Skocz do zawartości

GTX 1070 a RX 470


Recommended Posts

 

 

Warto kupić GTX 1070 za niecałe 1300? Przesiadka z RX 470.

 

Nie odpowiem Ci wprost, ale dokładając do około 1600zł możesz nabyć 2060, a to już jest bardzo fajny interes (przede wszystkim przyszłościowym - czego nie da się powiedzieć o 1070).

Link to post
Share on other sites

Nie odpowiem Ci wprost, ale dokładając do około 1600zł możesz nabyć 2060, a to już jest bardzo fajny interes (przede wszystkim przyszłościowym - czego nie da się powiedzieć o 1070).

 

Ja jestem innego zdania, "Fajny interes" dla kogo?, o jakiej przyszłości mówisz? kto wie czy ta karta nie będzie prędzej niedomagać w niektórych grach przez vram niż ten 1070.

 

Wydajnościowo RTX 2060 to +15%, normalne wersje zaczynają się od 1650zł... to 30% w różnicy w cenie.

 

O korzystaniu z RT "pełną gębą" na 2060 można zapomnieć już teraz, więc ten "ficzer" to nic poza napisem na pudełku.

 

Argument o tym że 2060 to nowsza karta i będzie dłużej wspierana, w ogóle do mnie nie przemawia.. co z tego że producent będzie wypuszczał jeszcze sterowniki jak nie będzie dało się grać na przyzwoitym poziomie. 

 

Jeśli RTX to przynajmniej 2070.

 

Odnośnie pytania, to autorze nie podałeś modelu tej karty a to w przypadku 1070 dość istotny temat. 

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli RTX to przynajmniej 2070.

 

Mógłbym zakwestionować każde z powyższych znań, ale na trzeźwo nie dam rady przeciwstawiać się Twoim argumentom (bo co gen kart jest to samo), więc odniosę się tylko do powyższego cytatu:

 

Tak parę % wyższa wydajność, a ile wyższa cena? Brawo.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

No i własnie zastanawiałeś się skąd ta różnica w cenie wynika? Dlaczego Nvidia tak a nie inaczej wyceniła ten chipset?

Wołają 1000zł za 10% wydajności? 

 

Nie, bo dopiero od tej karty w zawyż da się tak naprawdę korzystać "jako tako" z RT.

Link to post
Share on other sites

Chodzi o wersję JetStream od Palita. Mam spore wątpliwości - bo nie jestem rozrzutny i chciałbym mieć kartę na dłużej. Być może trochę poczekam skoro pojawiła się 1660 Ti w takiej cenie. Na 1070 miałem ochotę się skusić bo złapałem sporą promocję - ale nie wiedziałem że wyszła właśnie 1660Ti która jest w identycznej cenie. Mam czas na decyzję do środy - bo wtedy kończy mi się możliwość odbioru w tej cenie.

 
Link to post
Share on other sites

X-kom? (gorący strzał)?.... 1279zł?... nie masz czego żałować... absolutnie sam bym ją wtedy klikał jak by nie fakt że z tydzień wcześniej kupiłem ZOTAC ExoArmor w używce. to karta warta tej kwoty (jak mało nowych).

Tak właśnie o ten Gorący Strzał chodzi, dokładnie to 1289 zł, mam teraz XFX RX 470 i nie mogę na niego narzekać no ale okazja wydawała mi się bardzo kusząca - a różnica w wydajności między 470 a 1070 jest duża. Zamówienie będzie leżało jeszcze do środy więc mam 1 dzień na przemyślenie. Cały czas myślę co robić :D

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie sprawa jest prosta - nie kombinować tylko jechać i odebrać kartę,

 

- 8gb vram,

- wydajność lepsza niż 1660ti i 1660 po oc,

- możliwości OC (ten Jetstream należny do lepszych wersji, na bank wyniki będą zadowalające).

 

No chyba że jesteś z tych co nie patrzą za bardzo na realną wydajność sprzętu tylko lubią mieć więcej cyferek/literek w stopce na forum. to fakt 1660 ma jedną cyferkę więcej, a 1660ti do tego jeszcze dwie literki... :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie sprawa jest prosta - nie kombinować tylko jechać i odebrać kartę,

 

- 8gb vram,

- wydajność lepsza niż 1660ti i 1660 po oc,

- możliwości OC (ten Jetstream należny do lepszych wersji, na bank wyniki będą zadowalające).

 

No chyba że jesteś z tych co nie patrzą za bardzo na realną wydajność sprzętu tylko lubią mieć więcej cyferek/literek w stopce na forum. to fakt 1660 ma jedną cyferkę więcej, a 1660ti do tego jeszcze dwie literki... :rotfl:

Zdecydowanie najważniejszy jest dla mnie potencjał na przyszłość. Chciałbym żeby karta posłużyła mi jak najdłużej. Niby 1660 Ti jest nowsza ale jednak dodatkowe 2 GB VRAM też jest sporą zaletą. Pomyślę jeszcze dzisiaj i jutro zdecyduje :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Zdecydowanie najważniejszy jest dla mnie potencjał na przyszłość. Chciałbym żeby karta posłużyła mi jak najdłużej.

 

Nie mam siły do takich tematów, ale zapoznaj się se specyfikacją pascala i turinga, szczególnie zwróć uwagę na fp32 i fp16 (oraz gdzie takowe zaczyna być wykorzystywane i jaki ma wpływ i na co - oczywiście w grach, bo tylko to zapewne Cię interesuje).

