins / AC Odyssey itd. O 6 gb vram na tej karcie się w ogóle nie martw, NIGDZIE, ale to NIGDZIE nie jest to problem w wypadku 1080p / 1440p. Dla zajawki możesz nawet pograć na tej karcie w 4k ultra przy około 30 fps i również Ci VRAM nie zabraknie, oczywiście nie ma mowy wtedy o RT i jedyne scenariusze gdzie te 6 gb vram to problem są następujące :

 

BFV Ultra + DXR Ultra / High. Bo już na High + DXR medium możesz grać spokojnie w 1080p. Analogicznie Metro Exodus w 1080p High + DXR High i też jest ok. Tomb Raider na ustawieniach High + DXR medium.

 

Jak zmienisz za czas jakiś platformę na mocniejszą, to też skorzystasz na tym. Natomiast pomiędzy i7 3770 (nawet z K),a i7 8700K jest przepaść. Tylko nie można sugerować się testami gdzie masz płaskie wyniki z racji fatalnego doboru miejsca testowego, albo z racji zbyt wolnych pamięci.

 

Sporo czasu poświęciłem testom RTX 2060, łap testy w których możesz zobaczyć jak sobie radzi vs GTX 1060 6 GB / GTX 1070 / GTX 1080 / RTX 2070. Oraz gampeleye w "Anthem". Wszędzie rozdziałki 1080p / 1440p / 4k (po za Anthem bo tam tylko 1080p / 1440p)

 

 

 

 

 

 

Wnioski czy 6 Gb vram na tej karcie to za mało wyciągnij sam. A, wydajność? Ja bym powiedział, że jak za cenę tej karty to rewelka :)

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Czy rx580 8gb po oc u mnie da radę z tym zasilaczem? (corsair vs450)   Jeżeli chodzi o grafikę to trochę się obawiam używanych - słusznie? O ile procesor i ram bez problemu kupie, o tyle karty i płyty.. cóż. Jeżeli używki to na co patrzeć?   RTX 580 8Gb lepiej brać za 799 xfx gts czy za 829 msi armor?

 

 

Niestety zasilacz ten nie jest tutaj czarnym koniem zarówno jeśli chodzi o moc ale również i jakość, powinien natomiast wystarczyć.

 

Z tym OC to raczej bym nie oczekiwał cudów. Jak już wspominałem miałem RX Saphhire PULSE, i tą kartę dało się wykręcić jedynie do poziomu NITRO+SE, wyżej była niestabilna a i to było okupione dość sporymi temperaturami, po prostu te karty fabrycznie są już wyciągnięte. 

Jeśli decydujesz się na RX to celowałbym własnie w Szafirowe, obie wersje które podałeś pozostawiają niestety sporo do życzenia jeśli chodzi o kulturę pracy . Coś za coś.

 

Skoro jesteśmy już w temacie używek to jest niestety temat rzeka, ja osobiście mam, miałem..  nie boję tego tematu, ale odpowiedz na to pytanie pozostawiam do indywidualnej oceny.

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a jak postrzegasz to pod względem cena/jakość? 

 

Kartom z rodziny Turing będzie oferowane dłuższe wsparcie dla nowych rozwiązań które są obecnie w fazie prac.Efekt jest słaby ale widać,idzie w dobrym kierunku,kwestia czasu.

Mnie osobiście bardzo podoba się zwiększenie wydajności dzięki DLSS-korzystając z rdzeni Tensor a zwalniając przy tym rdzenie Cuda.Dzięki temu możemy dostać kilka fps więcej małym kosztem czego nie uświadczymy na innych kartach,więc odp nasuwa się sama,co zagości dłużej na rynku.

Shadow of the Tomb Raider i wł DLSS w 1440 rzeczywiście dostaje kopa fps ale nie ukrywam,kosztem mydlanego obrazu,zieloni będą ten temat ogarniać.

W przypadku samego RT żeby tak najsłabszy RTX poradził sobie w niższych ustawieniach to będzie sukces i tak lepiej będzie wyglądał od kart po za rodziną Turing.

 

GeForce Experience dostał mase filtrów Freestyle i Ansel RTX ot taki ciekawy dodatek jak kogoś interesuje.

+ https://nvidianews.nvidia.com/news/nvidia-rtx-ray-tracing-accelerated-applications-available-to-millions-of-3d-artists-and-designers-this-year?fbclid=IwAR3IQeyZq9pCcS9eolBdWYN8rRQ8t84r-CjZ3EcoY8qFD4yFh7TwI0VInFc  o czym juz wcześniej wspominał kolega @EH_Gosu w końcu łeb który się zna.

 

 

Temat VRAM na RTX 6vs8 szkoda poruszać,mit został obalony.

 

Jeżeli masz kolego pieniądze to RTX2060 jest strzałem w 10.Tu ciupiesz w każdą grę na ULTRA+ / FHD i często WQHD 2560×1440 (16:9)

 

W przypadku inwestycji wysokiego ryzyka kart pokoparkowych z rynku wtórnego zostawiam innym ekspertom ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

jako ,że mam podobną kofiguracje do twojej + Radeona jestem wstanie tobie powiedziec w rozdzieczlości 1440p/1080p ,że w Forza Horizon 3/4  i GoW4 mam 60FPS i to na starym radku RX 470 ,The Division 1 śmiga miło ,2 jakies tam mi problemy robiła  ,ale nie wielkie w FHD ,z tego co wiem , to RX 580 jest wydajniejszy od mojej karty .

Edytowane przez nokiaspl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...