Skocz do zawartości

Właściwości pasty po latach


Recommended Posts

Witka. Jakieś 7 lat temu kupiłem tubkę Zalmana STG2. Używałem go kilka razy w tym czasie, w tubce jeszcze go nieco zostało. Pasta oczywiście jest zamykana i przechowywana gdzieś w ciemnym kącie szuflady. Czy po tych kilku latach pasta nadal trzyma swe właściwości i można jej używać aż do opróżnienia tubki, czy też lepiej kupić coś nowego?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moja mx4 ma niby 8 lat trwałości , tylko nie wiem czy już po nałożeniu czy przechowywana w tubce .

Zresztą co tak naprawdę może jej się stać oprócz wyschnięcia , bo wtedy to już na pewno się nie nadaje .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

7 latek to sporo, sprawdź expiry date.

Hm, słuszna uwaga, chyba od tego powinienem zacząć. Niestety tubkę schowałem tak skutecznie, że sam nie mogę jej znaleźć, więc nie sprawdzę daty przydatności (o ile jakaś jest podana). Jeśli jej nie znajdę kupię nową, nie są to w końcu wielkie pieniądze. Ale gdybym ją namierzył i stwierdził, że konsystencja się nie zmieniła to jak rozumiem mogę uznać, że pasta nadaje się do użytku? 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

 Po pierwsze: jaki masz procesor?

 

Ja mam pastę silikonową białą, tupka kosztowała ze 4 PLN jakieś 15 lat temu w sklepie elektronicznym. Różni się prawdopodobnie tym od każdej innej, że nie ma naklejki z marką. Ładuję  ją na procki od celeronów poprzez to co mam mam w stopce po xeonty. Na i7 8700 + Fortis 3 temperatura wynosi 62 stopnie :/. Oczywiście, jakbym kupił jakąś typu nano liquid metal pewnie bym jeszcze zbił temperaturę o 2, 3 stopnie. A tak niestety mam to co mam. 

 

Reasumując nie ma co tak bardzo przeżywać. Jak nie kręcisz  ekstremalnie, to możesz używać.

Link to post
Share on other sites

Ja też używałem białej silikonowej . Spore pudełko za chyba 30 zł . No i do "zimnych" procków się sprawdzała , ale jak mamy coś gorącego to już nie bardzo . U kolegi w laptopie do grania  wytrzymała może z 5 miesięcy i wyschła  . Kupiłem mx4 i nawet u mnie w kompie spadła temperatura o ładnych kilka stopni . Na silikonowej miałem okolice 74 stopni , gdzie mx4 daje sporo poniżej 70 w  tych samych warunkach . Teraz nie sprawdzę ile bo i tak mam inaczej podkręconego proca . Grafika też odżyła i chodzi w trybie turbo cały czas .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...