Skocz do zawartości

Lenovo ideapad z500 - Wymiana wentylatora, czyszczenie, wymiana pasty i thermopadów


Recommended Posts

Cześć Wam,


W ogromnym skrócie laptop mi się kolejny raz przegrzewa. 2 lata temu wymieniałem pastę. Myślę że popełniłem błąd gdzieś, chciałbym się Was doradzić i ponownie reanimować laptop. Przy uruchomieniu niewymagającej zbytnio gry, komputer się wyłączył i był nagrzany, nie chciał się uruchomić przez dłuższą chwilę. Laptop działa na jednym wentylatorze.

Pytania:

1. Jaką pastę polecicie?
2. Czy thermopad są potrzebne?
Jeżeli tak to jakie polecacie?
Jaką grubość?
Czy dać jeszcze w jakiś dodatkowych miejscach? Jeżeli tak to gdzie?

Z tego co pamiętam, to nie wiem czy to były gąbki zwykłe czy thermopady. U dołu przesyłam nagranie wymiany pasty i konkretną minutę jak to wygląda w środku.
6:59



3. https://drive.google.com/open?id=1OI02UO5T0c37MJXqa72LhxzuoemgaUit

Zaznaczone miejsce na screen'u  mam przerwane/ułamane. Radiator nie jest połączony z "miedzianymi przewodami". Zdjęcie jest z internatu, ale wiem co robiłem dwa lata temu z laptopem. Chciałbym też wymienić cały wentylator na nowy, bo za grosze mogę kupić na allegro. Czy istnieje możliwość połączenia tego miejsca, jeżeli tak to czym i co polecicie? Mogę się mylić, ale moim zdaniem po prostu przez to też dobrze nie chłodzi, skoro nie jest to spójne.


Jeżeli macie jakieś dla mnie porady, podzielcie się, chciałbym to wymienić i by pochodziło chociażby 2-3 lata jeszcze http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif.

Pozdrawiam
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...