Skocz do zawartości

GTX 1660 , jedyny wybór do 1100zl ? Nowa do grafiki.


Recommended Posts

Imo nie ma bezpośredniego odpowiednika.

 

Cenowo to będzie mniej więcej RX 590, wydajnościowo jest pomiędzy RX590 a Vegą56 więc nie ma tutaj bezpośredniego porównania i na chwilę obecną do jakichś 80% gier GTX1660 jest najlepszy jeśli chodzi o stosunkek Jakość/Cena (pomijając wydajność w kilku tytułach na Vulkanie i innych pisanych pod AMD)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli nowa to tak, tylko bierz z dobrym chłodzeniem, bo bo ponoć można ją ładnie podkręcić uzyskując poziom 1660ti.

Jednak n. ostatnio 1070 Palit Jetstream był w szybkim strzale na x-kom za ok. 1270 zł, takich wyprzedaży będzie więcej więc jeśli różnica w cenie miałaby wynosić ~150zł to dla mnie lepszym wyborem jest właśnie 1070

Link to post
Share on other sites

1660 jest słabsza o około 18% od GTX 1070 i około ~25% od v56.

Pamiętaj że GTX 1070 można także ładnie podkręcić.

Co lepsze? Do GTX 1070 trzeba dopłacić względem 1660 okolo~200zl, lub kupić (w granicach 900zl) taniej używaną.

Turing będzie mocniej wspierany. Pascala już nie produkują, jego wsparcie umiera. Jednak ciężko będzie samymi sterownikami nadrobić te ~18% do starszego brata.

 

Ptaszki ćwierkają że 1660 będzie jedną z najbardziej popularnych kart przez najbliższe 2 lata. Cena do wydajności na chwilę obecną jest bardzo dobra i do rozdzielczości FHD nadaje się idealnie.

 

Proponuję kupić taką z 3 letnia gwarancją i po 2 latach sprzedać, a następnie zainwestować w coś mocniejszego. Być może AMD coś pokaże ciekawego.

Link to post
Share on other sites

@@Funkie,  bardzo dobrze to opisałeś... i zgadzam się z Tobą w 100%.

 

Mam w tej chwili Zotac 1070 i ma bardzo duże możliwości pod względem oc, każda karta w końcu wypadnie z obiegu, ale tam gdzie skończy się wsparcie dla 1070 tam i takie karty jak 1660/1660ti będą już niedomagać.

 

Zawsze jest jeszcze RX 590 który też na pewno niebawem potanieje.

Link to post
Share on other sites

RX 590 jak i Vega VII to układy odświeżone i jak dla mnie niewypał. Po prostu musiały się ukazać jako odpowiedź na turinga.

Lepiej już na te 2-3 lata zakupić GTX 1660 / GTX 1070 który zapewni nam komfort gry w FHD.

Link to post
Share on other sites

Kartę potrzebuję do grafiki, czyli kolor 10bit i dobre sterowniki, z AMD są problemy, może karty tanie i skuteczne ale ciągle trzeba coś dłubać..

 

miałem 3 karty AMD i ze wszystkimi problem, może nie jakiś duży ale ciągle coś dziwnego, teraz mam radeona pro WX3100 i zawiesza się dziwięk od 3 dni, jak komputer wejdzie w stan wygaszania ekranu, nie załącza się dźwięk...

 

zdecydowałem, że daje sobie spokuj z Radeonem pro, w innym kompie także radoen i to samo..

 

ogólnie po podłączeniu Radeon Pro, na zerowych ustawieniach są lepsze kolory więc, karta ma znaczenie , 

ale ten 1660 z automatu obsługuje kolory 10bit

Edytowane przez michal7t
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...