Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Jaki kompakt wybrać?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 makiel

makiel
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 14 marzec 2019 - 11:40

Cześć, zacznę od tego, że od dłuższego czasu robię zdjęcia telefonem, ale z czasem im więcej ich robię, to zaczyna mi czegoś brakować, a że zaczynam jakby pomału interesować się coraz bardziej fotografią, to zdecydowałem, że pora zakupić jakiś aparat i tu pojawia się problem.

Głównie robię zdjęcia krajobrazów, ale od czasu do czasu lubię pstryknąć coś w mieście lub w nocy gdzie jak wiadomo oświetlenie nie jest zbyt dobre. Zależy mi na małych gabarytach, bo często poruszam się rowerem i wtedy robię najwięcej zdjęć

W oko mi wpadły dwa aparaty, a konkretnie Sony RX100 (prawdopodobnie kupowałbym używany, bo celowałbym wtedy w mk3/mk4), oraz Panasonic Lumix LX100.

Wiem, że wybór głównie należy do mnie, ale potrzebuje jakiegoś nakierowania w tej sprawie lub innej propozycji aparatu, która może spełnić moje wymagania.

Budżet jaki mam do wydania, to jest 2000zł.

• 0

#2 Driveby

Driveby
  • Amator

• 30 postów

Napisano 15 marzec 2019 - 08:43

Obydwa dobre, a jeśli nie przeszkadza Ci rozmiar, to w grę wchodzi jeszcze ultrazoom Sony RX10. Za to w klasie małych aparatów, za te pieniądze, nic lepszego się nie dostanie.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych