Skocz do zawartości

Pierwsza gra w którą zagraliście i na jakim sprzęcie ?


Gość effendi360

Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...

Niom, sami młodziacy widać.

Cóż, u mnie był to nieśmiertelny PingPong na jakiejś maszynie CoinOp na wiosełkach oczywiście. Było to gdzieś w okolicach 1981/82 roku, Potem to już z górki - C16 (a może vic20?) i 1942. A jeszcze potem niezliczona rzesza gamesów :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Pierwsza gra to byl zestaw 10 gier na konsolowej maszynce aka Video Games System (firmy nie pamietam, z Niemiec byla przywieziona) - nie pamietam tez konkretnej pierwszej gry, chyba to byl tenis - 2 kreski i latajacy kwadrat :) Wczesne lata 80-te (moze '82 - ciezko wyczuc teraz).

Pierwsza gra na komputerze (kolegi) to byl "A maze adventure game" na ZX-81.

Pierwsza wlasna gra na swoim komputerze to byl Exorcist na C-plus/4 - teraz jest remake na PC w postaci Exodus, czasem sobie w nia pomykam.

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie pamiętam, co było pierwsze, miałem z 3 czy 4 latka i grałem na jakiejś konsoli przypominającej Atari 2600, albo to było to albo jakiś zamiennik, później w '95 dostałem NES'a i pierwszą grą było Chip n Dale.

 

http://www.youtube.com/watch?v=LoESzEwhHmI

 

Później miałem Sege Mega Dirve II i nie pamiętam w co pierwsze zagrałem, ale chyba było to Galaxy Force II lub Wrestle War, bo te dwie gry na początku miałem.

 

Pierwszy PC dopiero w 2005, Sempron 2600+, 512 ramu, gf 6600 i na tym chyba zagrałem w jakieś Unreal Tournament czy coś podobnego.

Edytowane przez Mate_
Link to post
Share on other sites

saboteur na timex 2048 lub zx spectrum i pamiętny joy kempston , river raid to na szkolnym Atari , można było wypożyczyć od dyrektora po lekcjach i na świetlicy pograć oj jakie były kolejki. Z commodore to pamiętam jeszcze komendy POKE do paru gier ;)

 

 

ps. A do DOOM to nie zapomnę IDDQD do konca życia...

Edytowane przez RuLeR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...