Skocz do zawartości

Pamięci RAM 3000MHz działają na 2133MHz.


Recommended Posts

Witam.

 

Mam problem z pamięcią RAM. Posiadam kości G.Skill Trident Z DDR4, 16 GB 3000MHz. Aczkolwiek, nie chcą one pracować na tej częstotliwości, automatycznie zmieniają się na 2133MHz. Próbowałam je  ręcznie nastawić w BIOSie na odpowiednią wartość, jednakże po takiej próbie komputer nie chce się włączyć. Czytałam, że może aktualizacja BIOSu pomoże, ale nic z tego.

Płyta jaką posiadam to Asus ROG STRIX B450-F GAMING.

Nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego błędu.

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za niedokładne wyjaśnienie. Pisząc o ręcznym ustawianiu miałam dokładnie to na myśli. Od tego zaczęłam, ale po ustawieniu 2 resety i powrót do biosu z informacją, że overclocking failed.

Edytowane przez Patka28
Link to post
Share on other sites

Wcześniej były wrzucone na A2 i B2 i też nie działały. Po prostu jak w BIOSie spojrzałam, że obok siebie jest A1A2 i B1B2 to myślałam, że litery oznaczają Dual-Channel. Spróbuję jeszcze raz je wrzucić na A2 i B2 i ustawić profil DOCP w AI Tweakerze. 

Dzięki za pomoc. Później napiszę czy się udało czy jednak dalej to samo. 

Link to post
Share on other sites

Jaki masz procesor Ryzen czy Athlon? Bo Athlony mają ograniczenie prędkości pamięci do 2666MHz. Aha i jak ręcznie ustawiasz prędkość ramu to trzeba wbić napięcie ramu 1.35V bo pewnie zostało 1.2V - standardowe dla 2133MHz

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Jaki masz procesor Ryzen czy Athlon? Bo Athlony mają ograniczenie prędkości pamięci do 2666MHz. Aha i jak ręcznie ustawiasz prędkość ramu to trzeba wbić napięcie ramu 1.35V bo pewnie zostało 1.2V - standardowe dla 2133MHz

 

Wszystko jest w profilu, nic się nie zmienia ponadto samemu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...