Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym kupić router do 200 zł bo obecnie mam modem funbox i szybkość jest masakruczna bo średnio 1,5mbs przy probieraniu, a zazwyczaj poniżej tej wartości. Mogę jeszcze powiedzieć że modem mam w suficie (mam taki schowek) i jest on jakieś 2 ściany od mojego pokoju gdzie mam komputer. Nie będę komputera podłączał kablem bo mam kartę sieciową, więc zależy mi na dobrym zasięgu. Mój internet to 80/10 bo tylko taki był dostępny w mojej okolicy.

 

Znalazłem taki

 

https://www.x-kom.pl/p/466049-router-tp-link-archer-c6-1200mb-s-a-b-g-n-ac-dualband.html

 

Edytowane przez KnOw3913
Link to post
Share on other sites

Masz 80/10 po vdsl czy adsl ?

Bo jak po adsl to jest to taka oszukana opcja bo niby masz 80/10 w nazwie a w rzeczywistości są to widełki 20/10 bo adsl2+ to max 20 mb down i 1.5 mb up.

 

Jeśli chcesz poprawić wifi kupując ten router to pamiętaj że musisz zapewnić pod sufitem drugie wejście zasilania a w funboxie radzę wyłączyć całkowicie wifi.

Lepiej pociągnąć kabel albo użyć liveplagin prądowy.

 

Zanim cokolwiek kupisz sprawdz jaką masz prędkość po kablu bezpośrednio łącząc się z funboxem.

Drugą rzeczą - Sprawdz zapchanie kanałów i ustaw najmniej zajęty.

Link to post
Share on other sites

Jakieś 3 lata temu kupiłem router Zyxela NBG-418N.

 

W oddaleniu od routera około 10m przy zmniejszeniu mocy nadajnika do 50% (jest funkcja regulacji mocy) przesył pełną przepustowością. 2 anteny regulowane, sygnał dostępny nawet 50m 4 piętra poniżej.

Dodatkowo jest możliwość harmonogramu tygodniowego co do pół godziny włączania wifi. Dla ograniczenia promieniowania i zużycia prądu.

Firma tajwańska, mniej znana, ale solidna. Chyba raz się router zawiesił, z przepustowością nie miałem nigdy problemów. Menu też pl.

 

https://www.zyxel.com/pl/pl/products_services/home-home_routers.shtml?t=c

Edytowane przez derunim
Link to post
Share on other sites
Masz 80/10 po vdsl czy adsl ?

Bo jak po adsl to jest to taka oszukana opcja bo niby masz 80/10 w nazwie a w rzeczywistości są to widełki 20/10 bo adsl2+ to max 20 mb down i 1.5 mb up.

 

Jeśli chcesz poprawić wifi kupując ten router to pamiętaj że musisz zapewnić pod sufitem drugie wejście zasilania a w funboxie radzę wyłączyć całkowicie wifi.

Lepiej pociągnąć kabel albo użyć liveplagin prądowy.

 

Zanim cokolwiek kupisz sprawdz jaką masz prędkość po kablu bezpośrednio łącząc się z funboxem.

Drugą rzeczą - Sprawdz zapchanie kanałów i ustaw najmniej zajęty.

A jak sprawdzić czy mam vdsl czy adlsl?

 

 

Edytowane przez KnOw3913
Link to post
Share on other sites

Takie rzeczy powinny być na umowie.

 

Jak nie ma, to wystarczy zrobić test speedtest.pl po kablu - jeśli będzie powyżej 2 mb w upload to masz vdsl a jak będzie 1 mb upload to masz adsl.

To samo z download - poniżej 20 - masz adsl - powyżej 22 mb masz vdsl.

 

No może być jeszcze sytuacja patowa - wynik pomiaru - 20mb/1mb...:) wtedy nic sie nie dowiesz bo może być to vdsl (najniższa wartość...)  i adsl...(najwyższa wartość...)  :)

 

Najlepiej to wejść w modem i sprawdzić prędkość z jaką on łączy się z centralą (dislam).

Link to post
Share on other sites

E....robisz sobie jaja ? port zielony to do telefonu voip jest.

 

To jest Funbox 1.0 - słabe wifi.

 

Jak już dałeś foto to wyjaśniam:

Od lewej:

 

Gniazdo DSL to gniazdo gdzie wpinasz linię telefoniczną.

Port zielony TEL - to miejsce gdzie wpinasz zwykły analogowy telefon - To port z numerem tel. voip - By działał musi być złożone zamówienie w orange.

Potem masz same porty ethernet czyli do podłączenia komputera - Przy czym port eth2 (żółty) służy do podłączenia dekodera TV - Tu nie będzie działał komp , no chyba że dokonasz ustawienia w menu modemu.

Czyli do internetu masz eth1 eth 3 eth4.

 

Modem z wifi który kupisz wepniesz w wolny port Funboxa czyli u ciebie port eth4.

Połączysz go z portem WAN modemu który kupisz.

WAN przeważnie jest kolory niebieskiego.

Funbox ma domyślnie ustawiony dhcp więc prawdopodobnie nic nie będziesz musiał ustawiać.

Wyłącz wifi w funboxie bo nie potrzebnie będzie ci zajmował kanały i zużywał prąd.

Link to post
Share on other sites

E....robisz sobie jaja ? port zielony to do telefonu voip jest.

 

To jest Funbox 1.0 - słabe wifi.

 

Jak już dałeś foto to wyjaśniam:

Od lewej:

 

Gniazdo DSL to gniazdo gdzie wpinasz linię telefoniczną.

Port zielony TEL - to miejsce gdzie wpinasz zwykły analogowy telefon - To port z numerem tel. voip - By działał musi być złożone zamówienie w orange.

Potem masz same porty ethernet czyli do podłączenia komputera - Przy czym port eth2 (żółty) służy do podłączenia dekodera TV - Tu nie będzie działał komp , no chyba że dokonasz ustawienia w menu modemu.

Czyli do internetu masz eth1 eth 3 eth4.

 

Modem z wifi który kupisz wepniesz w wolny port Funboxa czyli u ciebie port eth4.

Połączysz go z portem WAN modemu który kupisz.

WAN przeważnie jest kolory niebieskiego.

Funbox ma domyślnie ustawiony dhcp więc prawdopodobnie nic nie będziesz musiał ustawiać.

Wyłącz wifi w funboxie bo nie potrzebnie będzie ci zajmował kanały i zużywał prąd.

To nie był żart :D sorki jestem laikiem w tym temacie i nigdy tego nie robiłem z tąd moje głupie pytania. Czyli jeśli dobrze zrozumiałem to Kabel RJ-45 mam podpiąć do eth4 modemu i portu wlan routera. Podpiąć zasilacz i zrestartować router i modem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...