Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Obecnie posiadam monitor LG model e2251. Full HD,60Hz,matryca TN i vga. Po zmianie karty na obecną działa na adapterze z hdmi na vga i na prawde podczas grania pozostawia wiele do życzenia... Nie radzi sobie z prawidłowym wyświetlaniem i mocno męczy oczy...

 

Miałem do czynienia z paroma monitorami biurowymi marki Dell z matrycą IPS i muszę przyznać,że miło mnie zaskoczyły.Dlatego bardzo chciał bym coś na matrycy IPS.

 

Jestem świadomy ograniczeń wynikających z tych matryc ale odwzorowanie kolorów i kąty widzenia kuszą.

 

Monitor będzie głównie wykorzystywany do oglądania filmów/seriali,przeglądania internetów,mniej do grania ale jednak :)

Podsumowując potrzebuje monitora 23-27" z matrycą IPS,odświeżaniem na poziomie 75Hz,adaptive sync(gdyby współpracował z moim 1070ti było by super) i display portem.Na chwile obecną chciał bym wydać do 800zł ale jeżeli znajdziemy coś sensownego to jestem skłonny dopłacić.

 

Z monitorów które przeglądałem to LG model 24mp59g-p spełnia wymagania ale opinie na jego temat są podzielone.

 

Nie miałem do czynienia z matrycami VA, niby jest to coś pomiędzy ips a tn ale nie są bez wad...

 

Będę wdzięczny za propozycje i jakieś sensowne argumenty dlaczego akurat dany monitor.

 

Pozdrawiam

 

 

Link to post
Share on other sites

24mp59g-p to jest dobry monitor za kwotę w okolicy 600 pln. Mogę polecić śmiało. Działać Ci będzie freesync z 1070ti. Kolory troszkę na fabrycznych ustawach są zimne (źle wg mnie skalibrowane) ale nie jest to jakaś wielka wada bo z łatwością można ustawić to ręcznie. 

Mam w domu IIYAMA ProLite XB2783HSU-B3 na avma+ 27" (dzieci grają) miałem przez chwilę philipsa24" na ips i muszę powiedzieć,że  jeśli teraz miałbym wybierać monitor dla siebie to zdecydowałbym się znów na LG. iiyama ma świetną czerń i większą jasność  (300cd/m2 ale nie widać tego w porównaniu z LG) bardziej nada się do filmów ale jest droższy, 60Hz i bez freesync. Niektórzy twierdzą, że 27" to za dużo na FullHD ale nie ja.

Link to post
Share on other sites

Ten LG lub AOC 27V2Q są często polecane jako budżetowe monitory, ale idealne nie są. Często gęsto występuje srebrzenie w rogach ekranu, przebitki podświetlenia (zwłaszcza na ciemnym tle). Nieco męczące to może być.

Kupując teraz szedłbym w IIYAMA, sprawdzone solidne sprzęty. 23 calowy min. za 679 zł w sferis i awans - https://www.ceneo.pl/35458199;0284-0;02516.htm

Plusem jest tutaj gwarancja 3 lata producenta. 

27 calowe niestety droższe - min. 928 zł z dostawą - https://www.ceneo.pl/32651729;0284-0.htm

Link to post
Share on other sites

@mistela222 co do tego LG to będę musiał go gdzieś na żywo zobaczyć.Recenzja niby wychwala go po niebiosa,w komentarzach na yt też jakieś 90% ludzi wychwala ale są tacy co budzą niepewność z tymi paskami na niebieskim i pomarańczowym.Nie wiem jak będzie wyglądać podświetlenie i kontrast.Ale to kwestia do wyjaśnienia.

Nie mam uprzedzeń co do rozmiaru matrycy i natywnej rozdzielczości monitora.

@Rust Cohle Niestety obie Iiyamy nie mają display port i adaptive sync więc odpadają w przedbiegach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Naoglądałem się sporo recenzji monitorów z matrycami VA i teraz to już nic nie wiem....

 

Ktoś może się wypowiedzieć na temat tego monitora? Najlepiej z własnego doświadczenia

 

https://www.morele.net/monitor-samsung-lc24fg73fquxen-1396251/

 

Niby VA ale w recenzjach zachwalają i w porównaniu z typowymi VA kolory jednak lepsze.Martwią mnie jednak opinie klientów bo o dziwo mimo wszystkich przychylnych recenzji,monitor zbiera całkiem sporo negatywnych komentarzy(powidoki,wypalenia jak przy starego typu plazmach,nie równomierne podświetlenie,purple issue,ludzie skarżą się na nie wyraźny tekst,były też przypadki z bad pixelami po miesiącu)...

Edytowane przez renholder1987
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Temat do zamknięcia. Jutro przyjedzie do mnie Samsung LC24FG73FQUXEN. Na forum trudno ostatnio o dobrą radę więc zaryzykuje. Gdyby ktoś był ciekawy jak sprawuje się monitor na moim configu proszę o prywatną wiadomość spróbuję rozwiać wątpliwości. Monitor widziałem w media markcie w sobotę, zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Ładne żywe kolory, bardzo dobre kąty widzenia,na prawdę dobra jasność i kontrast. Niestety wyświetlane było jakieś demo Samsunga więc co do równomierności podświetlenia nie mogę się wypowiedzieć. Brał bym od ręki w sobotę ale mieli ostatnią sztukę na wystawie z pękniętą ramką.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...