Skocz do zawartości

Pierwsza gra w którą zagraliście i na jakim sprzęcie ?


Gość effendi360

Recommended Posts

Electro body mało wymagało, było też winter Challenge, jakiś pierwszy Sokoban.

Co do konfiguracji pamiętam jeszcze w Biosie opcje EGA/CGA/VGA

I instalacja Windows 3.11 z 13 dyskietek
Mysz była na port COM

Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Knight Lore na ZX Spectrum + ! A potem Ghost "n" Goblins !

A znając życie to najpierw uruchomiłem kasetę jaka była dołączona z komputerkiem a na niej był taki klon arcanoida czyli odbijanie paletką piłeczki i niszczenie muru ...:)

 

Niezapomniane chwile z najlepszym komputerem ZX Spectrum.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Napewno było to na ukochanym komputerku ZX Spectrum+ - Ghost,N,Goblins lub Knigh Lore lub Jet Pac lub Jet Set Willy - szczerze to nie pamiętam która gra pierwsza zagościła u mnie na ZX Spectrum+ - jedna z tych czterech albo mogła to być gra z kasety demonstracyjnej która była dokładana do komputerka - Był tak taki prosty klon arkanoid...

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, cooger napisał:

 

AFAIR FIFA zaczęła się od 16-bitowców.

Nie pamietam dokładnej nazwy. To było dawno, ale grałem na Joysticku. Jeszcze Bomb Jack był super. Z bratem starszym biliśmy rekordy, a nie było łatwo na wyższych levelach. 

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, Arnold napisał:

Pierwsza gra na komputerze z Intel 75Mhz i 128MB RAM i jakimś pierwszym Nvidia Riva. 

Za czasów intela 75mhz tyle ramu kosztowało z 10000-12000 zł :)

Mk3  to moja pierwsza gra na pierwszym własnym PC pentium 60 z 4mb ramu  . Nagrana chyba na 10 dyskietkach .

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, jakub1t napisał:

Pierwsza gra na komputerze z Intel 75Mhz i 128MB RAM i jakimś pierwszym Nvidia Riva. 

Wtedy były tak luksusowe czasy, ze rodzice na ciuchach od polskich producentów zarabiali tyle, ze można było zaszaleć. :)Poza tym komputer był kupiony jeszcze to się chyba nazywa dewaluacja czyli zmianą wartości pieniądza na ta co mamy do dzisiaj :) 1995-1996 rok jak dobrze pamietam. Mialem 13 lat :P i lalem się w Mortala, a dzisiaj nie wiem która mama pozwoli. takim wieku :P W wieku 20 lat było GTA pierwsze :P 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, jakub1t napisał:

Mój chyba sam początek 1996r , Lat 14 . Mi to we wszystko pozwalali grać , na złe mi to raczej nie wyszło . Jedynie był problem jak nauczyciel informatyki przyłapał mnie z dyskietką z animowanym gifem z gołą babą :D

Zazdrościł. Dałeś mu popatrzeć? Trzeba było mi to jako tapetę zostawić. Niech by miał coś od życia :D  :D 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Arnold napisał:

Pierwsza gra na komputerze z Intel 75Mhz i 128MB RAM i jakimś pierwszym Nvidia Riva. 

 

W tej epoce to raczej było coś innego. Może miałeś NV1 (np. Diamond Edge)?

 

Pierwsza Riva to czasy późnego Pentium I (MMX) i pierwszych PII.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, luk1999 napisał:

W tej epoce to raczej było coś innego. Może miałeś NV1 (np. Diamond Edge)?

 

Pierwsza Riva to czasy późnego Pentium I (MMX) i pierwszych PII.

Ciężko spamiętać, szczególnie, ze wtedy mnie to aż tak jak teraz nie rajcowało :) W każdym razie pamietam nvidia :) bez żadnego chłodzenia, gole GPU było z logiem Nvidia, które przetrwało do dzisiaj. 

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, Arnold napisał:

Ciężko spamiętać, szczególnie, ze wtedy mnie to aż tak jak teraz nie rajcowało :) W każdym razie pamietam nvidia :) bez żadnego chłodzenia, gole GPU było z logiem Nvidia, które przetrwało do dzisiaj. 

Pamięć bywa zawodna. 128MB w czasach P75 byłoby ewenementem. To był maks chipsetu VX. Bardziej na jakieś p200mmx pasuje to i ta riva. Choć musiałaby być na PCI.

21 godzin temu, luk1999 napisał:

W tej epoce to raczej było coś innego. Może miałeś NV1 (np. Diamond Edge)?

 

Pierwsza Riva to czasy późnego Pentium I (MMX) i pierwszych PII.

NV1 to dodatkowa karta, raczej by pamiętał że miał dwie. I pady od Segi :)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze mogło być tak, że miał Rivę, te 128MB ale słabo dobrane cpu i po prostu zamiast jakiegoś MMX kupił kompa z pierwszą generacją Pentium. Jak sam pisze, że się nie interesował to bardzo to prawdopodobne. NV1 raczej zbyt drogie i pewnie mało dostępne było.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, buszi napisał:

Jeszcze mogło być tak, że miał Rivę, te 128MB ale słabo dobrane cpu i po prostu zamiast jakiegoś MMX kupił kompa z pierwszą generacją Pentium. Jak sam pisze, że się nie interesował to bardzo to prawdopodobne. NV1 raczej zbyt drogie i pewnie mało dostępne było.

 

No ale wyobrażasz sobie w czasach P200MMX kupić komp z P75? To raczej niemożliwe. W tanich kompach wtedy były AMD K5 i Cyrixy, P75 w 1997 to już był antyk (2-3 lata po premierze nawiasem mówiąc, to były czasy!).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, buszi napisał:

Równie dobrze ktoś go mógł oszukać. Jest Pentium? Jest! :P A miał być MMX? No miał ale na co to komu? :P

Kumpla przerobili na pentium 2 266  , zapłacił za pentium 2 266, a dostał celerona 266 . Bios go wykrywał jako pentium 2 . 

Wymieniałem mu kartę z trio 3d na intela 740 i to zauważyłem .  Poszedł do sklepu to mu powiedzieli , że ma kompa z techniką pentium 2 i co najwyżej może dopłacić do pełnego pentium 2 to mu wymienią . 

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, jakub1t napisał:

Kumpla przerobili na pentium 2 266  , zapłacił za pentium 2 266, a dostał celerona 266 . Bios go wykrywał jako pentium 2 . 

Wymieniałem mu kartę z trio 3d na intela 740 i to zauważyłem .  Poszedł do sklepu to mu powiedzieli , że ma kompa z techniką pentium 2 i co najwyżej może dopłacić do pełnego pentium 2 to mu wymienią . 

 

Pewnie było tanio...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...