Skocz do zawartości

Recommended Posts

Generalnie raczej nie ściągam z neta.. Grałem do tej pory na PS4, bo od kilku lat mój laptop nie pozwalał na granie w nowsze tytuły. Obecnie mam poskładanego dobrego PC-eta no i pewnie od czasu do czasu będzie chęć pogrania w co nieco. Raczej nie odwiedzam szemranych stron. Generalnie po prostu chciałbym mieć jakąś ochronę zapewnioną ale no nie wiem czy chcę aż tyle w to inwestować w np. ESET'a. Avast daje radę, czy raczej unikać?

Link to post
Share on other sites

W testach skuteczność Avast Free i WD jest podobna. Oba programy mają tylko podstawowe moduły, tylko że Avast zużywa dużo więcej ram niż soft Microsoftu. Wszystkie pożyteczne i ciekawsze moduły w Avast są dostępne dopiero w płatnych wersjach. Dlatego nie ma sensu instalować softu, który tak naprawdę dubluje istniejące w systemie usługi. Jeśli już zdecydujemy się korzystać tylko z WD, ochronę systemu warto wtedy uzupełnić o firewall. Nie musi być to płatny program bo darmowy spokojnie wystarczy. Ja od lat używam darmowego WIndows 10 Firewall Control nie potrzebuje niczego więcej. Gdyby ktoś miał większe wymagania może zainstalować sobie Comodo Personal Firewall lub inny mniej lub bardziej rozbudowany program tego typu.  

Link to post
Share on other sites

W testach skuteczność Avast Free i WD jest podobna. Oba programy mają tylko podstawowe moduły, tylko że Avast zużywa dużo więcej ram niż soft Microsoftu. Wszystkie pożyteczne i ciekawsze moduły w Avast są dostępne dopiero w płatnych wersjach. Dlatego nie ma sensu instalować softu, który tak naprawdę dubluje istniejące w systemie usługi. Jeśli już zdecydujemy się korzystać tylko z WD, ochronę systemu warto wtedy uzupełnić o firewall. Nie musi być to płatny program bo darmowy spokojnie wystarczy. Ja od lat używam darmowego WIndows 10 Firewall Control nie potrzebuje niczego więcej. Gdyby ktoś miał większe wymagania może zainstalować sobie Comodo Personal Firewall lub inny mniej lub bardziej rozbudowany program tego typu.  

Win 10 Firewall Control od Sphinx Software? https://www.sphinx-soft.com/Vista/order.html ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli klika się bez mózgu gdzie popadnie, w każdy podesłany link, i podaje dane do konta to żaden antywirus nie pomoże, nawet ten najlepszy i najdroższy.

 

Dobrze mówi, polać mu.

 

A tak serio to ja również nie używam na 10-tce żadnego dodatkowego AV, w pracy mamy F-secure z którego obsługą nie było puki co problemu, ale coś musi być bo jeszcze sporo sprzętu na 7-ce, a i niektóre "koleżanki" jak wspomniał@@marik81, klikają w co popadnie.  a na to rady nie ma... linijką po łapkach piorę ale nie zawsze zdążę. :rotfl:

Link to post
Share on other sites

@ Avenged90x 

Tak, właśnie tego programu używam. Soft jest co prawda po angielsku ale jest bardzo prosty, nie zamula i każdy sobie z nim poradzi. To nakładka na systemowy firewall i mnie wystarcza w zupełności. Program domyślnie działa w trybie kreatora reguł i uczy się zachowania od użytkownika. Automatycznie tworzy reguły tylko dla zweryfikowanych procesów systemowych.  

Link to post
Share on other sites

@ Avenged90x 

Tak, właśnie tego programu używam. Soft jest co prawda po angielsku ale jest bardzo prosty, nie zamula i każdy sobie z nim poradzi. To nakładka na systemowy firewall i mnie wystarcza w zupełności. Program domyślnie działa w trybie kreatora reguł i uczy się zachowania od użytkownika. Automatycznie tworzy reguły tylko dla zweryfikowanych procesów systemowych.  

Po prostu chciałem się upewnić, że to właściwa strona :D bo wygląda trochę prymitywnie, jak z lat 90-tych :P. Ok, dzięki.

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...