Skocz do zawartości

Komputer do gier max 8200 zł


Recommended Posts

Witam,

 

zamierzam złożyć nowy komputer do grania. Gram w głównie gry online (CS:GO, PUBG, Apex Legends), chcę mieć jednak trochę zapasu na nowsze tytułu, dobrym singlem też nie pogardzę. Poniżej komponenty. Co dodać, co zmienić?. Czekam na propozycję. Komputer zamierzam kupić do końca tego miesiąca. Monitor, który posiadam to BENQ XL2411, choć mam też TV, do którego podpinam komputer (Sony 55XF9005), monitor obsługuje 144 Hz, telewizor po kablu HDMI ogarnia 120 Hz i na tym mi zależy.

 

https://proline.pl/koszyk/d9a49747

 

 

Rozważam również dopłatę do:

lepszych pamięci RAM - jeśli tak to jakie i czy warto?

lepszej karty graficznej RTX2080 - który producent do 3300 zł (Palit, Msi, Gigabyte), jeśli jednak zostanę przy RTX2070 to wybierać tego Gigabyte, czy może jednak MSI Armor, czy może coś innego w stosunku cena/jakość i kultura pracy?

lepszego chłodzenia - procesor zamierzam podkręcać i pytanie czy to chłodzenie i obudowa da rade (oczywiście nie musi mieć RGB, taką akurat wybrałem). Czy wymieniać na Noctua NH - D15, a może jakieś chłodzenie wodne?

Dysk wybrałem Crucial MX500, czy jednak iść w Adata SSD XPG SX8200 PRO M.2

Zasilacza nie dodawałem do koszyka. Rozważam jednak dwa: SilentumPC Supremi FM2 Gold 650W Modular czy może jednak Seasonic FOCUS Plus Gold 650 80Plus Gold 650W

 

Czekam na propozycję:)

Link to post
Share on other sites

Ja kierowałbym się w stronę RTX 2080. Powinna dać więcej FPS niż pamięć, ale może być problem z budżetem. Zasilacz - Seasonic Focus. Warto mieć 10 lat gwarancji. Ale w wypadku, gdyby budżet miał być okrojony, by dołożyć do innego elementu - można ostatecznie oszczędzić na SPC. Pierwszym celem powinien być jednak raczej Seasonic. Sam mam co prawda starego Deusa G1 600W i działa od co najmniej 3 lat.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie trzeba iść w lepszą kartę i zasilacz. Dysk, RAM jest bardzo łatwo wymienić nie dużym nakładem gotówki. Karta graficzna to już większy wydatek. Zainwestuj w dobrą podstawę i kartę a resztę zmienisz później jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Chłodzenie dla i9 podobno tylko AIO ale Darc Rock PRO pewnie też ogarnie, tak naprawdę to jedno z najbardziej wydajnych chlodzeń, pewnie za dużo nie będzie nawet odbiegał od AIO. Nie wiem jak z obudową, czy nie powinna być bardziej przewiewne ale może ktoś się jeszcze wypowie.

Link to post
Share on other sites

Ogarniesz w takim budżecie GTX 2080. 

Te 8200, to absolutny maks? 

Budżet nie jest mega zamknięty, a jest jakaś lepsza propozycja/konfiguracja w rozsądnych pieniądzach? Maksymalnie mogę dorzucić 400 zł

Wg mnie trzeba iść w lepszą kartę i zasilacz. Dysk, RAM jest bardzo łatwo wymienić nie dużym nakładem gotówki. Karta graficzna to już większy wydatek. Zainwestuj w dobrą podstawę i kartę a resztę zmienisz później jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Chłodzenie dla i9 podobno tylko AIO ale Darc Rock PRO pewnie też ogarnie, tak naprawdę to jedno z najbardziej wydajnych chlodzeń, pewnie za dużo nie będzie nawet odbiegał od AIO. Nie wiem jak z obudową, czy nie powinna być bardziej przewiewne ale może ktoś się jeszcze wypowie.

Dzięki serdeczne za podpowiedź.

A co do zasilacza? Jest jakaś alternatywa dla tego Seasonica (odpusciłem już tego SilentumPC) jakis Corsair, Cooler Master? W ogóle czy przy rtx2080 zasilacz 650 W styka?

Edytowane przez dunayeR
Link to post
Share on other sites

 

 

Jest jakaś alternatywa dla tego Seasonica

 

Nie szukaj na siłę, bo nic lepszego w tych pieniądzach nie znajdziesz. 

Przy 8600 musisz mieć RTX 2080 https://proline.pl/koszyk/80bb05e5

 

 

 

Gram w głównie gry online (CS:GO, PUBG, Apex Legends)

 

Będzie tu jakieś streamowanie czy nagrywanie? Jeżeli nie, to na siłę można zejść do 9700K i Z390 Gaming X. Oszczędność 700 - 800 zł.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...