Skocz do zawartości

Dwa na pozór podobne 1070 ZOTAC


Recommended Posts

Sporo osób szuka teraz używek m.in 1070 dlatego myślę że to info może się przydać.

 

Miałem dziś w rękach i testowałem dwa na pozór bardzo podobne Zotac'ki. (wizualnie identyczne karty, nie robiłem doktoratów po lupą ale większych różnic zewnętrznych nie zauważyłem), jakość wykonania na bardzo przyzwoitym poziomie.

 

1. ZOTAC GeForce GTX 1070 AMP! Edition 8GB


 

2. ZOTAC GeForce GTX 1070 2x IceStorm ExoArmor 8GB 


 

Obydwa z tym samym "przebiegiem" ponieważ pracowały w SLI jako stacja do renderu.

 

 

Różnice w specyfikacji macie w linkach, AMP! bazowo szybsza o ~100Mhz i podobnie w boost, czyli mogłoby się wydawać że dość sporo.

Nie robiłem żadnego OC, testowałem na stockowych zegarach.

 

Różnice w grach typu Exodus czy GTA V.... jakieś tam są ale bardzo niewielkie, z mojego punktu widzenia wręcz nie istotne.

 

Natomiast różnice w temperaturach i kulturze pracy....  przepaść na korzyść Exoarmor (mówię tu o benchmarkach ale i w grach różnice te są nie mniejsze)

 

AMP nagrzewał się pod 80 stopni... w jednym benchu to powiem szczerze, że przerwałem - bo karty nie moje, wiatraki nie dają rady tego zbić, trzeba by było wymaxować ręcznie krzywą w kosmos, oczywiście kultura pracy leci wtedy na łeb na szyje.

 

W przypadku ExoARMOR udało mi się go zagrzać tylko do max 67 stopni, bez ruszania automatycznych ustawień wentylatora który to nie przekraczał ~50%, i przy tym totalna cisza i spokój.

 

Gdybym testował te karty z różnych źródeł to mógłbym przypuszczać, że coś z tym AMP! jest nie tak, że może jakiś wadliwy czy ktoś przy nim grzebał... ale nic z tego, obie różnią się tylko kilka miesięcy datą produkcji 

Jeśli ten AMP nie jest wadliwy... a raczej nie tylko "ten typ tak ma", to ja dziękuję za te +100Mhz, które nic prawie nie wnosi oprócz temperatur rodem z piekarnika, tak podkręcić GPU to można samemu w Afterburner w 10sekund...  

 

300zł różnicy w cenie zakupu (nowych) za wgranie innych bazowych zegarów..... tak właśnie to dla mnie wygląda.

 

No chyba że są jakieś inne "ficzery" o których mi nie wiadomo może ktoś z Was ma 1070 od Zotac w tej wersji to niech się wypowie, albo może ktoś ma 1070 AMP! Extreme? to też chętnie posłucham o tej karcie, bo mimo, iż ma 3 wentyle to widzę że jest jeszcze bardziej bazowo wykręcona - czyli podejrzewam że jest to ten sam chip co w tym Exoarmor wykręcony do granic możliwości i robi się z tego GPU "startujący odrzutowiec".

 

Ja w każdym razie ExoARMOR przytulam, a za AMP! serdecznie dziękuje.

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...