Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Monitor z Tv

tv panasonic

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 klopotek

klopotek
  • Amator

• 42 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 20:54

Cześć. Zrobiłem sobie z nie używanej plazmy panasonica 50 calowej, trzeci monitor. Jednak wszystko mam troche uciete na tym co wyswietla podpiety do komputera. Tak jakby był minimalny zoom. Zmiana rozdzielczosc w komputerze i na pilocie średnio pomaga, nie mogę zrobić tak żeby było wpasowane jak podczas ogladania z dekodera od cyfrowego polsatu. Da się to jakoś zrobić, żeby nie było ucięte? Np jak oglądam hbo go na nim to niby da sie ogladac, ale troche to przeszkadza,a jak mialem podpiety 30 calowy tv to bylo idealnie, daloby sie zrobic tak z ta plazma 50 calowa? 

• 0

#2 szlapton

szlapton
  • Nowicjusz

• 17 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 14 marzec 2019 - 09:42

Wejdź do menu telewizora i poszukaj opcji związanych z obrazem, a dokładnie rozmiarem obrazu. Internety twierdzą, że w Panasonic-u nazywa się to "overscan" i należy toto wyłączyć. Ja mam Samsunga i na pewno nazywa się to inaczej. Na pewno nie nie była to dla mnie oczywista opcja, ale sprawdziłem kilka i znalazłem winowajcę.

• 0

#3 tokacz

tokacz
  • Amator

• 35 postów

Napisano 14 marzec 2019 - 13:22

zobacz czy nie masz włączonego skalowania 150% w windowsie

• 0

#4 klopotek

klopotek
  • Autor tematu
  • Amator

• 42 postów

Napisano 15 marzec 2019 - 00:45

Wejdź do menu telewizora i poszukaj opcji związanych z obrazem, a dokładnie rozmiarem obrazu. Internety twierdzą, że w Panasonic-u nazywa się to "overscan" i należy toto wyłączyć. Ja mam Samsunga i na pewno nazywa się to inaczej. Na pewno nie nie była to dla mnie oczywista opcja, ale sprawdziłem kilka i znalazłem winowajcę.

nie mam takiego czegoś, moze w nowszych? bo ta plazma ma z 10 lat :D

zobacz czy nie masz włączonego skalowania 150% w windowsie

a gdzie moge sprawdzić to skalowanie?

nie mam takiego czegoś, moze w nowszych? bo ta plazma ma z 10 lat :D

a gdzie moge sprawdzić to skalowanie?

Ogolnie ustawiłem teraz rozdzielczość 1768x992  i mam z każdej stronie minimalny czarny pasek na centymetr wiec tak jak chciałem tylko troche mniejszy :D To moze sie lepiej nie da, czy powalczyć o ten całkiem pełny? :D

• 0

#5 szlapton

szlapton
  • Nowicjusz

• 17 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 15 marzec 2019 - 08:38

Mój Samsung młodszy nie jest. W menu głównym mam "obraz" a w nim "rozmiar" a tam kilka opcji w stylu "4:3", "16:9" itp. (nie pamiętam). Znalazłem coś takiego do zobrazowania: https://hdtvpolska.c...1ec4cb41980b329

Moje menu jest wizualnie "starsze", ale mam wrażenie, że to podstawowe ustawienia w każdym tv.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tv, panasonic

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych