Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Router do 200 zł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 KnOw3913

KnOw3913
  • Szef

• 118 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 17:20

Witam, chciałbym kupić router do 200 zł bo obecnie mam modem funbox i szybkość jest masakruczna bo średnio 1,5mbs przy probieraniu, a zazwyczaj poniżej tej wartości. Mogę jeszcze powiedzieć że modem mam w suficie (mam taki schowek) i jest on jakieś 2 ściany od mojego pokoju gdzie mam komputer. Nie będę komputera podłączał kablem bo mam kartę sieciową, więc zależy mi na dobrym zasięgu. Mój internet to 80/10 bo tylko taki był dostępny w mojej okolicy.

Znalazłem taki

https://www.x-kom.pl...c-dualband.html

Użytkownik KnOw3913 edytował ten post 13 marzec 2019 - 17:30

• 0

#2 chrisplbw

chrisplbw
  • Nałogowiec

• 1542 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 20:00

https://pclab.pl/art79219.html

• 0

AMD FX8350 4.0GHz@4.7GHz, Gigabyte GA990FXA-UD5, Gigabyte G1 RX470 4GB, Kingston HyperX Beast 1888 2x4 GB, Scythe Mugen 2 rev. B (Enermax TB Silence UCTB12P x2)+Gelid Extreme, Corsair RM550x 550W 80+Gold, Zalman Z11 Plus,  WD Blue 1TB, Lepa by Enermax BQL.Quiet PWM Bluex2. Motospeed V30, P10 Lite

#3 pawluto

pawluto
  • Gaduła

• 260 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 20:13

Masz 80/10 po vdsl czy adsl ?

Bo jak po adsl to jest to taka oszukana opcja bo niby masz 80/10 w nazwie a w rzeczywistości są to widełki 20/10 bo adsl2+ to max 20 mb down i 1.5 mb up.

Jeśli chcesz poprawić wifi kupując ten router to pamiętaj że musisz zapewnić pod sufitem drugie wejście zasilania a w funboxie radzę wyłączyć całkowicie wifi.

Lepiej pociągnąć kabel albo użyć liveplagin prądowy.

Zanim cokolwiek kupisz sprawdz jaką masz prędkość po kablu bezpośrednio łącząc się z funboxem.

Drugą rzeczą - Sprawdz zapchanie kanałów i ustaw najmniej zajęty.

• 0

#4 derunim

derunim
  • Amator

• 33 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 21:24

Jakieś 3 lata temu kupiłem router Zyxela NBG-418N.

W oddaleniu od routera około 10m przy zmniejszeniu mocy nadajnika do 50% (jest funkcja regulacji mocy) przesył pełną przepustowością. 2 anteny regulowane, sygnał dostępny nawet 50m 4 piętra poniżej.

Dodatkowo jest możliwość harmonogramu tygodniowego co do pół godziny włączania wifi. Dla ograniczenia promieniowania i zużycia prądu.

Firma tajwańska, mniej znana, ale solidna. Chyba raz się router zawiesił, z przepustowością nie miałem nigdy problemów. Menu też pl.

https://www.zyxel.co...uters.shtml?t=c

Użytkownik derunim edytował ten post 13 marzec 2019 - 21:26

• 0

#5 KnOw3913

KnOw3913
  • Autor tematu
  • Szef

• 118 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 23:48

Masz 80/10 po vdsl czy adsl ?
Bo jak po adsl to jest to taka oszukana opcja bo niby masz 80/10 w nazwie a w rzeczywistości są to widełki 20/10 bo adsl2+ to max 20 mb down i 1.5 mb up.

Jeśli chcesz poprawić wifi kupując ten router to pamiętaj że musisz zapewnić pod sufitem drugie wejście zasilania a w funboxie radzę wyłączyć całkowicie wifi.
Lepiej pociągnąć kabel albo użyć liveplagin prądowy.

Zanim cokolwiek kupisz sprawdz jaką masz prędkość po kablu bezpośrednio łącząc się z funboxem.
Drugą rzeczą - Sprawdz zapchanie kanałów i ustaw najmniej zajęty.

A jak sprawdzić czy mam vdsl czy adlsl?

Użytkownik KnOw3913 edytował ten post 13 marzec 2019 - 23:49

• 0

#6 pawluto

pawluto
  • Gaduła

• 260 postów

Napisano 14 marzec 2019 - 06:34

Takie rzeczy powinny być na umowie.

