Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja również używam eset-a od 5 lat i nie zanosi się na zmianę.

 

Nie jest on najtańszy ale zdecydowanie najszybszy i chyba najmniej ingerujący w rzeczy które nie powinny się znaleźć w jego zainteresowaniu a bynajmniej w tego typu oprogramowaniu.

 

W pracy używamy jeszcze NISa z uwagi że dosyć tanio można zakupić licencję 10-stanowiskową jest on bardziej uporczywy na dodatkowe opcje których niemożna wyłączyć np informowanie użytkownika jaki proces zużywa najwięcej zasobów wg mnie to nie rola tego typu oprogramowania.

 

Avast największy czarny charakter teraz to wszystko umiejący pakiet, bardzo uparty na najbardziej przy próbie odinstalowania.

 

Kasperski najmniej zaufany z wiadomych względów.

 

Z innymi nie miałem styczności w ostatnim czasie z McAfee już dosyć dawno więc też się nie wypowiem, pozostaje jeszcze Defender generalnie jego największa wada to mocne zużycie zasobów ale korzystam z niego na WS2016 gdyż nikt niema pojedynczych licencji na ten system.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie najlepszy ESET.

 

Z Kasperskym jest najwięcej problemów jak tak jeżdżę po klientach - zamula i blokuje potrzebne rzeczy... Nie polubiłem go, szczególnie po tym jak ostatnio stawiałem kilka świeżych kompów i zwieszał je kompletnie po uruchomieniu - jak się okazało wersja instalki nie była kompatybilna z najnowszą wersją Win 10.

Link to post
Share on other sites

Imo ESET :) Od 6 lat użytkuję i nie mam z nim żadnych problemów oraz zero szkodników :) Pewnikiem wiąże się to z tym, że nie chodzę po dziwnych stronach i nie ściągam pirackich rzeczy, itp. :)

Jednak lepiej mieć niż nie mieć :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo się najnowsza pobiera przed instalacją, ale tego chyba uczyć nie trzeba...

 

 

Tak, kiedy się rzadko to instaluje. Jak praktycznie co tydzień robisz ileś tam kompów dla tych samych klientów to masz przygotowane instalki i aktualizujesz je rzadko, bo póki dobrze działają to po co sobie dodatkowo utrudniać. Często też siedzę u klientów, którzy mają zawrotną prędkość internetu 10 Mb/s lub mniej na kilkanaście stanowisk i głupie sterowniki drukarki lecą 20 min, dlatego nie ma na to czasu, a też nie przygotujesz się wcześniej bo "nie działa komputer" za wiele nie mówi.

Link to post
Share on other sites

No to gratuluję, ja nie mam w pracy na to czasu, więc jadę na tych samych instalkach przez parę miesięcy, ale znam też takich co mają kilkuletnie, nadal je instalują i nikt nie ma z tym problemu. Zresztą też nie widzę u siebie potrzeby aż tak częstych aktualizacji, wystarczy że pani Basi, Józi, Marysi działa to czego potrzebują, dla nich nie ma różnicy jakie mają wersje programów, tak samo dla mnie dopóki antywirus ma aktualne bazy i jego zabezpieczenia działają.

Link to post
Share on other sites

Do wszystkich testów należy podchodzić z dystansem. Na przykład pompowany w PL Avast zawsze był "dziurawy" i dziwię się, że ma wysokie pozycje w testach. Chyba, że coś się ostatnio zmieniło na lepsze?

 

Warto weryfikować co jakiś czas zainstalowanego rezydentnego antywirusa darmowymi programami (najlepiej portable, żeby nie zaśmiecać rejestru), czy faktycznie spełnia swoją funkcję (Emsisoft, Spybot, F-Secure itp).

Link to post
Share on other sites

Ile użytkowników tyle odpowiedzi a nikt nie zadał pytania jak autor użytkuje kompa.

Nie kupuje się ciężarówki gdy trzeba przewieźć worek piasku.

Może ciężko będzie wam uwierzyć ale do trzech lat na jednym komputerze mam darmową pandę z nakładką WFC na systemową zaporę.

Na drugim kompie antywirus z win 10 razem z WFC.

Oba kompy czyściutkie, sprawdzane średnio co kwartał spybotem i malwerbytesem.

Najlepszym antywirusem jest sam użytkownik.

Serio klikacie gdzie popadnie, że potrzebujecie aż takiej ochrony?

 

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez marik81
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dokładnie o to samo mi chodziło.

Wywalanie kupy złotówek tylko dlatego, że w testach ten jest lepszy od tego, gdyż, że ten lepszy płaci za te testy.

Jeśli klika się bez mózgu gdzie popadnie, w każdy podesłany link, i podaje dane do konta to żaden antywirus nie pomoże, nawet ten najlepszy i najdroższy.

 

Edytowane przez marik81
Link to post
Share on other sites

Kolego Avenged90x wszystko zależy od tego jak korzystasz z komputera. Jakie strony odwiedzasz i co instalujesz na swoim pc. Jeśli software na twoim pc będzie w 100% oryginalny(gry, program itd.) i unikasz wchodzenia na podejrzane strony to nie masz się czego obawiać i WD w zupełności wystarczy. Jedyne o co koniecznie musisz zadbać to instalacja firewalla.  

Link to post
Share on other sites

WD jest mocno zasobożerny na HDD całkowicie odpada szczególnie w połączeniu z aktualizacją w tym samym momencie.

 

Jeśli chodzi o to co napisał kolega @gepardmak to jest to prawda zależy gdzie wchodzisz ale w dzisiejszych czasach można podmienić każdą nawet najbardziej legitną stronę i wpakować tam masę syfu, takie mamy czasy.

 

Dobry jest antywirus/internet security który automatycznie blokuje dostęp do podejrzanych stron to taka podstawa.

Link to post
Share on other sites
Dobry jest antywirus/internet security który automatycznie blokuje dostęp do podejrzanych stron to taka podstawa.

Nie do końca się zgodzę.Po co instalować coś, co niejednokrotnie waży ponad 1GB, zamula system i do tego nie jest wykorzystane w 100%?

Dostęp do podejrzanych stron blokuje już sama przeglądarka.

Jak klikniesz w link podesłany przez naciągacza i podasz tam dane to żaden internet security ci nie pomoże i nie jest prawdą, że blokuje takie strony z automatu.

WD posiadam na jednym urządzeniu i można powiedzieć słabszym ( Mini PC Brix 3955, 4GB ram), i nie zauważyłem spowolnienia czy apetytu na zasoby.

 

Edytowane przez marik81
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...