Skocz do zawartości

Thermaltake Toughpower Grand RGB 650W czy SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W (SPC168)?


Recommended Posts

Dzień dobry.

Do Ryzena 1800X (pokręconego do 4 GHz) i ASUSa GeForce GTX 1070 Strix Gaming, który zasilacz byście wybrali?

 

Thermaltake Toughpower Grand RGB 650W jest używany za niecałe 300 zł: https://allegro.pl/oferta/zasilacz-thermaltake-toughpower-grand-rgb-650w-7843163661

 

A nowy SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W (SPC168) od niecałych 330 zł: https://www.ceneo.pl/51731844

 

Chyba, że jakieś inne propozycje modularnych z co najmniej GOLDem.

Link to post
Share on other sites

Żaden z wymienionych. Seasonic Focus Plus Gold 550/650W, 10 lat gwarancji.

 

Cieszę się zatem, że zapytałem ;) Pozostaje zatem kwestia tego czy wersja 550W podoła mojemu sprzętowi czy lepiej kupić 650W?

Edytowane przez basket4rap
Link to post
Share on other sites

Ten Thermaltake jest równie dobry co Seasonic i producent też daje 10 lat gwarancji. Zasilacz ma inne rozwiązania, specyficzne dla tego producenta ale nie gorsze niż u konkurencji. To bardzo solidne zasilacze mam taki 2 lata i zero problemów. Złożyłem wiele komputerów z zasilaczami tej firmy i nikt nigdy nie narzekał. Komputery mają po kilka lat i nadal działają bez zarzutu. Mam też stary zasilacz 10-letni tej samej firmy i działa wzorowo mimo upływu lat tylko, że już w innym starszym komputerze. 

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

550W wystarczy spokojnie, mam Ryzena 1700 i tez OC na 4.0 również mam 1070 od zotac

 

Ostatnio potrzebowałem nowego zasilacza "na gwałt" bo mój stary chieftec 600W miał za mało mocy na pojedynczej linii +12V i trzeba by było się bawić w ciągnięcie z molexa a musiałem sprawdzić porządnie kartę, którą kupowałem.  Na miejscu mieli tylko SPC Vero 2 i powiem tak...

 

600W jak najbardziej wystarcza, nawet w pełnym stresie zasilacz się nie grzeje a wiatrak nie przyśpiesza, więc jest cichutko... ciszej niż na Chieftecku i to zdecydowanie.

 

Co do przewodów, co prawda giętkie i fajnie się układają ale mam wrażenie że są lichej jakości, bez oplotów  - jedynie wtyczka główna mobo ma ogumowanie, wentyl jest sporo mniejszy niż w starym Chieftecku i ogólnie jak się weźmie do ręki te dwa zasilacze to widać i czuć że to nie ta liga pod względem jakości, Ale czego oczekiwać od zasiłki za 200zł.

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten Thermaltake jest równie dobry co Seasonic i producent też daje 10 lat gwarancji. Zasilacz ma inne rozwiązania, specyficzne dla tego producenta ale nie gorsze niż u konkurencji. To bardzo solidne zasilacze mam taki 2 lata i zero problemów. Złożyłem wiele komputerów z zasilaczami tej firmy i nikt nigdy nie narzekał. Komputery mają po kilka lat i nadal działają bez zarzutu. Mam też stary zasilacz 10-letni tej samej firmy i działa wzorowo mimo upływu lat tylko, że już w innym starszym komputerze.

 

Hmmm... no to teraz dylemat czy Seasonic czy Thermaltake. Oba używane (roczne - 650W) z gwarancją są po 300 zł.

Link to post
Share on other sites

Podwykonawcą serii Thermaltake, zdaje się być Sirfa.

Jest to dosyć uporczywa wiadomość, fabrykacja ich OEM-ów nie jest na poziomie CWT czy Seasonica.

Nie dewaloryzuję - Grand wypada naprawdę przyzwoicie, lecz jeżeli RGB nie jest absolutnym priorytetem, naprawdę nie ma powodów by wybrać Thermaltake'a ponad wspomniane konstrukcje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zacytuje z innego forum na temat zasilaczy TT Gold RGB.

 

Podświetlenie LED można wyłączyć całkowicie.

 

Mam ich wcześniejszy model, w testach ten Gold podchodził pod Platinum, dosłownie otarł się o dostanie certyfikatu. No i mieli 7 lat gwarancji, teraz przedłużyli do 10. To całkiem nieźle.

 

Na pięć testów jeden nie przeszedł Platinum, w innych testach zabrakło 1% efektywności. Wentylator nie wchodzi powyżej 20% obrotów przy ponad 40% obciążenia zasilacza. Ocena jakości wykonania 10/10.

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Roztropnie i intrygująco opiniowane modele serii:

 

https://bit.ly/2Odho2Q

 

https://bit.ly/2Y7X2N5

 

Nie odbieraj tego tak wyblakło, Grand to naprawdę świetny zasilacz, a zestawienie to silne poszukiwania niuansów.

Seria Focus Gold, ma mistrzowską wręcz regulację i tętnienia napięć, ciągnące za sobą rewerencję marki, głównie dlatego ma tak świetną estymę.

Wybierz co intratniejsze;]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...