Skocz do zawartości

Wycena MSI X58 E-PRO + inne


Recommended Posts

Witam

 

Nie mam pojęcia ile i czy w ogóle coś takiego jest warte. W sieci ceny różne, ale to że ktoś za tyle a tyle wystawia to nie znaczy, że za tyle się sprzedaje. Do dzisiaj mam to jeszcze w kompie i z GTX1050 (z RX580 NITRO+jeszcze lepiej) oraz SSD na M.2 po adapterze na PCI-E działało to wszystko nadspodziewanie dobrze. Dzisiaj jednak przebudowa więc trochę tych flaków zostanie:

 

- Mainboard: MSI X58 Pro-E (Socket1366)

- CPU: Intel Core i7-920 + Boxed Cooler

- Pamięć: 8GB DDR3 RAM (4*2GB) 1333 MHZ

- Zasilacz LC-POWER 420W

- Adapter M.2 <-> PCI-E SATA III

 

Co z tym fantem zrobić? Wiem, że Socket martwy, ale podobno i kręcić te procki można dobrze i sama konstrukcja solidna.

Link to post
Share on other sites

Socket problematyczny bo niby wysoka półka ale to już ma tyle lat, że zwykły mainstream już dawno tę platformę przegonił.

 

- Mainboard: MSI X58 Pro-E (Socket1366)

płytę ktoś próbuje gonić od dłuższego czasu na allegro, w zalezności od humoru wystawia albo po 385pln albo po 430pln. Uważam, że realna cena to bliżej 300pln. Płyty na X58 tłuczone przez chińczyków zaczynają się gdzieś około 60USD (mATX, 80USD za ATX) a jak ktoś składa coś na tej platformie w 2019 to zazwyczaj dlatego, że nie ma kasy a nie że ją sobie wymarzył więc często bierze.

 

- CPU: Intel Core i7-920 + Boxed Cooler - pewnie ze 15pln jeśli się uda sprzedać. Xenon W3550 kosztuje 10pln a jest sporo szybszy :)

 

- Pamięć: 8GB DDR3 RAM (4*2GB) 1333 MHZ - 20-25pln/szt, no chyba że to coś wypasionego to do 30pln/szt.

 

- Zasilacz LC-POWER 420W - trudno ocenić, raczej okolice 50pln

 

- Adapter M.2 <-> PCI-E SATA III - nie mam pojęcia

 

Generalnie ja np. byłbym zainteresowany płytą główną, ale Tobie pewnie najwygodniej będzie sprzedać komplet płyta + proc + pamięci.

Link to post
Share on other sites
Socket problematyczny bo niby wysoka półka ale to już ma tyle lat, że zwykły mainstream już dawno tę platformę przegonił.

 

- Mainboard: MSI X58 Pro-E (Socket1366)

płytę ktoś próbuje gonić od dłuższego czasu na allegro, w zalezności od humoru wystawia albo po 385pln albo po 430pln. Uważam, że realna cena to bliżej 300pln. Płyty na X58 tłuczone przez chińczyków zaczynają się gdzieś około 60USD (mATX, 80USD za ATX) a jak ktoś składa coś na tej platformie w 2019 to zazwyczaj dlatego, że nie ma kasy a nie że ją sobie wymarzył więc często bierze.

 

- CPU: Intel Core i7-920 + Boxed Cooler - pewnie ze 15pln jeśli się uda sprzedać. Xenon W3550 kosztuje 10pln a jest sporo szybszy :)

 

- Pamięć: 8GB DDR3 RAM (4*2GB) 1333 MHZ - 20-25pln/szt, no chyba że to coś wypasionego to do 30pln/szt.

 

- Zasilacz LC-POWER 420W - trudno ocenić, raczej okolice 50pln

 

- Adapter M.2 <-> PCI-E SATA III - nie mam pojęcia

 

Generalnie ja np. byłbym zainteresowany płytą główną, ale Tobie pewnie najwygodniej będzie sprzedać komplet płyta + proc + pamięci.

Dzięki za odzew i sorry, że nic nie pisałem ale szanowny ...ówniany Tapatalk nie raczy mnie powiadamiać o odpowiedziach na mogę posty na benchmark.pl

 

Co do tematu zaś to chciałem za to coś tam koło 450 zeta dostać. "Więcej to już chyba nie będzie" jak mawiał kiedyś Piotr Żyła. Czy się uda czy nie, zobaczymy. Jak nikt nie będzie chciał to puszczę na aukcji bez ceny minimalnej bo spał z tym nie będę.

 

Co zaś tyczy się już samej specyfikacji to powiem tak. Używałem tego konfigu sporo czasu. Czasami pograłem w jakieś izometryczne erpegi, których nie ma na PS4 i po dodaniu SSD na m.2 byłem zadowolony. Potem złożyłem synowi kompa na Ryzenie 1700 a sobie na 1600, z pamięciami 16 GB na 3200 MHz i... nie zauważyłem prawie żadnej różnicy w wygodzie. Owszem, patrzę sobie na paski benchmarków, liczby i fps-y i to wszystko. Wiem, że mam teraz szybszy komputer i tyle. Chyba tylko "ku pokrzepieniu serc" go wymieniłem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...