2GB ram więcej na pewno by się przydało, ale w konsekwencji bez nich i tak wyjdzie się lepiej biorąc nowszą architekturę (nawet bez RT).

 

Ja już się nie udzielam, bez odbioru. Twój szmalec, twoje błędy i trafne decyzje.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Przekleje mojego posta o RTX 2060, bo jak widzę mocno błędne myślenie w aspekcie tej karty zostało gdzieś zaszczepione i ludzie bezensownie je podłapują. GTX 1070 to jest mocno przez RTX 2060 gnieciony, tutaj nawet nie ma co tych kart obok siebie stawiać.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/281126-i7-3770-zmiana-z-gtx-960-4gb-rx580gtx1660tirtx2060/?p=2593958

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Przekleje mojego posta o RTX 2060, bo jak widzę mocno błędne myślenie w aspekcie tej karty zostało gdzieś zaszczepione i ludzie bezensownie je podłapują. GTX 1070 to jest mocno przez RTX 2060 gnieciony, tutaj nawet nie ma co tych kart obok siebie stawiać.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/281126-i7-3770-zmiana-z-gtx-960-4gb-rx580gtx1660tirtx2060/?p=2593958

 

Nie wiem czy kogoś to jeszcze obchodzi, ale aktualnie rozmowa dotyczyła porównania nowych kart GTX 1660/1660Ti  vs  GTX 1070 która nowa kosztowała 1279zł na promocji w X-kom.pl 

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

aktualnie rozmowa dotyczyła porównania nowych kart GTX 1660/1660Ti vs GTX 1070

Mimo wszystko post Gosu był potrzebny, bo dalej pokutuje myślenie, że GTX 1070 jest lepszą ofertą od 1660Ti ze względu na 2GB VRAMN co jak wiadomo jest nieprawdziwe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko post Gosu był potrzebny, bo dalej pokutuje myślenie, że GTX 1070 jest lepszą ofertą od 1660Ti ze względu na 2GB VRAMN co jak wiadomo jest nieprawdziwe.

No niestety ten argument często jest wykorzystywany na innym forum, by wciskać nieświadomym kupującym, pokoparkowe GTXy 1070. Trzeba bronić ludzi przed dezinformacją. GTX 1070 to bardzo udana konstrukcja, jednak w świetle RTX 2060 wypada na ten moment blado. Rzecz jasna jeśli ktoś faktycznie upoluje sobie GTX 1070 w naprawdę atrakcyjnej cenie, a koszta grają rolę to czemu nie. Jednak w innym wypadku, nie ma co się pchać w Pascala.

Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko post Gosu był potrzebny, bo dalej pokutuje myślenie, że GTX 1070 jest lepszą ofertą od 1660Ti ze względu na 2GB VRAMN co jak wiadomo jest nieprawdziwe.

 

Panowie, możemy zostawić już serię RTX? Fakty są jakie są czyli  GTX 1070 jest wydajniejszą kartą od 1660ti... 

 

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1070-vs-Nvidia-GTX-1660-Ti/3609vs4037

 

W dodatku możliwości OC 1070 są sporo większe...  Jeśli miałbym wybierać (nowe karty)

 

GTX 1070 Palit Jestream za 1270zł vs ~ 1400 zł za jakaś "uchodzącą w tłumie" wersje GTX 1660ti.

 

To zdecydowanie biorę 1070, mimo iż jest to starsza architektura... a wsparcie producenta nie skończy się za 6 tylko za 3 lata... bo do tego czasu GPU zmienię już dawno. I tyle w tym temacie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Generalnie to GTX 1660Ti dość równo wymienia ciosy z GTX 1070. Dodatkowo należy mieć na uwadze, że w coraz większej ilości tytułów ten mały Turing będzie zyskiwał przewagę. No i tak samo jak w wypadku RTX 2060, absolutnie nie ma co się nawet martwić o to, że 6 GB vram zabraknie ;)

Link to post
Share on other sites

Wg ceny z Moreli: najtańszy GTX1660Ti - 1245 zł, GTX 1070 - 1435 zł. A to oznacza, że dopłacają państwo 190 zł do produktu o tej samej wydajności, który zaraz po premierze GTX1650 zostanie przesunięty do tzw legacy products i skończą się poprawki dla tego modelu w sterownikach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP

W zdecydowanej większości gier 1070 przy zbliżonym taktowniu jest wydajniesza. Z nowych gier jedynie Wolfenstain działa zdecydowanie lepiej na 1660Ti z racji poprawionego fp16 

Oczywiście w nowych grach 1660Ti może zacząć wypadać lepiej od 1070 ale nie musi czego przykładem jest GTX1060 vs GTX980. Ten drugi w dalszym ciągu idzie łeb w łeb z 1060 pomimo, że 1060 na rynku jest prawie od 3 lat ;) 

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

 

W ogólnym rozrachunku GTX 1660Ti wypada lepiej od GTX 1070.

 

Co do GTX 980 vs GTX 1060 to jak najbardziej się zgadzam, GTX 980 jest szybsza natomiast jej bolączką jest 4 GB VRAM, a to już od jakiegoś czasu za mało pamięci i niestety GM204 przez to jest hamowana.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...