Skocz do zawartości

Pierwsza gra w którą zagraliście i na jakim sprzęcie ?


Gość effendi360

Recommended Posts

Pierwsza gra... coś w stylu City Bomber. Gra polegała na bombardowaniu budynków które się zawalały,

samolot się obniżał co jakiś czas więc trzeba było się nieźle naprodukować.

Jaki to był komputer? hmm...w sali w której byłem (u mojego taty w pracy) były kompy na szpule magnetyczne ;) i kartki z perforacją,

a gier dostępnych było chyba ze 100. Jak się dowiem to napiszę co to było.

Poza tym na pewno Moon Patrol na automatach i Knight Lore na ZX Spectrum.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Uuu, powiem szczerze, że po prostu nie pamiętam. Jednak wszystko wskazuje, że (o ile mnie pamięć nie myli) było to EMBARGO na małe atari (dokładnie grałem na modelu 800XL), a był to rok bodaj '85.

 

http://atari.fandal.cz/files/binaries/games/e/embargo.png

Link to post
Share on other sites

Pit Stop, lub International Karate na małym Atari. Mogła to też być Alley Cat lub Zemsta Montezumy. Moja kuzynka miała te 4 gry jak dostała Atari wiec to musiała być któraś z tych gier.

Pierwsza gra na własnym komputerze to była Saboteur na Zx

Edytowane przez CougarV6
Link to post
Share on other sites

Turrican był świetną produkcją. C64 wykorzystywał do granic możliwości. Jedna z najlepszych gier tego typu na tym sprzęcie. Muzyka , grafika...perfekcyjnie dopasowane.

Link to post
Share on other sites

Muszę się szczerze przyznać, że C64, czy Atari i inne rzeczy do mnie nic a nic nie mówią (mam 15 lat, więc.. xD)

Ale moją pierwszą grą był Croc - Legend of the Gobbos, na komputerze bodajże - 600Mhz i 128MB RAM'u - To były czasy xD

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tomashec podałbyś jakiś szczegół to zgadniemy :)

 

Na pewno ta gra była nie na kasecie magnetofonowej tylko w postaci cartridge :) Jeżdziło się autem, na wzór formuły jeden i jak wyścigówka wykonywała za dużo mocnych skrętów to opony się ścierały (zmieniały kolor) i trzeba było zjeżdzać do serwisu i wymieniać. Pamiętam jeszcze jedno... straszna pixeloza :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...