Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć. Zrobiłem sobie z nie używanej plazmy panasonica 50 calowej, trzeci monitor. Jednak wszystko mam troche uciete na tym co wyswietla podpiety do komputera. Tak jakby był minimalny zoom. Zmiana rozdzielczosc w komputerze i na pilocie średnio pomaga, nie mogę zrobić tak żeby było wpasowane jak podczas ogladania z dekodera od cyfrowego polsatu. Da się to jakoś zrobić, żeby nie było ucięte? Np jak oglądam hbo go na nim to niby da sie ogladac, ale troche to przeszkadza,a jak mialem podpiety 30 calowy tv to bylo idealnie, daloby sie zrobic tak z ta plazma 50 calowa? 

Link to post
Share on other sites

Wejdź do menu telewizora i poszukaj opcji związanych z obrazem, a dokładnie rozmiarem obrazu. Internety twierdzą, że w Panasonic-u nazywa się to "overscan" i należy toto wyłączyć. Ja mam Samsunga i na pewno nazywa się to inaczej. Na pewno nie nie była to dla mnie oczywista opcja, ale sprawdziłem kilka i znalazłem winowajcę.

 

Link to post
Share on other sites

Wejdź do menu telewizora i poszukaj opcji związanych z obrazem, a dokładnie rozmiarem obrazu. Internety twierdzą, że w Panasonic-u nazywa się to "overscan" i należy toto wyłączyć. Ja mam Samsunga i na pewno nazywa się to inaczej. Na pewno nie nie była to dla mnie oczywista opcja, ale sprawdziłem kilka i znalazłem winowajcę.

 

nie mam takiego czegoś, moze w nowszych? bo ta plazma ma z 10 lat :D

zobacz czy nie masz włączonego skalowania 150% w windowsie

 

a gdzie moge sprawdzić to skalowanie?

nie mam takiego czegoś, moze w nowszych? bo ta plazma ma z 10 lat :D

 

a gdzie moge sprawdzić to skalowanie?

 

 

Ogolnie ustawiłem teraz rozdzielczość 1768x992  i mam z każdej stronie minimalny czarny pasek na centymetr wiec tak jak chciałem tylko troche mniejszy :D To moze sie lepiej nie da, czy powalczyć o ten całkiem pełny? :D

Link to post
Share on other sites

Mój Samsung młodszy nie jest. W menu głównym mam "obraz" a w nim "rozmiar" a tam kilka opcji w stylu "4:3", "16:9" itp. (nie pamiętam). Znalazłem coś takiego do zobrazowania: https://hdtvpolska.com/forum/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://hdtvpolska.com/MEGATEST/SamsungH6400/12.jpg&key=511083dd350816cfdbc8a980ad87102424b60e1f1011fcff71ec4cb41980b329

Moje menu jest wizualnie "starsze", ale mam wrażenie, że to podstawowe ustawienia w każdym tv.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...