Skocz do zawartości

Pierwsza gra w którą zagraliście i na jakim sprzęcie ?


Gość effendi360

Recommended Posts

  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Z za dzieciaka Pou, Tom, Angela, Subway Surfers, 1010! (dew. Zynga), Agar.io na 8" tablecie Huawei MediaPad T1 8 Pro z 1 GB RAM z Androidem 4.4.4

 

Na Acerze mamy (4 GB RAM i zamulał) z Win 8 Home (dla mnie najgorszy system) w jakieś rybki (nazwy nie pamiętam)

 

Później jak chodziłem do 3 klasy dostałem 11,5" laptopa Acer Aspire 1830 series z pierwszym 64-bit i3 (2R 4W 1,2 GHz) i 2 GB RAM na Win 7 Home Premium (rozj...ło BIOS po aktualizacji do Win 10 w styczniu 2020 (chciałem zaktualizować bo wywalał komunikat o końcu wsparcia i ryzyku uszkodzenia systemu przez brak aktualizacji), naprawiłem to i wgrałem Linuksa), grałem tak głównie w przeglądarce: slither.io, agar.io, szachy, pasjans; a w programach: saper (ten w Windows 7), Monopoly, co jeszcze nie pamiętam.

 

PS. Teraz skończyłem 8 klasę wyjeżdżając w góry do Jarnołtówka i mam 14 lat

 

Oto z jakimi systemami miałem styczność:

Windows:

7 64-bit - najlepszy Windows jaki znam, właśnie do niego mam sentyment w przeciwieństwie do każdego innego, fajniejszy od XP

8 64-bit - na Acerze mamy, nienawidziłem tego systemu

8.1 64-bit (w szkole na laptopach) - normalny, ale nadal dno jak 8 (może normalniejszy w użytku)

10 64-bit - też kiepski, konto MS wszystko psuje i problemy z Win Update; 7-ka najlepsza

XP 32-bit - w szkolnej bibliotece na 2 GB RAM, spoko system, ale potrafi się trochę zacinać nawet na dobrej konfiguracji w przeciwieństwie do 7

2000 - retro komp z 128 MB RAMu na świetlicy, działał zarąbiście, nawet w 2021 r. YouTube chodziło w 480p

11 (w 7 klasie na informatyce) - do kitu, pożera zasoby gorzej jak 10-tka, na siłę nowoczesny wygląd, który ma swoje problemy, a "pokaż więcej opcji" na prawym kliku myszy aż ryje banię :rotfl:

Linux:

Mint 20.3 - bardzo fajny system, pierwszy Linux jakiego używałem i nim uratowałem starego Acera (tego Aspire 1830 wyżej wspomnianego), dobrze działa na starym złomie, teraz zepsuty ze starości (spaliło proca i płytę ze starości)

Bodhi 6.0 - ubogi system, nawet nie ma tam opcji formatu nośników USB / kart SD, lepszy AntiX (też odpalony na w/w PC)

Zorin 16.1 - fajny system, takie ulepszone Ubuntu 22.04 LTS, miałem kilka miesięcy na Acerze z sygnaturki

MX Linux 21.3 Xfce - najlepszy system na złoma, jeśli ma 4 GB RAMu, teraz mam go na w/w kompie, ale nie współpracuje z UEFI / Secure Boot (musiałem przełączyć BIOS na Legacy)

Ubuntu 22.04.2 LTS - mi się bardzo podoba, fajny system, rozbudowany o wiele rzeczy, najlepszy pulpit i środowisko graficzne jakie znam; polecam, ale nie na szrocie (owszem sprzęt może być stary, ale nie najsłabszy), radzę mieć proca min 2R 4W 2 GHz i 4 GB RAM (najlepiej 8 GB) i dysk SSD

 

A jakie wy macie doświadczenia z różnymi systemami i sprzętem? Chcecie wpis o komórkach?

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, cooger napisał:

Windows 7 już awansował do retro? :menda:

Zależy do czego i dla kogo :D  Bo dla mnie z niektórymi funkcjami, aplikacjami i swoją świetnością już tak (bardzo dobrze wspominam ten system, zwłaszcza jego interfejs, ładny solidny Windows :) ). No i czasy jak nie było badziewia typu konto MS i innych bzdur.

 

Ale takie dobre retro to moim zdaniem Win 2000, nie jest tak nowoczesny jak XP i nowsze, to jest system do starych gier i nie tylko.

 

Windows 7 to ostatni dobry system Microsoftu, nie ma konta MS, telemetrii, zaśmiecenia Microsoftowymi procesami w tle i wadliwych aktualizacji, a nawet było można nie aktualizować go wcale i też wszystko działało jak trza, po prostu system był w naszych rękach bez extra-nowoczesnego chłamu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...