Skocz do zawartości

PSU 1x6pin 1x8pin a GPU 2x8pin


Recommended Posts

No to mam moi drodzy pytanie do Was,

 

Posiadam PSU Chieftec CFT-600-14CS 600W - stary ale jary:).

Wyjścia na PCI-E są dwa (2x6pin) z końcówkami 1x8pin i 1x6pin.

 

Dziś prawdopodobnie dostanę w swoje ręce GPU które ma gniazda 2x8pin.

Teraz pytanie czy karta zadziała na 1x8 i 1x6.. czy już kołować przejściówkę 6pin>8pin.

Z tego co się orientuję to te dwa dodatkowe piny to masa. 

 

Zamówił bym na spokojnie taką przejściówkę ale będę musiał w miarę szybko przetestować tą kartę czy działa.

Link to post
Share on other sites

Jak kolega wyżej wspomniał, karta raczej nie ruszy na 6+8 pin. Niektóre działają, ale wykrywają, że są podpięte 6+8 i np. blokują OC.

Możesz spróbować skołować sobie przejściówkę 2x Molex > 8 pin i powinno to działać.

 

Jednak będąc sobą, muszę się czepić zasilacza - ma 4 linie 12V (cztery!) i już 10 lat, więc może nie być już najlepszym pomysłem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi, w międzyczasie sprawa się nieco rozwiązała bo okazało się, że w zestawie przyjdzie do mnie to GPU z taką przejściówka.. więc to przynajmniej mam z głowy.

 

 

 

Jednak będąc sobą, muszę się czepić zasilacza - ma 4 linie 12V (cztery!) i już 10 lat, więc może nie być już najlepszym pomysłem.

 

To bardzo dobrze, że się "czepiasz" może to komuś uratować sprzęt, trochę nerwów i gotówki...  nie jestem typem człowieka którego prawda w oczy kole...  fakt to PSU jest leciwe i już nawet myślałem żeby coś w tym temacie podziałać.

 

Do tej porty działały na nim takie karty jak:

GTX 550ti (1x6pin),

GTX 1050ti (bez dodatkowego zasilania),  :P

RX 580 Pulse OC, (1x8pin) 

GTX 1070 (1x8pin)

 

Do tej pory nie było najmniejszego problemu.
 
No i teraz ma działać również 1070 tyle że Zotac AMP! Edition  - a ten ma zdecydowanie największy pobór bo ~220W.
 
I również się nieco obawiam, ten zasilacz ma linie 4x18A czyli w teori po max. 216W na linię.
Ale są to linie osobne.. więc jeśli dobrze to rozumiem tą kartę zasili 2 linie po 18A.
 
Czy popełniam gdzieś błąd merytoryczny?
Link to post
Share on other sites

Pilnuj tylko aby podłączyć grafikę pod dwie linie, nie pod jedną i nie będzie problemu. Zresztą, skoro masz dwa wtyki do GPU, to na 99,9% każdy wtyk ma swoją "prywatną" linię zasilania +12V.

 

W rzeczy samej tak własnie jest dwa osobne wyjścia w PSU oznaczone na czerwono jako PCI-E oba po 18A.

 

@Up

Lipa Panowie.... ten zasilacz ma dwa "czerwone" wyjścia 6 pin na PCI-E ale to jedna linia +12V Czyli 216W,.. karta startuje... ale w systemie dzieją się już cyrki - nie bawię się bo tylko mogę uwalić kartę.

 

Skłaniam się do opcji nowego PSU... wiem że można by pociągnąć z innej linii bo ten zasilacz ma 4linie +12V po 18A.... jedna linia +12V jest kompletnie niezajęta, ma dwa gniazda 6pin, ale nie mam nawet oryginalnych wtyczek do tego zasilacza i trzeba to by było molexami ciągnąć.. nie wiem czy chce mi się bawić.

 

Chyba że macie jakieś pomysły?

 

Jeśli nie to jaki zasilacz do 300zł polecacie?

 

Ryzen 7 1700

MSI B450-A PRO

16 Gb ram ddr4

2xSSD

Wspomniany 1070 Zotac AMP!

+ standardowe peryferia

 

Ujdzie w tłumie?

 

https://www.x-kom.pl/p/364864-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-600w-vero-m2-bronze.html?gclid=EAIaIQobChMI54foqZOB4QIV2ed3Ch2YPwxOEAAYAyAAEgLUOvD_BwE

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Pilnuj tylko aby podłączyć grafikę pod dwie linie, nie pod jedną i nie będzie problemu. Zresztą, skoro masz dwa wtyki do GPU, to na 99,9% każdy wtyk ma swoją "prywatną" linię zasilania +12V.

U mnie w pentagramie 620w jest to samo co u kolegi 2x 6 pin na jednej linii(a też mam parę linii) Może dlatego że pentagram i chiefteck to bliźniacze produkty.

 

Odnośnie odpalenia karty i cudów w systemie na starym zasilaczu to nie jest to wina zasilacza bo karta nie pobiera zbyt wiele energii na pulpicie. Owszem w grze lub teście może już tak się dziać. U mnie gtx 780 działał bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...