Skocz do zawartości

Recommended Posts

lecz wyłączenie i włączenie TV jak już wejdę na ślepo do biosu tez powinno pomoc

Nie, TV zapisuje w pamięci ostatni wybór sygnału wideo i bez przełączenia przez użytkownika cały czas szuka sygnału z ostatnio używanego źródła (u Ciebie na częstotliwości 1080P 24Hz której bios nie obsługuje) Jak tego nie sprawdzisz przez ustawienia częstotliwości w TV to raczej nie rozwiąże się tego problemu. Możesz jeszcze pożyczyć monitor komputerowy i sprawdzić czy wina jest po stronie grafiki zintegrowanej czy TV.

 Ogólnie każdy TV powinien mieć sterowanie ręczne więc Podłącz PC-TV kablem D-Sub.następnie wejdź ręcznie w ustawienia TV i wybierz wejście D-SUB. Tu nie masz ograniczeń co do częstotliwości ze strony płyty gł. i powinien być widoczny bios i karta graficzna ustawi się na rozdzielczość  1920x1200@60 Hz. W instrukcji masz jeszcze taki wpis: Jeśli urządzenie jest podłączone przez HDMI i Telewizor jest wyłączany w tryb gotowości, gdy urządzenie wraca, może być komunikat o błędzie na ekranie „Brak wideo”. Może będziesz musiał wyłącz urządzenie w gnieździe ściennym, aby zresetować urządzenie dotyczy Połączenia HDMI. I to chyba wszystko tłumaczy.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Nie, TV zapisuje w pamięci ostatni wybór sygnału wideo i bez przełączenia przez użytkownika cały czas szuka sygnału z ostatnio używanego źródła (u Ciebie na częstotliwości 1080P 24Hz której bios nie obsługuje) Jak tego nie sprawdzisz przez ustawienia częstotliwości w TV to raczej nie rozwiąże się tego problemu. Możesz jeszcze pożyczyć monitor komputerowy i sprawdzić czy wina jest po stronie grafiki zintegrowanej czy TV.

Ogólnie każdy TV powinien mieć sterowanie ręczne więc Podłącz PC-TV kablem D-Sub.następnie wejdź ręcznie w ustawienia TV i wybierz wejście D-SUB. Tu nie masz ograniczeń co do częstotliwości ze strony płyty gł. i powinien być widoczny bios i karta graficzna ustawi się na rozdzielczość 1920x1200@60 Hz. W instrukcji masz jeszcze taki wpis: Jeśli urządzenie jest podłączone przez HDMI i Telewizor jest wyłączany w tryb gotowości, gdy urządzenie wraca, może być komunikat o błędzie na ekranie „Brak wideo”. Może będziesz musiał wyłącz urządzenie w gnieździe ściennym, aby zresetować urządzenie dotyczy Połączenia HDMI. I to chyba wszystko tłumaczy.

Jezeli chodzi o szukanie sygnału - próbowałem na wiele sposobów to sprawdzać, wyłączać włączać tv, zmieniać ustawienia przyciskami lecz nic to nie daje - ewidentnie jest to wina iGPU. Resetując komputer TV czyta bios jako 1920x1080 24hz ale od razu automatycznie łapie rozdzielczosc biosu 1024x768 60hz przy użyciu dedykowanej karty graf. Niestety, kabel dsub zupełnie nie działa - nie ma obrazu jakkolwiek bym nie spróbował i podejrzewam, ze vega 8 po prostu nie obsługuje formatu analogowego tak jak robią to inne nowsze karty (bodajże gtx7xx w górę). W zasadzie nic to nie tłumaczy - TV cały czas szuka sygnału i nie ma tu znaczenia, czy go wyłącze/przełączę - na Vega 8 po prostu działa tylko i wyłącznie przy pierwszym starcie, potem po resecie nie widać biosu i jest 640x480, co mogę zmienić zmieniając sterowniki monitora, lecz po kolejnym resecie jest to samo
Link to post
Share on other sites

 

 

próbowałem na wiele sposobów to sprawdzać, wyłączać włączać tv
W instrukcji jest napisane, że masz wyłączyć urządzenie tzn. nie TV tylko PC i to się zgadza z Twoim opisem.

 

kabel dsub zupełnie nie działa - nie ma obrazu jakkolwiek bym nie spróbował
Napisz krok po kroku co rozumiesz pod stwierdzeniem  „jakkolwiek bym nie spróbował" Masz w TV wybrać źródło sygnału PC

 

ze vega 8 po prostu nie obsługuje formatu analogowego
Vega 8 jak najbardziej obsługuje rozdzielczość VGA tzn. 640×480 więc nie koniecznie jest tu jakaś wina karty zintegrowanej. Zmień TV lub zamontuj kartę graficzną dedykowaną-zewnętrzną i będzie po problemie. 
Link to post
Share on other sites

W instrukcji jest napisane, że masz wyłączyć urządzenie tzn. nie TV tylko PC i to się zgadza z Twoim opisem. Napisz krok po kroku co rozumiesz pod stwierdzeniem „jakkolwiek bym nie spróbował" Masz w TV wybrać źródło sygnału PC Vega 8 jak najbardziej obsługuje rozdzielczość VGA tzn. 640×480 więc nie koniecznie jest tu jakaś wina karty zintegrowanej. Zmień TV lub zamontuj kartę graficzną dedykowaną-zewnętrzną i będzie po problemie.

To nie jest zasada, ze zawsze gdy wyłącze to się odpali - czasem tak, czasem nie (zauważyłem, ze po dłuższym postoju jest to bardziej prawdopodobne) - przez wyłączenie rozumiem z kontaktu. Reset biosu za to pomaga zawsze.

 

Jakkolwiek bym nie próbował czyli podłączam dsub TV-PC - odpalam tv wybierając źródło vga (dsub) - nic się nie wyświetla wiec zmieniam źródło na hdmi i wracam na vga (może złapie) - nie łapie. Wyłączam TV i włączam, nie łapie. Wyłączam i PC i TV i próbuje - nie lapie. Wchodząc w windowsa z obiema kartami aktywnymi przepinam hdmi na gtx770 na vga w Vedze, nic to nie daje. Podłączam rownolegle hdmi na gtx770 i vga na płycie - nic. Ustawie primary graphics na auto - nie działa, iGPU only - nie działa. Zupełnie nie ma obrazu przez d-sub i sprawdziłem dwa kable. Aktualnie mam gtx770, ale po prostu starcza mi Vega 8, chciałbym jej używać lecz nie mogę

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...