Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema mam problem z płytą główną zakupioną na olx za 100zł dokładnie Asus m5a97 pro.

Mam procesor Athlon x3 445 i nie działającego phenoma x4 945 ale to też bez znaczenia ponieważ 

cały czas pali się czerwona dioda na cpu_led z procesorem czy bez wciąż to samo. 

Jestem pewien że athlon działa bo na starej płycie działa bez zarzutów, jutro ma przyjść fx 6300 czy to naprawi sprawę? Czy też może to być wina zasilacza że zasilam płytę tylko 4 pinem bo niestety zasilacz 8 pina nie ma ;/ 

 

specyfikacja:

Asus M5A97 Pro 

AMD Athlon II x3 445

2x2 goodram 1600mhz

Be quiet Pure Power 350w

Link to post
Share on other sites

Miałem podobną sytuację ze swoim PC z płytą M5A99. Wpiąłem dużą wtyczkę z zasilacza w płytę i komputer nie startował, a dioda "CPU" na płycie paliła się na czerwono. Myślałem że to uszkodzony procesor, ale zauważyłem mniejszą wtyczkę z zasilacza z naklejką "CPU" i miejsce na jej wpięcie obok gniazda procesora. Po jej podpięciu komputer uruchomił się. Wcześniej składałem komputery na etapie pierwszych Pentium-ów i tam wpinało się tylko tą szeroką wtyczkę z zasilacza w płytę. Wpiąłeś zasilanie procesora?

Link to post
Share on other sites

Miałem podobną sytuację ze swoim PC z płytą M5A99. Wpiąłem dużą wtyczkę z zasilacza w płytę i komputer nie startował, a dioda "CPU" na płycie paliła się na czerwono. Myślałem że to uszkodzony procesor, ale zauważyłem mniejszą wtyczkę z zasilacza z naklejką "CPU" i miejsce na jej wpięcie obok gniazda procesora. Po jej podpięciu komputer uruchomił się. Wcześniej składałem komputery na etapie pierwszych Pentium-ów i tam wpinało się tylko tą szeroką wtyczkę z zasilacza w płytę. Wpiąłeś zasilanie procesora?

tak, wpinałem i wypinałem i nic z tego;/ pamiętam byłem kiedyś u kolegi jak miał i7 860 na 1156 to do 8pina miał wpiętego 4pina i działało bez zarzutów też później jak mu powiedziałem to zamieniliśmy ten kabel bo mu powiedziałem xd

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...