Jak nie ma, to wystarczy zrobić test speedtest.pl po kablu - jeśli będzie powyżej 2 mb w upload to masz vdsl a jak będzie 1 mb upload to masz adsl.

To samo z download - poniżej 20 - masz adsl - powyżej 22 mb masz vdsl.

No może być jeszcze sytuacja patowa - wynik pomiaru - 20mb/1mb...:) wtedy nic sie nie dowiesz bo może być to vdsl (najniższa wartość...)  i adsl...(najwyższa wartość...)  :)

Najlepiej to wejść w modem i sprawdzić prędkość z jaką on łączy się z centralą (dislam).

• 0

#7 KnOw3913

KnOw3913
  • Autor tematu
  • Szef

• 118 postów

Napisano 14 marzec 2019 - 15:50

Mam pytanie jak podłączyć router do modemu? Kabel jaki dostanę z routerem muszę wpiąć do wejścia zielonego w modemie a w routerze do niebieskiego, podłączyć do zasilania i skonfigurować?89e95273de478b0daf0865405251dfe5.jpgcb7ecc3cce4fbf08a826a40d2ba59eab.jpg

Użytkownik KnOw3913 edytował ten post 14 marzec 2019 - 15:51

• 0

#8 pawluto

pawluto
  • Gaduła

• 260 postów

Napisano 14 marzec 2019 - 17:47

E....robisz sobie jaja ? port zielony to do telefonu voip jest.

To jest Funbox 1.0 - słabe wifi.

Jak już dałeś foto to wyjaśniam:

Od lewej:

Gniazdo DSL to gniazdo gdzie wpinasz linię telefoniczną.

Port zielony TEL - to miejsce gdzie wpinasz zwykły analogowy telefon - To port z numerem tel. voip - By działał musi być złożone zamówienie w orange.

Potem masz same porty ethernet czyli do podłączenia komputera - Przy czym port eth2 (żółty) służy do podłączenia dekodera TV - Tu nie będzie działał komp , no chyba że dokonasz ustawienia w menu modemu.

Czyli do internetu masz eth1 eth 3 eth4.

Modem z wifi który kupisz wepniesz w wolny port Funboxa czyli u ciebie port eth4.

Połączysz go z portem WAN modemu który kupisz.

WAN przeważnie jest kolory niebieskiego.

Funbox ma domyślnie ustawiony dhcp więc prawdopodobnie nic nie będziesz musiał ustawiać.

Wyłącz wifi w funboxie bo nie potrzebnie będzie ci zajmował kanały i zużywał prąd.

• 0

#9 KnOw3913

KnOw3913
  • Autor tematu
  • Szef

• 118 postów

Napisano 14 marzec 2019 - 18:38

E....robisz sobie jaja ? port zielony to do telefonu voip jest.

To jest Funbox 1.0 - słabe wifi.

Jak już dałeś foto to wyjaśniam:

Od lewej:

Gniazdo DSL to gniazdo gdzie wpinasz linię telefoniczną.

Port zielony TEL - to miejsce gdzie wpinasz zwykły analogowy telefon - To port z numerem tel. voip - By działał musi być złożone zamówienie w orange.

Potem masz same porty ethernet czyli do podłączenia komputera - Przy czym port eth2 (żółty) służy do podłączenia dekodera TV - Tu nie będzie działał komp , no chyba że dokonasz ustawienia w menu modemu.

Czyli do internetu masz eth1 eth 3 eth4.

Modem z wifi który kupisz wepniesz w wolny port Funboxa czyli u ciebie port eth4.

Połączysz go z portem WAN modemu który kupisz.

WAN przeważnie jest kolory niebieskiego.

Funbox ma domyślnie ustawiony dhcp więc prawdopodobnie nic nie będziesz musiał ustawiać.

Wyłącz wifi w funboxie bo nie potrzebnie będzie ci zajmował kanały i zużywał prąd.

To nie był żart :D sorki jestem laikiem w tym temacie i nigdy tego nie robiłem z tąd moje głupie pytania. Czyli jeśli dobrze zrozumiałem to Kabel RJ-45 mam podpiąć do eth4 modemu i portu wlan routera. Podpiąć zasilacz i zrestartować router i modem.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych