Skocz do zawartości

Pierwsza gra w którą zagraliście i na jakim sprzęcie ?


Gość effendi360

Recommended Posts

Jumping Jack dokładnie ten:

do dziś myślałem że ta gra była szaro czarna, poraz pierwszy widzę ją w kolorze...

to było stare Atari 8bit. W domu kultury w Mińsku Mazowieckim udało się dopchać do komputera

w czasach kiedy Tv oglądało się w weekendy w świetlicy a wędlinę jadło jak wujek zarżnął świniaka.

Link to post
Share on other sites

na PC Carmageddon :menda:

P166mmx, 64mb ramu :menda:

 

 

 

Moja pierwsza gra na PC jeśli sie nie myle był Quake 2 odpalany na pierwszym złomku ATI 9200 PRO + jakis tam Celeron i 512 mb ram

 

 

 

Moja pierwsza gra na C64 to był Arnie o ile dobrze pamiętam Dołączona grafika.

 

A na PC hmm... ciężko powiedzieć, Fallouty, Carmageddon... dużo tego było - na Duronie 800MHz, 256 MB SDRAM i MX440 ;d

 

Kilka kolejnych postow - SWIETNE soundtracki w tych grach. Q2 i CARME mialem na kasecie i sluchalem walkmanem - kumpel mi nagral! Kompa to nie mialem jeszcze z 2-3 lata.

 

Pierwsza moja gra, to ciezko powiedziec. Pewnie cos na c64 albo pegazie(podrobie ofc).

U mnie to grali w indiane johnsa(nie pamietam nazwy). Mi sie najbardziej chyba podobal barbarian.

Ciezko sobie przypomniec, musialbym tytuly na c64 przegladnac.

Link to post
Share on other sites

donkey kong na atari 65xe + magnetofon bez turbo. :) Wypas.

 

Osobom które nie polizały atari, c64, amigi, czy wczesnego PC powiem tyle. Niestety nigdy nie widzieliście prawdziwych gier. Współczuje koledzy i koleżanki. Teraz to tylko syf na półce. Grafika i zero fabuły, miodności....

 

Moja lista przebojów to:

 

1. X-com terror from the deep.

2. Civilization 1,2,3

3. Transport Tycoon.

4. Baldur's Gate,

5. River Raid...

 

Dziś już takich gier nie robią... ;)

Link to post
Share on other sites

Niestety nigdy nie widzieliście prawdziwych gier. Współczuje koledzy i koleżanki. Teraz to tylko syf na półce. Grafika i zero fabuły, miodności....

Co prawda to prawda, ale zdarzają się ciągle tytuły które ratują honor gier i dlatego wciąż jestem graczem ;)

 

X-com to jedna z najlepszych gier w historii, choć osobiście zdecydowanie wolę "enemy unknown"

Link to post
Share on other sites

Pierwszą grę jaką zagrałem to o ile dobrze pamiętam Lego Racer na komputerze kuzyna, potem był pegazus i na nim Contra, Mario, Tank itp. A na pierwszy raz na swoim własnym pececie chyba 01' czy 02' rok był NFS: Porsche - dobrze to pamiętam, świetna gra.

PC: Procek jakiś 1 GHz nie pamiętam jaki, 128 MB ram i chyba GForce 2 i 20 GB dysk w białej budzie.

Link to post
Share on other sites

Atari 800XL + kaseciak. Pamietam do dzis jak Ojciec przywiozl Atarynke z niemiec kiedy mialem 5 lat. Pierwsza gra hmm ciezko napisac konkretny tytul. Zorro, Boulder Dash, River Raid, Preliminary Monty (aka Montezuma Revenge czy jakos tak), Pitfall, H.E.R.O, Moonpatrol i wiele innych.

 

Pozniej C64, Amiga 500, NES, SNES, Sega MS2, Sega Mega Drive etc aż do dziś... Wlasnie sobie uswiadomilem ze jestem graczem od 24 lat %-) Coz, to moje hobby, jestem z niego dumny i bede sie bawic grami (chociaz dzisiejsze gry nie maja tego czegos, tej magii) poki mi na to zdrowie i kasa pozwoli :] .

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
Gość miomol

Z tego co dobrze pamiętam, to pierwszą grą w którą grałem był doom w wieku 2 lat :D

 

Potem pamiętam z bratem rozbudowaliśmy PC (młody podaj ram %-)) i zagrałem w carmageddona, którego do dzisiaj odpalam :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość Kotecek

Pierwsza wgl z jaka miałem styczność to był Pong z 1972r. Wujo przywiózł zimą 1988r. (albo 1989) i podłączył u nas pod TV konsolkę. Nie wiem jaką. Chyba jakąś z lat 70. Ciekawe skąd miał takie cudo w czasach realnego socjalizmu (wtedy już kończącego się). Wgl nie ogarniałem tej gry. Małe bobo ze mnie było :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze kojarzę - Pentium 133 i były to gry: Mortal Combat (2?),Fifa 95, oraz taka gierka,w której latałeś statkiem w lewo i prawo oraz górę i dół,strzelałeś laserem w UFO a samemu musiałeś zabrać z ziemi "chłopka" i uciec z nim :P

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie pamiętam nazwy tej gry ale jak koledzy może ją znają to by było fajnie ;) Była na amidze i polegała na kopaniu tuneli szukaniu diamentów i te sprawy ;) stawiało się drabiny i o ile pamiętam to był tam też wróg(komputer). A na PC to bodajże age of empires 1 ale nie wiedziałem co się robi a komputer odpaliłem sam jak brata nie było

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Pierwszą grę jaką zagrałem to o ile dobrze pamiętam na Atari : Zybex , na c64 : TOKI i na Amisi 600 : Double dragon 3

hmm a na pc Quake 2

http://www.zakazanaplaneta.pl/images/articles/atari_zybex02.png

http://c64.hardwired.hu/games/t/pics/toki.gif

http://www.extragry.pl/media/gallery/55103425020110212151143.png

http://darksitestory.pl/vani/wp-content/uploads/2011/12/rage128ss3.jpg

Edytowane przez Cosmos24
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...