Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Wygodne słuchawki zamknięte do ~200zł

wygoda ergonomia słuchawki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tadeus

Tadeus
  • Nowicjusz

• 16 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 17:41

Witam, moje obecne Sennheisery HD201 uległy uszkodzeniu i jestem zmuszony do zakupu nowych. Generalnie byłem zadowolony z tej pary słuchawek pomimo jej drobnych mankamentów. Jednakże chciałbym spróbować czegoś nowego. Rozglądam się za wygodnymi słuchawkami o konstrukcji zamkniętej. Ergonomia ma dla mnie największe znaczenie, dlatego szukam czegoś co będzie w stanie dorównać, a może i nawet przebić wygodę korzystania z lekkich hd201. Naturalnie szukam również czegoś, co nie będzie grało gorzej niż te słuchawki. Zastosowanie słuchawek: zarówno muzyka, jak i gry, z większą uwagą poświęconą na to pierwsze - wszystko niestety na zintegrowanej karcie dźwiękowej. Mój budżet to okolice 200zł. W oko wpadły mi Pioneer SE-MS5T - być może ktoś mógłby coś więcej o nich powiedzieć :) Jak najbardziej czekam również na inne propozycje. 

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7514 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 13 marzec 2019 - 18:20

Dołóż trochę do hd9999, w promo chodzą <250
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 Tadeus

Tadeus
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 16 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 19:40

Na promocję w najbliższym czasie raczej się nie zapowiada, a niestety nie mogę czekać. Nie mam nawet żadnych sensownych zamiennych słuchawek w domu, żeby się pomęczyć trochę przez kilka miesięcy.

• 0

#4 tobislawow

tobislawow
  • Dyskutant

• 175 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 20:34

Te ISK są warte zakupu.

Właśnie lecę z Prodigy i jest fajna wspominka  :banan:

• 0

<p>Cpu: i7 8700k 4,8ghz all core offset -40 temp 29-73'C(avx) Gpu: msi gtx 1070 Ram: g.skill 3000mhz 16g cl 15 16 16 ( oc mode 3500mhz cl 16 17 17 1,415V)

MoBo: z370 assrock extreme4 Zasilanie: be quiet 630w   Ssd:  goodram iridium 480 Hdd: barracuda 1T toshiba 2T  Buda Zalman z9plus 

Szkiełko: Iiyama GB2783QSU 

#5 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10391 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 13 marzec 2019 - 23:13

Tadeus, już na wstępie napisałeś "wygodne". Prześlij dokładne wymiary czaszki, odległość uszu i pomiary muszli usznej (dokładne)...:)

Przepraszam za żart, ale jak można komuś radzić "wygodne słuchawki ?

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#6 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7554 postów
  • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 13 marzec 2019 - 23:18

W teorii da się ale w praktyce różnie już bywa. Odpowiednie duże muszle, miękkie pady,niezbyt duży nacisk pałąka na małżowiny, itp.

• 0

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

#7 Tadeus

Tadeus
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 16 postów

Napisano 14 marzec 2019 - 18:54

Tadeus, już na wstępie napisałeś "wygodne". Prześlij dokładne wymiary czaszki, odległość uszu i pomiary muszli usznej (dokładne)... :)

Przepraszam za żart, ale jak można komuś radzić "wygodne słuchawki ?

Nie widzę nic niestosownego w mojej wypowiedzi. Na wygodę wpływa wiele czynników - rozmiar padów i tworzywo z jakiego są wykonane, to samo tyczy się górnego pałąka. Cała konstrukcja ma ogromny wpływ na docisk do czaszki głowy. Wiem, o czym mówię, bo w hd201 potrafiłem spędzić bardzo długo bez odczuwania dyskomfortu. Pomimo swojej zamkniętej konstrukcji, nawet w lato uszy dawały w nich radę. Prawdopodobnie nawet bym się nie rozglądał za inną parą słuchawek, gdyby nie moje obawy co do okablowania hd201, które stanowi największą wadę tego modelu. Nigdy nie bawiłem się w żaden recabling i mam zerową wiedzę na ten temat, dlatego pomyślałem, że poszukam czegoś nowego.

• 1

#8 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10391 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 14 marzec 2019 - 19:25

Ok, masz rację. Trochę przesadziłem. Dobrze skonstruowane słuchawki powinny pasować na dużą, jaki małą głowę...

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wygoda, ergonomia, słuchawki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych