Skocz do zawartości

Jaki jest bezpieczny zakres napięć dla AMD Phenom II X4 970 Black Edition?


Recommended Posts

Witam. Dziś zacząłem próbować podkręcać procesor AMD Phenom II X4 970 BE. Procesor ten ma odblokowany mnożnik i z samym podbijaniem mnożnika udało mi się podkręcić procka na 3.82 GHz z 3.50 GHz. Procesor działa stabilnie, sprawdzałem stabilność w cinebench i przez godzinkę w Prime95. Temperatury również w normie 61 st. podczas 100% obciążenia. Moje pytanie jest takie jaki jest bezpieczny zakres napięć dla tego procesora żeby go nie spalić a żeby udało podkręcić się go na 4.0 GHz? Na domyślnych ustawieniach napięcia są takie https://zapodaj.net/7768cb0714bdc.jpg.html

Z góry dzięki za pomoc :)

Specyfikacja:

CPU: AMD Phenom II X4 970 Black Edition 3.50 GHz 4 rdzenie 4 wątki
RAM: GoodRam DDR3 1333 Mhz 8 GB w czterech kościach po 2gb
MOBO: Gigabyte GA-MA770T-UD3 rev 1.5
Cooler: SilentiumPC Spartan 3
GPU: Nvidia GeForce GTS 450 1GB (Za niedługo będę ją wymieniał na MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 8GB GDDR5)
PSU: SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze
HDD: Seagate ST2000DM006 2TB
OS: Windows 7 Professional 64 Bit

Link to post
Share on other sites

O ile dobrze pamiętam 1,5V to max.

Próbowałem podkręcić procesor na 4.00 GHz na napięciu 1.5 V jednak na pulpicie było dobrze ale przy próbie próbie stressu po 15 sekundach pokazał się bluescreen. Teraz mam podkręcony procesor na 3.9 GHz na napięciu 1.47 V Czy to oznacza że mam słabą sztukę procesora której nie uda się podkręcić na 4.0 GHz?

Edytowane przez Boxumaster
Link to post
Share on other sites

Na swoim 965 robiłem 4.0 - 4.1 na 1,45V. 

U ciebie zdecydowanym ograniczeniem jest płyta główna. Oczywiście istnieje opcja słabszej sztuki, ale 970 jest lepszym kawałkiem krzemu niż 965 (teoretycznie), więc skłaniam się kup płycie.

 

Możesz spróbować 4,0 na 1.48, jak wywali, to w takim razie max już osiągnąłeś na tej płycie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na swoim 965 robiłem 4.0 - 4.1 na 1,45V. 

U ciebie zdecydowanym ograniczeniem jest płyta główna. Oczywiście istnieje opcja słabszej sztuki, ale 970 jest lepszym kawałkiem krzemu niż 965 (teoretycznie), więc skłaniam się kup płycie.

 

Możesz spróbować 4,0 na 1.48, jak wywali, to w takim razie max już osiągnąłeś na tej płycie.

Dzięki wielkie za pomoc, podkręciłem go na 4.0 na napięciu 1.58 V. Na razie jest stabilnie, temperatury w stressie to max 79 st. ale wydaje mi się że może zrzucać taktowania podczas stressu

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie masz chyba słabe skoro takie temperatury są. Ja u siebie w 965 dobijałem do 4.1 lekko ponad 1.5v u mnie to był koniec mimo 60stopni podczas grania Ja miałem 965 rew c3 125w, a były jeszcze starsze c2 z tdp 140w.

Link to post
Share on other sites

tempy nie powinny przekraczać 65 st (62 wg produc enta) więc tym swoim 79st na dłuższą metę uwalisz tego phenoma, albo zmieiń chłodzenie, albo zniż napięcie bo 1,48v to hardcore dla tych proców, jak się nie ma super chłodzenia

mój PII 965 robił 4,0 przy 1,4v, 4,3ghz na 1,45v i nawet 3dmark11 przeszedł, więc chyba masz sztuke padakę

Link to post
Share on other sites

No jestem na 99% pewny że dobrze spojrzałem.

Poprostu szukałem najniższego napięcia przy jakim będzie pracować.

Przy 1,25V 15min w OCCT , więcej nie robiłem , w grach nic nie wywala.

Komputer nie jest u mnie , bo robiłem jakiegoś składaka dla szwagra dziecka , który gra w Fortnite.

Kiedyś na to jeszcze spojrze , ale kupując używkę , sprzedawca zarzekał się że dobra sztuka.

Standardowe napięcie było 1,35 , tu się zgodzę.

Edytowane przez raflo87
Link to post
Share on other sites

Do swojego 4770k szczęścia nie miałem. 

A ten Phenom 955BE to jakaś cud sztuka. 

Wolałbym na odwrót.

Może też płyta z zasilaczem zrobiły robote( Asrock 970 Extreme 3, zasilacz stary OCZ 500W już dokładnie nie znam modelu)


Małą poprawka.

Płyta zawyża troche napięcia.

Finalnie na codzień pracuje 3,8Ghz na 1.25V ale Cpuz pokazuje 1,272V a raz na dłuższy czas skoczy do 1,28V przy OCCT stress.

 

https://imgur.com/a/5eAwcB3

 

Podciągłem na 3,9Ghz i jest już nie stabilny, podbiłem w biosie z 1,25V o jeden skok , nie pamiętam ile i dalej lipa.

Wywala błąd tak w 7-8minucie OCCT.

Napewno by tak ustabilizował coś sensownego, ale nie robię tego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...